Polecane posty

kamilTS    0

Od jakiegoś czasu w moim mf 255 ('87r) są wyczuwalne drgania podczas jazdy.

Czuć je na podpórce pod noge pod pedałem gazu, w siedzeniu i nawet trochę w kierownicy- jakby pochodziły ze skrzyni biegów.

Wystepują nie regularnie- nie jest tak że cały czas drży tylko np. czuć stałe drganie przez 3 sekundy, 1 sekunda przerwy i znów np 5 sekund drży nieprzerwanie. itd... 

Najwyraźniej czuć je jadąc na 4 biegu asfaltem szczególnie przy podjeżdżaniu pod górę (gdy maszyna ma ciężej). Jadąc z górki drgania nie występują.

Gdy ciągnik pracuje w polu np. przy agregacie czy orce drgania też są wyczuwalne.

Pojawiają się po przekroczeniu 2 tys. obr/min ale w przypadku "wkręcenia" silnika na obroty na luzie- drgań nie ma żadnych. Tylko w przypadku jazdy są.

Myślałem że to może jakieś łożysko np.w kole ale zjeżdżając z wiaduktu wcisnąłem sprzęgło więc traktor prędkość miał sporą ale drgań  nie było. 

Podejrzewam że jest to coś związane z przekazaniem napędu ale nie mam pojęcia co. 

 

Jeśli wiecie co to może być, pomóżcie proszę bo sprawa jest niepokojąca.

 

PS. Traktor także troszkę podskakuje jadąc szybko asfaltem, szczególnie z przyczepionym sprzętem np. talerzówką- nie wiem czy to może mieć jakiś związek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

idzie zima zrób skrzynie i atak bo często sie rozkręca. a w skrzyni typowe to trzeba wymienić wszystkie łożyska i na 99% wałek łówny reszte trzeba obejrzeć

to zrób tak czy inaczej bo na te ferdki właśnie przychodzi czas na remont skrzyń. odrazu pompe zregeneruj. ale licz sie z tym że to bedzie koszt wszystkiego jakieś 3000 + robocizna. tyle ci moge powiedzieć.

robiłem to wszystko w zimi mimo tego że działało. tylko z wałka sprzęgłowego olej ciekł... miała być tylko wymiana uszczelniacza:} jak tam nie zaglądałeś to te problemy co mówie na 100% tam siedzą. a i po wymianie wałka głownego i łożysk może ci # wyskakiwać dlatego ją dokładnie obejrz ale nie zęby tylko frezy które wchodzą na wałek. powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilTS    0

ben- z tego co piszesz to masa pracy i spory wydatek... domyślam się że jednym ze sposobów było by rozbierać po kolei skrzynię i wymieniać wszystko co nie wygląda na nowe ale czy jest konieczność? Byc może jest. To rozwiązanie co napisałeś będzie to ostateczność ze względów finansowych...

 

romek- nie powiem Ci dokładnie a teraaz nie mam jak sprawdzić bo na wyjeżdzie jestem :-( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    712

Czasami najlepsze wyjście jest takie proste i oczywiste a trudno na niego wpaść:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

jak to ciągnik na dłużej a pewnie tak,  to warto inwestować. to bardzo dobra maszyna. ja napisałem koszt przy dobrych częściach. ale naprawde lepiej zrobić wszystko. na razie zrób skrzynie!!! w tysiącu pewnie sie zmieścisz jeśli olej wymieniałeś i nie lałeś jakiegoś syfu. skrzynie jak ma ci kto doradzić to sam zrobisz. prościej niż w c-360 bo w palcach wszystko sie rozbiera. tryby raczej sie tam nie zużywają. łożyska założysz kraśnickie i też bedzie tanio ( ja wkładałem droższe) . rozppoławiaj może to jakieś łożysko w sprzęgle albo tarcza lub docisk tylko.... rozkręć zobaczysz. tylko lepiej już po pracach w polu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beniu33    5

 

Witam

Koledzy , mam problem z MfF 255, mianowicie rok temu padła tarcz sprzęgłowa Wom i wtedy przy okazji wymieniłem łożysko oporowe i tarcz od jazdy- piszę o tym bo może to mieć znaczenie . Od jakiegoś czasu mam następujący problem , biegi wchodzą ze zgrzytem, a wyłączenie 2 i 3 przychodzi z bardzo dużym oporem a przy wciśniętym sprzęgle przy próbie wyłączenia 2 lub 3 tj przy silnym naciskaniu na dźwignię zmiany biegów -ciągnik zaczyna ruszać tzn. ciągnie do przodu. Co może być przyczyną takiej zależności , że przy próbie wyłączania np. 2 biegu następuje prawdopodobne działanie na tarcz sprzęgła i ciągnik ciągnie!- dzieje się to przy wciśniętym pedale sprzęgła . ,spoglądając przez okienko wszystko wygląda dobrze-odległość między łapkami a łożyskiem jest ok..Proszę o szybką pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez huard
      Witam panowie chciałem się dowiedzieć czy ktoś zwiększał moc w MF 5460 posiadam takiego z 2008rok oryginał ma 115 chciałbym zwiększyć na 125 czy się da? Jakie koszty, i czy trzeba w nim wyciągać pompę?
    • Przez center
      Witam wszystkich mam problem związany z wyciekiem oleju z prawej zwolnicy z mojego MF255, po pracy gdy został umyty i stał w garażu olej wyciekł ze zwolnicy na świeżutko umytą felgę trudno powiedzieć czy jest to między uszczelką czy na wałku trudno tam teraz zajrzeć dokładnie. Ale chcę się spytać czy to ktoś rozbierał może? jest to bardzo skomplikowane żeby wymienić same uszczelniacze? pozdrawiam
    • Przez slavo666
      Witam
      Od jakiś dwóch lat sporadycznie pojawiają się głuche stuki z okolic silnika przy pracy pod duzym obciazeniem  ponad 2000 obr.  Czasami ustaną same po chwili jak zmniejszę obroty a czasami muszę zagasić silnik. Obstawiałem na początku panewke ale po takim czasie to już by waliło cały czas poza tym nie widzę spadku cianienia oleju. A poza stukami nie ma żadnych innych objawów. Jakieś propozycje?
      Uprzedzam stuki zależne są od obrotow a nie od predkosci jazdy. Zawsze swój początek mają od przeciążenia ( np podjazd pod górkę z ładunkiem) 
    • Przez luki08
      Witam zastanawiam się nad zakupem agregatu do mojego ferdka i tu pytanie czy użytkuje ktoś podobny agregat i mógłby się podzielić opinią.  Pole i tak uprawiałbym wstępnie  agregatem na wąskim zębie z podwojnym wałkiem strunowym a ten byłby do ostatniego przejazdu z siewnikiem 

       Ten agregat nie ma hydropaka ale jest lekki około 250 kg i "krótki " myślę że jak z przodu dorzuce 100kg powinno się dać tym pracować.  
      Będę wdzięczny za każdą poradę.
    • Przez Dabek321
      Witam ostatnio często Massey nie chcę wogule ruszyć ni nic wchodzą dwa biegi, 1 i 3 wtedy rewers ani nic nie reaguje massey nie chce ruszyć trzeba odczekać jakiś czas żeby to minęło dość długo. Czy ktoś miał podobny problem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj