p0mian

Ceny dzierżawy ziemi

Polecane posty

piotr30piotr    168

tylko że to musi być przetarg ofertowy i do tego wprowadzają zapis np jak jest około 10 działek z jakiegoś kompleksu to po wygraniu jednej działki dalej nie można startować .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

dziś usłyszana propozycja dzierżawy 2800 plus podatek rejon warzywniczy kilka pól pod wodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Wizyta ANR udział w przetargu ograniczonym 13 ,85ha czynsz 46kwintali za calość nie podlega przetargowi,zwycięzca liczony na punkty czyli wielkość gospodarstwa max 30pkt,młody rolnik 20 ptk produkcja zwierzęca 20ptk,brak nabycia ziemi z ANR 30pkt ,jest dobrze :rolleyes:


w mojej okolicy idzie w dzierżawy ziemia z anr dzierzawy ok 5 ton z ha walą :D a niedługo przetarg bardzo blisko mnie ale czuje ze panie rekord na poziomie 7-8 ton z ha

 

Bajki kolego piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

zapomiałeś dodać odległość.

 

jak w/w byłem w anr i działka 10ha UR=ok. 7ha czynsz 20dt zawijasy i 3ha nieuzytku, dzieli mnie rów- MR-DJP max-Zero dzierżaw ANR- ogólnie z tego co widze MAX pkt i uderzam na poz.1

inna działka 10ha UR =10ha 70dt. <<ładna równa w prostokącie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Odległość 30pkt,u nas teoretycznie może mieć aż 3-4 rolników wynik zbliżony do max z  różnicą 0,5pkt tak że będą decydować detale

Edytowano przez ws71

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Wizyta ANR udział w przetargu ograniczonym 13 ,85ha czynsz 46kwintali za calość nie podlega przetargowi,zwycięzca liczony na punkty czyli wielkość gospodarstwa max 30pkt,młody rolnik 20 ptk produkcja zwierzęca 20ptk,brak nabycia ziemi z ANR 30pkt ,jest dobrze :rolleyes:

 

Bajki kolego piszesz

Nie pisze bajek. 7 kwietnia byłem na przetargu dwóch działek z ANR ( obie po ok. 8ha) to poszły po 4,7 i 5 ton za ha, dzierżawa na 5 lat bez możliwości pierwokupu. Na moim terenie nie ma przetargów ofertowych, tylko ograniczone ale kto da więcej. W grudniu było dużo więcej działek i po niżej 4t/ha praktycznie żadna nie poszła.

 

Nie wiem jak na tym można zarobić, ja nie umiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

cytat:,,,powierzchnia nieruchomości rolnych nabytych lub wydzierżawionych z Zasobu Własności Rolnej SkarbZasobu Własności Rolnej SkarbZasobu Własności Rolnej SkarbZasobu Własności Rolnej Skarbu Państwau Państwau Państwau Państwa ((((0 0 0 0 ---- 30 punktów30 punktów30 punktów30 punktów)))).... Oferenci którzy na dzień składania oferty nabyli lub są dzierżawcami gruntów rolnych z Zasobu o łącznej powierzchni użytków rolnych równej lub większej niż 3-krotność średniej powierzchni gospodarstwa rolnego w województwie wielkopolskim (według danych ARiMR za poprzedni rok) – otrzymują zero (0) punktów. Oferenci, którzy nie nabyli, ani nie wydzierżawili gruntów rolnych z Zasobu, otrzymują maksymalną liczbę 30 punktów. Pozostali uczestniczy przetargu otrzymują liczbę punktów proporcjonalną do powierzchni podanej w ofercie (obejmującej również powierzchni nabytych a następnie zbytych przez oferenta). '''

A jesli Npn.wygram przetarg ofertowy dnia 16maja a 17 maja jest kolejny to jak sie liczy pkt. Tj. Fizycznie jeszcze nie dzierzawie czyli max pkt.

Ps. Ani nie kupilem ani nie dzierzawie gruntow anr jak i skarbu państwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

Nie pisze bajek. 7 kwietnia byłem na przetargu dwóch działek z ANR ( obie po ok. 8ha) to poszły po 4,7 i 5 ton za ha, dzierżawa na 5 lat bez możliwości pierwokupu. Na moim terenie nie ma przetargów ofertowych, tylko ograniczone ale kto da więcej. W grudniu było dużo więcej działek i po niżej 4t/ha praktycznie żadna nie poszła.

 

Nie wiem jak na tym można zarobić, ja nie umiem.

 

Czynsz powyżej 1t/ha przy klasie 4a i b uważam za brak ekonomicznego myślenia.Punktacja,którą przedstawiłeś jest tylko teoretyczna,np. odległość niby 30pkt u nas rozbite na 2x15,15 pkt możesz dostać za odległość od najbliżej znajdującej się dziąłki do działki wystawionej w przetargu ,drugie 15 za odległość siedliska do wystawionej działki,obniżony młody rolnik do 20 pkt max no i zapis końcowy w razie niewielkiej różnicy w punktacji[ciekawe co to znaczy niewielka różnica w punktach :huh: ] robi  ANR zwyczajny przetarg kto da większy czynsz,czyli po staremu,a mieszają w tym wszystkim przedstawiciele izb rolniczych niby broniący interesów rolnika,zaczynam mieć wrażenie że przetarg w którym biorę udział ma z góry  wyznaczonego wygranego poprzez odpowiedni dobór punktacji :ph34r:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dlaczego według ciebie  dać 5 ton zboża z 1 ha jest nie realne.

 

Teraz pełna demokracja, każdy daje ile chcę i każdy kosi ile chcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

@Ptaszyna pomylił kwintal z toną i opowiada bajki przecież to nie realne... albo 5 ton z ca

 

 

 

Nic mi sie nie pomyliło, 8-9 kwintali (poprawnie decyton) to ceny wywoławcze za ha, które są śmiesznie niskie w moich stronach. Niestety taki jest głód ziemi w Kuj-Pom.

Czynsze ziemi z ANR w okolicach 4ton/ha to już norma od jakiegoś czasu. Miało to drugie dno do nie dawna, bo jak się okazuje można było potem składać wnioski o częściowe umorzenia czynszów z powodów  różnych klęsk (susze, wymrożenia, itp). Wtajemniczeni to wykorzystywali i byli nie do przebicia na przetargach. Od czasów nastania "dobrej zmiany" czynszów już nie można umarzać, ale wysokość czynszów pozostała i nawet wzrosła.

Wiem co piszę ,bo brałem udział w dwóch seriach przetargów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

Nie daleko mnie za 3 klasę glina ciezka w uprawie 8 ton pszenicy za hektar facet placi... Już placze bo do buraków sporo dolozyl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

28 lutego był  przetarg ANR  na działkę w mojej wsi 30 ha. Z 13 ha IV klasy reszta piach V i VI. Ziemia mocno zdegradowana i pełno kamieni. Czynsz ustalony na przetargu 900 decyton (90 ton) pszenicy. Przetarg ustny ograniczony. Rzeczywiście w przetargach pisemnych na inne działki - ofertowych czynsz nie podlega licytacji. Nie zawsze jednak ANR robi przetarg pisemny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

.......czytajcie rozporządzenia to wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć .

 

Szymon skąd dokładnie jesteś?

nie słyszałem o tym

 

 

 

W  tamtym roku kawałek ode mnie tj. ok. Piły jakiś krowiarz wziął w dzierżawę 100 ha za 900 ton pszenicy .ALE jak w/w zapewne czytał i wiedział :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bellaa    2

Istnieje jeszcze dożywotka?
Jakie są zasady, z pokokenua na pokolenie bez nitariusza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716

Ja z pod Piły a ta dzierzawa to kolo Łobżenicy, trzy razy sie pytalem czy sie nie przeslyszalem :o

ten wariat bierze wszystko,prywatnym płaci do 4 tysi za ha..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916

Nie wiem czy słyszales ale w tarnówczynie (nie będę nazwiska pisał) po 3 tyś wydzierżawil 17 ha swoje, krowy sprzedal maszyny tez i handlować zaczal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dead_Pool
      Koledzy mam problem w 6420 z podnośnikiem, na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie, jak trzymam to podnosi i tak samo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik. Jaka może być przyczyna
    • Przez arkady12
      Panowie może nie ta zakładka, ale udało nam się otrzymać polubownie odszkodowanie z tytułu szkód łowieckich dostaliśmy teraz pit 11 w rubryce jest przed Sadowne porozumienia z tytułu szkód łowieckich pytanie teraz od tego trzeba odprowadzić podatek czy nie nie jesteśmy na ryczałcie miał ktoś już z tym stycznosc ?
    • Przez Rafał85
      Witam, jestem tutaj nowy, hoduje bydło limousine i cialak na odsadki itd, zauważyłem ostatnio u kilku cielaków żółte, siwe ale w miarę gęste stolce, cielęta jedzą już siano no i odpijaja mamki. Co może być przyczyną takowych kolorów stolca 
    • Przez Bartek13
      Witam. Czy ktoś już dostał może dopłaty za ekoschematy jak faktycznie wygląda stawka za 1pkt
    • Przez MARAKAM
      Witam, chciałbym kupić ładowacz czołowy do ciągnika 100KM, o udźwigu 1600kg. Tur nie będzie bardzo przeciążany, trochę podepchnąć zboże, zebrać śnieg, rozładować i załadować kilkanaście big bagów i palet z nawozem. Myślałem na MT 02 Metal Technik, MatStal. Nie chciałbym też wydawać wielkich pieniędzy. Pierwszy 21900 netto, ten drugi ok 23500 brutto. Może ktoś ma używany do Ursusa 9014h.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj