maniek146

dominator78sl vs bizon zO58 rekord (new holland)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maniek146    0

Witam do kupna dominatora 78 sl 95r lub bizon rekord na podzespolach new hollanda na tej dluzszej gardzielu 2000r oba w cenie 150 tys zl. Co polecacie i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Bierz claasa bo ja w tym roku tez kupilem 88sl i pierwszy sezon mam za soba i ci powiem ze praca tym kombajnem to jest bajka. Z rekordem to nawet nie ma co poruwnywac bo i brak klimy i mniejszy zbiornik i mniejsza wydajnosc-wystarczy sprawdzic powieszchnie sit-rekord 2.9 a claas 4,25. Sam zanim go kupilem ogladalem tez rekorda z 2004r na hederze nh za 185tys i o maly wlos go nie kupilem i teraz moge smialo stwirdzicze to chyba bylaby jedna z najgorszych moich inwestycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek146    0

A bardzo bedzie duza roznica w pracy miedzy 88 a 78 wiem ze powierzchnia sit jest mniejsza i wgl i ma 4 wytrzasacze bo 88 jest trudno znalezc w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

No napewno 88 jest wydajniejszy od 78 a powirzchnie sit 78 ma 3.4 to i tak wiecej niz rekord. Twoje pieniadze i Twoj wybor ale ja juz w zyciu bym nie kupil kombajnu bez klimy i bez hydrostatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek146    0

Bo ogladalem tego 78 i mial jakos dosc sporo powycierane te rowki na pasy i czy to jest w miare normalne czy juz zjechany moze byc ten kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

Z częściami nie jest zle. Podstawowe części kupisz od reki a na zamówienie to jest wszystko. Tylko niestety droższe niż bizona bo np. pas na mlocarnie kosztuje 1200zl a do rekorda pewnie okola 300zl ale można kupic zamiennik za 500-600 i tak jest ze wszystkim. Oryginal drogi ale zamiennik już ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek_IHC    17

Jeśli jeszcze nie dokonałeś zakupu to bierz Claasa. Ja posiadam Dominatora 85 no fakt już swoje lata ma ale sprawuję się bardzo dobrze. Szerokość jego hedera to tylko 3,30m ale zato mogę sobie pozwolić na większą prędkość jazdy podczas koszenia. Żaden Bizon niema z nim szans pod względem wydajności no może poza nowszymi BS. Hektar robię średnio w 1h 10 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj