Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny dzierżawy ziemi

892 odpowiedzi na ten temat

#621 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 13:17

Ceny dzierżawy ziemi

A dlaczego miałbyś jej oddać dopłatę? Sorry, ale chory system.

Bo oddanie dopłat + koszty dzierżawy to 1500zł taka cena u mnie a kawałki to w 85% trójkąty po 2ha max

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny dzierżawy ziemi Dzisiaj, 17:22
  •  

#622 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 29 czerwiec 2016 - 20:19

Ceny dzierżawy ziemi

I nikt nie udowodni mu tego że pole obrał ktoś inny niż on czyli właściciel. Prawo które funkcjonuje u nas jest tam gdzie jest pieniądz. Złożysz pozew cywilny? Najpierw zapłacisz 300zł za samo złożenie następnie będziesz jeździł do sądu się prawować? Agencja? Nie będzie się tym zajmować bo to żaden biznes dla nich. Tak to oto prawda. Jak wspomniałem wszystko zależy od opłacalności.

I powiedz mi że jeszcze znasz kogoś komu się agencja dobrała? Mam bardzo zawistnego sąsiada i nic nie może z tym zrobić, a to piszesz to tylko teoria która z praktyką nie ma za wiele wspólnego. To tak jak z wykonywaniem usług nie odprowadzając podatku i masą innych rzeczy które są nagminnie wykonywane.

Oj Panie znam bardzo dobrze takiego kogoś komu właśnie przez zawistnych sąsiadów ARiMR dobrała się do dupska......

Gościu/sąsiad ma pole obrabiam je ja ale on zgłaszał do dopłat ktoś gdzieś doniósł i się zaczęło prokuratura,policja, sąd i sprawa o wyłudzenie dopłat bezpośrednich i zwrot przez właściciela ponad 70 tysi wraz z odsetkami........Całe szczęście,że rozłożyli mu to na raty 

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#623 Share sxAnia

sxAnia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 21:27

Ceny dzierżawy ziemi

Jak widzę cwaniaków którzy chcą wyrwać pole w dzierżawę po jak najmniejszym koszcie to scyzoryk mi się otwiera w kieszeni. 

Ja nie mam dużo dzierżaw bo tylko 20 ha ale to właściciel bierze dopłatę i jeszcze mu dopłacam do hektara, przeważnie ok 1000-1200 zł. To jest jego ziemia i jego dobra wola, że puścił w dzierżawę ;)

#624 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 21:31

Ceny dzierżawy ziemi

Zostaje Ci coś z tego , przy takiej stawce ?

ZETOR TEAM

#625 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 21:42

Ceny dzierżawy ziemi Pewnie robota. Każdy robi jak uważa.
Mloda to szaleje ale może jej się to oplaca.

#626 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 29 czerwiec 2016 - 23:33

Ceny dzierżawy ziemi

Rozumiem ludzi, którzy maja ziemię i chcą nic nie robiąc zarobić jak najwięcej ale za cholerę nie mogę zrozumieć ludzi, którzy płacą czynsze przewyższające wartość zebranego plonu i jeszcze dopłaty pozostawiają właścicielowi gruntu....to chyba dla zasady "zasram się a nie dam się"

Jeśli ktoś płaci czynsz wyższy niż rata kredytu na ziemię to chyba ma nie równo pod sufitem...ktoś kupił ziemię a dzierżawca spłaca mu kredyt...po latach inwestor ma ziemię na własność a dzierżawca wyniszczony sprzęt,zdrowie i nerwy...dzierżawca sprzeda ziemię i będzie miał zastrzyk gotówki na szaleństwa i zwiedzanie świata na emeryturze a ten co na to robił będzie kefirek z biedronki siorbał i zagryzał czerstwą bułką bo na tyle będzie stać na emeryturce z krusu  :D 

@sołtys48 Jest dokładnie tak jak piszesz i często jeszcze gorzej ale większość dopóki nie wdepnie w gówno to pod nogi nie patrzy :lol:

#627 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 10:04

Ceny dzierżawy ziemi

w głowie mi się nie mieści jak można dać ponad 1000 zł dzierżawy i oddać jeszcze dopłatę, za tyle to sam bym oddał, wystarczy 12 ha i można lepiej żyć niż pracować w jakiejś biedronce za 1600, przyjeżdżaj do mnie :) 

#628 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 10:13

Ceny dzierżawy ziemi

Moim zdaniem te zawyżone ceny dzierżaw jak i ziemi napędziły tzw. środki unijne . Żeby wywiązać się z biznesplanów ludzie sami zapędzają się w błędne koło , nie licząc czy jest zysk .

ZETOR TEAM

#629 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 30 czerwiec 2016 - 12:18

Ceny dzierżawy ziemi Robota głupiego lubi takze niech płacą bo zysku z tego nie ma wole kupic qq abo zboze niz tyle placic a i mozna od razu sobie powybrzydzac bo towaru nie brakuje

#630 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 19:57

Ceny dzierżawy ziemi

To przeczytajcie to... Pewien bardzo duży gospodarz kupił kolejną ziemię i ogłosił, że wydzierżawi... za cenę, która pokrywa kredyt i jeszcze zostaje. No mówię, nie znajdzie aż tak głupiego.... ale, ale.... głupich nie sieją... po krótkim czasie znalazł się gospodarz, który to wziął w dzierżawę... także koledzy śmiało kupować po 80 tys., jak życie pokazuje głupiego, który za was to spłaci zawsze znajdziecie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#631 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 20:28

Ceny dzierżawy ziemi

Poważnie , czy tylko fantazjujesz ? Czym się ludzie kierują ?

ZETOR TEAM

#632 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 22:33

Ceny dzierżawy ziemi

Ludzie kierują się pazernością i bezmyślnością...niestety.

Jakiś czas temu stworzono agencję nieruchomości rolnych tylko po to żeby byłe komuchy miały ciepłe posadki i mogły doczekać do emeryturek w spokoju i dobrobycie...potem przyszła unia i ludzie z agencji wykorzystali swoje pięć minut by przy udziale największej obecnie siły a więc mediów nagonić ceny ziemi do chorego poziomu. Do tego przetargi nie ograniczone i teraz mamy ceny ziemi na poziomie większym niż w większości krajów unijnych i masę ziemi w rękach ludzi, którzy nigdy nie powinni mieć więcej niż jakąś działkę z domkiem a nie dziesiątki, setki a nawet tysiące hektarów. Ziemia ta jest najczęściej tam gdzie jest głód ziemi i z tego powodu wielu rolników daje się wykorzystywać. Robią to bo chcą się rozwijać a swojej ziemi nie mają i nie mają szans by powiększyć gospodarstwo. Jednak rozwój tak dużym kosztem może bardzo szybko przerodzić się w cofanie co już masa ludzi odczuło po dwóch latach suszy i spadkach cen zbóż, wołowiny, wieprzowiny i mleka.

Ustawa, która teraz obowiązuje daje szansę na to, że ta ziemia może trafić w ręce tych, którzy ją powinni mieć i to za przyzwoite pieniądze ale jest jeden warunek...chłopi muszą się zgrać i olewać dzierżawy od właścicieli ziemi, którzy nie są rolnikami. Jak przez dwa lata nie będzie chętnych na chore dzierżawy to zaczną sprzedawać i to taniej niż kupili. Niestety ustawa jest spóźniona o ok 20 lat i teraz trzeba sporo czasu i stabilności tej ustawy by tak zwany ustrój rolny na wsiach wyraźnie się poprawił.

#633 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 23:10

Ceny dzierżawy ziemi

a ja to bym chciał żeby ha była po 100k +. Wtedy takie dobre zabezpieczenie na emeryturę ;)

#634 Share extrabyk

extrabyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 30 czerwiec 2016 - 23:17

Ceny dzierżawy ziemi

a ja to bym chciał żeby ha była po 100k +. Wtedy takie dobre zabezpieczenie na emeryturę ;)

Jeśli ziemia będzie po 100 tyś,/ha to będziesz musiał tak na nią za***rdalać, że emerytury nie dożyjesz 

#635 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 07:56

Ceny dzierżawy ziemi

Poważnie , czy tylko fantazjujesz ? Czym się ludzie kierują ?

A co, nie wierzysz w taką sytuację? To zapraszam w moje strony. A czym się kierują to musisz ich pytać.

#636 Share MarcinZetor8011

MarcinZetor8011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo krowy :)
    Historia
    itd.
    itp.
    :)

Napisany 01 lipiec 2016 - 10:28

Ceny dzierżawy ziemi W jakim to powiacie?
To ile wyniósł koszt zakupu,roczna rata kredytu a wysokość dzierżawy?

#637 Share piotrp88

piotrp88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 11:36

Ceny dzierżawy ziemi

Ludzie kierują się pazernością i bezmyślnością...niestety.

Jakiś czas temu stworzono agencję nieruchomości rolnych tylko po to żeby byłe komuchy miały ciepłe posadki i mogły doczekać do emeryturek w spokoju i dobrobycie...potem przyszła unia i ludzie z agencji wykorzystali swoje pięć minut by przy udziale największej obecnie siły a więc mediów nagonić ceny ziemi do chorego poziomu. Do tego przetargi nie ograniczone i teraz mamy ceny ziemi na poziomie większym niż w większości krajów unijnych i masę ziemi w rękach ludzi, którzy nigdy nie powinni mieć więcej niż jakąś działkę z domkiem a nie dziesiątki, setki a nawet tysiące hektarów. Ziemia ta jest najczęściej tam gdzie jest głód ziemi i z tego powodu wielu rolników daje się wykorzystywać. Robią to bo chcą się rozwijać a swojej ziemi nie mają i nie mają szans by powiększyć gospodarstwo. Jednak rozwój tak dużym kosztem może bardzo szybko przerodzić się w cofanie co już masa ludzi odczuło po dwóch latach suszy i spadkach cen zbóż, wołowiny, wieprzowiny i mleka.

Ustawa, która teraz obowiązuje daje szansę na to, że ta ziemia może trafić w ręce tych, którzy ją powinni mieć i to za przyzwoite pieniądze ale jest jeden warunek...chłopi muszą się zgrać i olewać dzierżawy od właścicieli ziemi, którzy nie są rolnikami. Jak przez dwa lata nie będzie chętnych na chore dzierżawy to zaczną sprzedawać i to taniej niż kupili. Niestety ustawa jest spóźniona o ok 20 lat i teraz trzeba sporo czasu i stabilności tej ustawy by tak zwany ustrój rolny na wsiach wyraźnie się poprawił.

Polscy chłopi zgrać?

W mojej okolicy właściciele ziemi robią ekologię, programy rolnośrodowiskowe i liczą kaskę, nie muszą się nawet martwić o skoszenie tych łąk, bo jelenie nocy nie przesypiają, aby kosić te wertepy, zbierać 4-5 baloty z ha i nierzadko jeszcze dorzucać kilka zł. I jeszcze niektórzy im poklaskują, "jaki to un pracowity".

#638 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 15:40

Ceny dzierżawy ziemi

.............

Ale kto ma decydować kto powinien tą ziemię "mieć" i za ile? Partia?

Ja mam znajomego który lata temu kupił blisko 500 ha po PGR gdzieś w bieszczadach. Nie uprawia absolutnie nic. Część dane w dzierżawę a część to tylko dla dopłat kosi/obsiewa/orze. Żyć nie umierać.

#639 Share zetorki12

zetorki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1378 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 15:52

Ceny dzierżawy ziemi

A te 500 ha to za co kupił ? Pożyczka , czy taki był zamożny , bo i kiedyś to raczej za darmo nie rozdawali ?

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#640 Share B3Agro

B3Agro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 01 lipiec 2016 - 16:00

Ceny dzierżawy ziemi

Trochę "dolary" a reszta kredyt - ale trafił w ten okres gdzie plonem z hektara spłacał 2 hektary.