Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny dzierżawy ziemi

892 odpowiedzi na ten temat

#181 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 10 wrzesień 2015 - 08:14

Ceny dzierżawy ziemi

a ziemia pewnie zapuszczona to jak ci sie to bedzie kalkulowac co tam bedziesz sial ludzie jak wam sie oplaci przykladowo brac w dzierzawe tak jak niektorzy ze doplate wlasciciel i 1 tys doplacaja to co wy tam robicie na tym pole ze wam sie oplaca jak ziemie co w dzierzawe daja to ziemia zapuszczona ze pierwsze 2 - 3 lata nic zysku nie ma tylko trzeba klasc bo sie nie rodzi a tyle czas utrzeba doprowadzac do kultury ziemie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny dzierżawy ziemi Dzisiaj, 08:45
  •  

#182 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 12 wrzesień 2015 - 19:47

Ceny dzierżawy ziemi

18tyś  dzielone na 11ha  daje 1600zł , jeśli to pole nie ma potencjału 8 t z ha pszenicy to nie jest warte tej ceny, no chyba  że jest hodowla i braki w bazie paszowej

#183 Share vtec

vtec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 19 wrzesień 2015 - 22:35

Ceny dzierżawy ziemi Te 11 ha poszło za 21tys i podatek,składkę melioracyjna płacić dzierżawca. 4 ha potencjał na 7 ton, reszta na max 4-5ton. Wziął chłopak co zaczyna gospodarzyc i bierze dzierżawy a zaplecze maszynowe to c360 itp. Niech przewala ta glebę ;)

#184 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 07:16

Ceny dzierżawy ziemi

Widzę ze zazdrośc cię zrzeta bo on a nie ty

#185 Share vtec

vtec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 17:53

Ceny dzierżawy ziemi Trudno. Szkoda trochę ale tyle i tak bym nie dał

#186 Share grzeskw75

grzeskw75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 18:56

Ceny dzierżawy ziemi Panowie, mam takie pytanie. Dzierżawię ziemię na gębę np. od wiosny 2011 no i od tamtej pory płacę podatek. W tym roku przed żniwami dzierżawca wypowiedział mi dzierżawę. Rata podatku 1 i 2 zapłacona przeze mnie, a on mi mówi że ja mam zapłacić podatek do końca roku. Dodam jeszcze, że na tym polu była pszenica i jeszcze jest kuku. Po zbiorach wchodzi gość, który to kupuje. Co z podatkiem?

#187 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 20:10

Ceny dzierżawy ziemi

Zakładam że użytkowałeś ziemię cały sezon ( od zasiewu do zbioru) więc z grzeczności powinieneś zapłacić podatek do końca.

#188 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 20:18

Ceny dzierżawy ziemi

zapłać, nie rób z siebie dziada :), czemu nie kopiłeś tej ziemi?

#189 Share grzeskw75

grzeskw75

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 20:34

Ceny dzierżawy ziemi Nie mówię, że nie chcę zapłacić tylko zasięgam opinii. Nie kupiłem jej dlatego, ponieważ przebili mnie ci co kupują. Mają zapłacić podobno po 70 tys.

#190 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 20 wrzesień 2015 - 20:37

Ceny dzierżawy ziemi

grubo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 22 wrzesień 2015 - 19:20

Ceny dzierżawy ziemi

ostro po 50 tys dac za ziemie pszeniczna to to sie wogole nie splaca trzeba z innych ha dokladac hyba ze neiwiem jak t orobia ludzie co uprawiaja ze im to sie oplaci a gdzie odsetki z kredytu

#192 Share piotr30piotr

piotr30piotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów

Napisany 23 wrzesień 2015 - 07:11

Ceny dzierżawy ziemi

Panowie, mam takie pytanie. Dzierżawię ziemię na gębę np. od wiosny 2011 no i od tamtej pory płacę podatek. W tym roku przed żniwami dzierżawca wypowiedział mi dzierżawę. Rata podatku 1 i 2 zapłacona przeze mnie, a on mi mówi że ja mam zapłacić podatek do końca roku. Dodam jeszcze, że na tym polu była pszenica i jeszcze jest kuku. Po zbiorach wchodzi gość, który to kupuje. Co z podatkiem?

nie musisz płacić podatku bo ziemia już nie należy do Ciebie ktoś zasieje tam pszenicę a Ty zapłacisz podatek za ziemie którą obsiał ktoś inny.

w momencie kupna ziemi przez nowego właściciela podatek automatycznie zostanie naliczony na niego , co więcej jak nie ma 100 ha to dostanie ulgę . 

podatek płacisz za miesiące w których użytkowałeś czyli za lipiec sierpień i wrzesień powinieneś jeszcze zapłacić ale 4 raty już nie

ostro po 50 tys dac za ziemie pszeniczna to to sie wogole nie splaca trzeba z innych ha dokladac hyba ze neiwiem jak t orobia ludzie co uprawiaja ze im to sie oplaci a gdzie odsetki z kredytu

za pszeniczną się nie opłaca to za jaką? bo z tego co wiem to pszeniczna jest najlepszą klasą gleby

#193 Share Ricardo

Ricardo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 08:13

Ceny dzierżawy ziemi

a ziemia pewnie zapuszczona to jak ci sie to bedzie kalkulowac co tam bedziesz sial ludzie jak wam sie oplaci przykladowo brac w dzierzawe tak jak niektorzy ze doplate wlasciciel i 1 tys doplacaja to co wy tam robicie na tym pole ze wam sie oplaca jak ziemie co w dzierzawe daja to ziemia zapuszczona ze pierwsze 2 - 3 lata nic zysku nie ma tylko trzeba klasc bo sie nie rodzi a tyle czas utrzeba doprowadzac do kultury ziemie

Za tysiąc złoty plus dopłatę nic u nas nie wydzierżawisz. Ostatnio plebania wydzierżawiała ziemię, oferty były w kopertach od rolników. Wzięło 2-3 rolników za jeden za 3,5 tyś ha jego dopłata drugi 3,75 tyś i jego dopłata. Problem z tymi rolnikami jest taki, że mają sporo drogich dzierżaw i przeciągają zapłaty za dzierżawy nawet rok, płacą tym co muszą czyli ganiają ich o kasę.

#194 Share Dasiekk

Dasiekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 24 wrzesień 2015 - 08:35

Ceny dzierżawy ziemi

No to wesoło tam macie z tymi cenami. U nas - południe lubelszczyzny - było kilku którzy oferowali po 500-750zł + dopłaty za IV,V klasę ,bardzo często pole zapuszczone gdzie normalną stawką było 250zł + dopłaty. no i jakoś w tym roku już ich nie ma. Ja wziąłem w tym roku  16ha IV klasy - płacę tylko podatek dopłaty oddaję właściecielowi gruntów.

#195 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 00:01

Ceny dzierżawy ziemi

Warto startować do takiego przetargu? W sumie jest do zgarnięcia 60ha ziemi, cena wywoławcza to 1000zł/ha, dopłata dla mnie ale i podatek ja płacę. Ziemia dobra, II klasa, była cały czas uprawiana, okres dzierżawy na 10 lat. Myślę, że do 1500 to by miało jakiś sens.

Edytowany przez Jano7711, 27 wrzesień 2015 - 00:02.

#196 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 06:26

Ceny dzierżawy ziemi

Warto.Zagarniaj

#197 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 09:03

Ceny dzierżawy ziemi

U nas nabili by z 2,5-3  tyś za taką działkę, a może więcej.

#198 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 09:11

Ceny dzierżawy ziemi

Tylko czy wiesz ile kasy trzeba włożyć by uprawsić te 60 ha/paliwo,nawozy,nasiona,podatek,czynsz,srodki ochrony roślin,sprzęt jak własny to OK jak z wynajmu to kosztuje/ale i de fakto będziesz na plusie i to na dużym

#199 Share Jano7711

Jano7711

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 09:47

Ceny dzierżawy ziemi

Sprzęt cały mam, można powiedzieć, że jest na wyrost bo się nudzi na obecnym areale. Cały ten areał jest podzielony na działki i każda będzie licytowana osobno, więc nawet jakbym zgarnął chociaż ze z 20-30ha to bym był zadowolony. A pierwszy rok nie muszę robić pszenicy na 9 ton, mogę zasiać łubin przygotowując sobie tym samym stanowisko na jesień i też bym wyszedł na + przy mniejszych nakładach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 27 wrzesień 2015 - 10:02