Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255- drgania

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamilTS

kamilTS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 22 wrzesień 2014 - 16:03

MF 255- drgania

Od jakiegoś czasu w moim mf 255 ('87r) są wyczuwalne drgania podczas jazdy.

Czuć je na podpórce pod noge pod pedałem gazu, w siedzeniu i nawet trochę w kierownicy- jakby pochodziły ze skrzyni biegów.

Wystepują nie regularnie- nie jest tak że cały czas drży tylko np. czuć stałe drganie przez 3 sekundy, 1 sekunda przerwy i znów np 5 sekund drży nieprzerwanie. itd... 

Najwyraźniej czuć je jadąc na 4 biegu asfaltem szczególnie przy podjeżdżaniu pod górę (gdy maszyna ma ciężej). Jadąc z górki drgania nie występują.

Gdy ciągnik pracuje w polu np. przy agregacie czy orce drgania też są wyczuwalne.

Pojawiają się po przekroczeniu 2 tys. obr/min ale w przypadku "wkręcenia" silnika na obroty na luzie- drgań nie ma żadnych. Tylko w przypadku jazdy są.

Myślałem że to może jakieś łożysko np.w kole ale zjeżdżając z wiaduktu wcisnąłem sprzęgło więc traktor prędkość miał sporą ale drgań  nie było. 

Podejrzewam że jest to coś związane z przekazaniem napędu ale nie mam pojęcia co. 

Jeśli wiecie co to może być, pomóżcie proszę bo sprawa jest niepokojąca.

PS. Traktor także troszkę podskakuje jadąc szybko asfaltem, szczególnie z przyczepionym sprzętem np. talerzówką- nie wiem czy to może mieć jakiś związek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255- drgania Dzisiaj, 11:59
  •  

#2 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 22:01

MF 255- drgania

idzie zima zrób skrzynie i atak bo często sie rozkręca. a w skrzyni typowe to trzeba wymienić wszystkie łożyska i na 99% wałek łówny reszte trzeba obejrzeć

to zrób tak czy inaczej bo na te ferdki właśnie przychodzi czas na remont skrzyń. odrazu pompe zregeneruj. ale licz sie z tym że to bedzie koszt wszystkiego jakieś 3000 + robocizna. tyle ci moge powiedzieć.

robiłem to wszystko w zimi mimo tego że działało. tylko z wałka sprzęgłowego olej ciekł... miała być tylko wymiana uszczelniacza:} jak tam nie zaglądałeś to te problemy co mówie na 100% tam siedzą. a i po wymianie wałka głownego i łożysk może ci # wyskakiwać dlatego ją dokładnie obejrz ale nie zęby tylko frezy które wchodzą na wałek. powodzenia;)

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 23 wrzesień 2014 - 22:06

MF 255- drgania

Aż tyle roboty tam będzie...

@kamilTS ile mth masz zrobione?

Edytowany przez romek6340, 23 wrzesień 2014 - 22:09.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#4 Share kamilTS

kamilTS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 09:59

MF 255- drgania

ben- z tego co piszesz to masa pracy i spory wydatek... domyślam się że jednym ze sposobów było by rozbierać po kolei skrzynię i wymieniać wszystko co nie wygląda na nowe ale czy jest konieczność? Byc może jest. To rozwiązanie co napisałeś będzie to ostateczność ze względów finansowych...

romek- nie powiem Ci dokładnie a teraaz nie mam jak sprawdzić bo na wyjeżdzie jestem :-( 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 11:29

MF 255- drgania

Zaprowadź do mechanika - dobrego a będziesz zadowolony. 

#6 Share kamilTS

kamilTS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 12:11

MF 255- drgania

No rzeczywiście! Do mechanika zaprowadzę- że ja na to nie wpadłem...

#7 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 17:17

MF 255- drgania

Czasami najlepsze wyjście jest takie proste i oczywiste a trudno na niego wpaść:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 19:22

MF 255- drgania

jak to ciągnik na dłużej a pewnie tak,  to warto inwestować. to bardzo dobra maszyna. ja napisałem koszt przy dobrych częściach. ale naprawde lepiej zrobić wszystko. na razie zrób skrzynie!!! w tysiącu pewnie sie zmieścisz jeśli olej wymieniałeś i nie lałeś jakiegoś syfu. skrzynie jak ma ci kto doradzić to sam zrobisz. prościej niż w c-360 bo w palcach wszystko sie rozbiera. tryby raczej sie tam nie zużywają. łożyska założysz kraśnickie i też bedzie tanio ( ja wkładałem droższe) . rozppoławiaj może to jakieś łożysko w sprzęgle albo tarcza lub docisk tylko.... rozkręć zobaczysz. tylko lepiej już po pracach w polu.