phantom

Dopłaty bezpośrednie 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

25 czerwca 2015r dokonałem korekty wniosku, czy w tym przypadku mam mieć potrącone 8% za złożenie wniosku po wyznaczonym terminie.Pierwszy wniosek zlozyłem 11 maja 2015r.

Jak zaznaczyłeś cel wniosku korekta to nie ma to wpływu na sankcje terminowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

byłem wezwany , musiałem uzupełnić


byłem wezwany , musiałem uzupełnić, w tej chwili  nie pamiętam czy chodzi o zmianę do wniosku, czy korektę wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

byłem wezwany , musiałem uzupełnić

 

byłem wezwany , musiałem uzupełnić, w tej chwili nie pamiętam czy chodzi o zmianę do wniosku, czy korektę wniosku

Jeśli miales wezwanie to byla korekta. A moze pamietasz co zrobiłeś w tej "korekcie"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

VII.oświadczenie o powierzchni działek  ewidencyjnych.

 

rubryka 10, gruntów ornych ogółem, w tym  gruntów ornych niezgłoszonych do płatności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

VII.oświadczenie o powierzchni działek ewidencyjnych.

 

rubryka 10, gruntów ornych ogółem, w tym gruntów ornych niezgłoszonych do płatności

Rozumiem ze nie dodawałeś nowych dzialek ewidencyjnych i rolnych tylko Blad byl do tych danych z wniosku. To byla korekta. Na korektę nie ma sankcji terminowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziełek nie dodawałem

czyli byla korekta do wniosku. Czyli sankcji terminowych nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

otrzymałem decyzje w sprawie przyznania płatności, pomniejszoną, ze względu na złożenie wniosku po wyznaczonym terminie.Będę się odwoływać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kiedy zlozyles wniosek?
Masz prawo do odwołania w ciągu 14dni od dnia doręczenia decyzji za pośrednictwem swojego BP do właściwego dyrektora arimr. Odwołanie od decyzji nie wstrzymuje przelania kasy jaka masz na decyzji.Jeśli złożyłeś wniosek po ustawowym terminie to znaczy po 15 czerwca, szczerze masz marne szanse ze do odwołania które złożysz dyrektor sie przychyli. Takie terminy są nie do ruszenia. I 100% odwołanie jest bez zasadne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

Wniosek złożyłem w terminie, decyzje mam kilka dni, także  terminy są zgodne.Serdeczne podziękowania za tak obszerne wyjaśnienie i pomoc.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A moglby kolega zrobić zdjecie tej decyzji i wrzucic na forum lub napisać do mnie, wiadomość prywatna. Wtedy będę mógl wiecej powiedzieć i doradzić. Chyba ze kolega juz wszystko wie.moze to nie byla korekta ale zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

A potwierdzenie jakieś masz? Składałeś osobiście? Pocztą?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nasunęła mi pewna rzecz piszac z kolega. W tamtym roku czesc VIII wniosku byla nie wypelniona. I zdarzalo tak ze rolnicy odsylali do BP wnioski jakie im agencja przysala. I czesto bylo tak ze w ostatniego dnia skladania wnioskow. Zanim pracownicy wprowadzili dane byla mozliwosc złożenia tylko zmiany do wniosku i stad sankcje terminowe. Chce podkreślić ze kolegi nie posądzam o taki przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

W uzasadnieniu decyzji jest że  '' w dniu 11.06.2015r. do Biura Powiatowego ARiMR  wpłynął wniosek  o przyznanie  płatności na rok 2015  "

 

wniosek składałem Pocztą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jakieś zmiany robiłeś we wniosku?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To złożyłeś w terminie wniosek. O sankcjach nie powinno byc mowy. A skąd te sankcje? Napisz co napisali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

zdjęcia nie moge  zrobić z braku sprzętu

 

wypełniałem częśc VII rubryka 10- pamietam że chodziło o grunty orne niezgloszone do płatności,  Te same dane były przepisane z rubryki 9 do 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Błąd systemu? Źle wygenerował? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moze i Blad systemu, ale raczej byla zrobiona udowodniona we wniosku z 2014 roku lub kompensacja powierzchni i dlatego bylo puste pole na tej działce lub działkach. Nie wiem czy pamietasz ze bylo lub byly puste pola w części VIi wniosku który złożyłeś w 2015 roku.
Jak byla robiona udowodniona do PEG-u to są puste pola, w jednym roku na ewidencyjnych a w innym roku na rolnych. Taki sam efekt jak byla robiona kompensacja do dzialek rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

po rozpatrzeniu wniosku o przyznanie płatnosci na  rok 2015 przyznaje

1.Jednolita Platność OBszarowa-2015 w wysokości 3122,19 /slownie/ wynikającej z pomniejszenia płatności o kwotę w wysokości 271,49 zl ze względu na

- stwierdzenie nieprawidlowości i niezgodności oraz zastosowanie z tego tytułu zmniejszenia

2.Platność za zazielenienie- 2015 w wysokości 2094,14/slownie wynikającej z pomniejszenia płtności o kwotw w wysokości 182,10 ze wzgledu na/ jw/

3.  -II-        REDYSTRYBUCYJNA     -II-              701,58  /  -II-                  -II-                                                         -II            62,10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zdjęcia nie moge zrobić z braku sprzętu

 

wypełniałem częśc VII rubryka 10- pamietam że chodziło o grunty orne niezgloszone do płatności, Te same dane były przepisane z rubryki 9 do 10

Moze masz zachowane wezwanie jakie zostales? Mozesz wrzucic jaki byl Blad lub bledy?

Dla pewności jak mozesz to wrzuć tresc z wezwania.

po rozpatrzeniu wniosku o przyznanie płatnosci na rok 2015 przyznaje

1.Jednolita Platność OBszarowa-2015 w wysokości 3122,19 /slownie/ wynikającej z pomniejszenia płatności o kwotę w wysokości 271,49 zl ze względu na

- stwierdzenie nieprawidlowości i niezgodności oraz zastosowanie z tego tytułu zmniejszenia

2.Platność za zazielenienie- 2015 w wysokości 2094,14/slownie wynikającej z pomniejszenia płtności o kwotw w wysokości 182,10 ze wzgledu na/ jw/

3. -II- REDYSTRYBUCYJNA -II- 701,58 / -II- -II- -II 62,10

 

Dzieki. Ale nie oto mi Chodzilo. Chodzi mi o uzasadnienie faktyczne jakie pracownicy BP wpisują. Tam powinno byc wyjaśnione co i jak. Czyli tego dnia wezwanie, tego dnia złożyłeś to i to i poprawiłeś to i to. Chyba ze pobieżnie napisali to i tak nic nie da.

Dla mnie dane które poprawiales dostaly wprowadzone zmiana i stad masz sankcje. Tak jak od tego roku są sankcje w onw dla dzialek co nie nalezy sie płatność a rolnicy wypisują we wniosku ze chcą kase. Kiedyś bylo tylko wykluczenie i nie nakladalo sankcji, teraz ten Blad jest kosztowny bo naklada sankcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu22    1

Poczatkowa kwota jednolitej płatności  obszarowej wynosi 3393,68. Kwota ta została pomniejszona ze względu na:

-złożenie wniosku po wyznaczonym terminie

powołują się na art .2 ustawy z dnia 24 kwietnia2015 DZ.U  poz653

 

Wnosek o przyznanie  jednolitej płatnosci obszarowej został złożony w dniu 25.06.2015, co stanowi przekroczenie 8 dni

 

 

i do kazdej płatności  jest takie uzasadnienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie widzę decyzji wiec trudno wypowiedzieć i doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam pewnie juz sie powtarza ale musze gosciowi oddac doplaty i chcialbym sie dowiedziec jaka platnosc przysluguje do łąk z gory dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez margoo78
      Czy ktoś zna więcej szczegółów dotyczących dofinansowania zakupu silosów zbożowych? Zastanawiam się, czy będzie się to wiązać z jakimś cyrografem na 5 lat.
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj