Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa

162 odpowiedzi na ten temat

#141 Share srutututu_trampampam

srutututu_trampampam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 19 marzec 2015 - 19:45

.

Edytowany przez srutututu_trampampam, 21 marzec 2015 - 19:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa Dzisiaj, 05:35
  •  

#142 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 07:38

a to jakaś znajoma, rodzina, czy może ta nowo poznana dziewczyna jesteś???

#143 Share andrzejB

andrzejB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 17:27

a żebyś wiedział, cała rodzina zajrzała

Ty to raczej ta zła siostra jesteś  :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share srutututu_trampampam

srutututu_trampampam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 19:30

.

Edytowany przez srutututu_trampampam, 21 marzec 2015 - 19:24.

#145 Share weksel

weksel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja,rolnictwo,zamiłowanie do marki URSUS
    kocham to co lubie:)

Napisany 20 marzec 2015 - 21:17

ta z najgorszego koszmaru, której dzisiaj gintek chciał "dać w ryj, żebym wypie*dalałą z domu". tak się własnie odwdzięcza rodzinie za otrzymane gospodarstwo i włożoną w nie pracę

to z gintka strony to bardzo nie ładnie,lecz wina zazwyczaj po obu stronach leży i jak to ja mówię nic z powietrza się nie bierze!

#146 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 21:44

nie wiem co wy od niego chcecie chłopak chce sobie ułożyć życie żeby nie być do końca życia sam jak palec to wy robicie mu jakieś afery przecież to on będzie z nią mieszkał żył a nie wy i to jego sprawa z kim jest i co robi a z tego co widać po fotach wcale gospodarstwa nie zaniedbuje 

#147 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 22:28

ta z najgorszego koszmaru, której dzisiaj gintek chciał "dać w ryj, żebym wypie*dalałą z domu". tak się własnie odwdzięcza rodzinie za otrzymane gospodarstwo i włożoną w nie pracę

takie rzeczy powinno się wyjasniac w rodzinie, a nie publicznie wywlekać brudy. To nie sposób na rozwiązanie problemu.

#148 Share srutututu_trampampam

srutututu_trampampam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 20 marzec 2015 - 22:38

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa :P

Edytowany przez srutututu_trampampam, 22 marzec 2015 - 10:43.

#149 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 21 marzec 2015 - 09:12

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa biedni jesteście obydwoje. stosunki rodzinne nigdy nie sa proste. ważne jest żeby jeden drugiego szanował. zgoda buduje niezgoda rujnuje. jak się pogodzucie będziecie mogli wspólnie więcej.

#150 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 21 marzec 2015 - 15:48

Taka dobra rada na przyszłość, jak następnym razem ktoś wpadnie na genialny pomysł szukania pomocy w internecie odnośnie swoich spraw rodzinnych to niech sobie założy inne konto żeby pozostać anonimowym. <_<

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 19:10

Podobne sprawy były ostatnio pokazane w Sprawie dla reportera E. Jaworowicz.I co radzą, a radzą bardzo mądrzy ludzie, obiektywnie oceniając konflikty-dojść do wspólnego porozumienia, choć to bywa trudne.Ja ze swej strony nie rozumiem jednej rzeczy.Rodzice mają pretensje do syna/córki , którym przepisali gospodarstwo,że żle gospodarzą i są dla nich niedobrzy itd.itp.  i z tego powodu taka burza.To ja się pytam rodziców czy im te dzieci ktoś obcy wychowywał, że ich nie znają? Gdzie byli jak dziecko dorastało.Ten syn /córka po przep[isaniu gospodarstwa nagle zrobił się niewdzięczny,a wcześniej przez te ponad 20 lat to był anioł? Jak do kielicha zagląda, nie interesuje go rolnictwo to po co przepisywać gospodarstwo?Rodzic jak jest odpowiedzialnym Rodzicem to własne dziecko zna jak własną kieszeń i wie czego może się po nim spodziewać.I jak w przysłowiu można podsumować -widziały gały co brały-Druga sprawa.Rzeczywiście ,niektórym rodzicom/teściom po przepisaniu gospodarstwa coś się w  światopoglądzie przestawia na gorsze i w związku z tym: Rodzice/Teściowie patrzcie z optymizmem na gospodarzenie młodych, oni myślą nowocześnie i muszą bo inaczej przepadną. Cieszcie się,  że dorobek Wasz i waszych dziadków nie przepada, bo macie komu przekazać pałeczkę i możecie spokojnie się starzeć. Pomagajcie im na miarę swoich sił.  To jest sama radość. Postawcie się w sytuacji rolnika, który całe serce włożył w gospodarkę, a nie ma następcy. I co? To jest dopiero problem. Młodzi gospodarze - rodzice pomału przyzwyczajają się do zmian, nie można ich od razu odsuwać od pracy, która była całym ich życiem. Chcesz likwidować krowy ? Rób to ale po trochu. Zostaw jedną lub 2, aby mieli zajęcie. Pomału oswoją się z nową sytuacją, a potem to już nie będą tego tak przeżywać 

#152 Share srutututu_trampampam

srutututu_trampampam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 19:23

@JPH2 pierwsza część twojej wypowiedzi dokładnie pasuje do tej sytuacji. pozostaje tylko pluć sobie w brodę

macie rację, nie będę się zniżać do jego poziomu. nie chciałam wdawać się w bezsensowne dyskusje. my swojego zdania i tak nie zmienimy, a ci, którzy tutaj tak się za nim wstawiają, podejrzewam, że sami zmienilibyście zdanie, gdybyście wiedzieli jak ta sytuacja wygląda w rzeczywistości, a nie tylko to, co napisał on sam, co było dla niego korzystne, a całą resztę przemilczał. kasuję swoje wypowiedzi, i byłoby miło, gdyby ci, którzy mnie cytowali, też pousuwali moje teksty. nie chcę, żeby to gdzieś leżało do końca świata. 

#153 Share WeSolyRomeKK

WeSolyRomeKK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 marzec 2015 - 20:22

Chyba ta linia energetyczna na was wszystkich tak źle wpływa....

#154 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 08:58

pisząc posty i kasując je po chwili robisz w tym temacie nieład, brakuje normalnego toku dyskusji, jeśli chcesz wyrazić swoje zdanie to zostawiaj posty

#155 Share srutututu_trampampam

srutututu_trampampam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 10:41

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa Dyskutujcie sobie ile chcecie. a spojnosc i porzadek w temacie jakos srednio mnie interesuje :P

Edytowany przez srutututu_trampampam, 22 marzec 2015 - 10:43.

#156 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 12:37

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa Odrobinka szacunku każdemu się należy, również obcym ludziom z którymi się rozmawia, powinnas zastanowić się co tak naprawdę Cie interesuje,i jak to osiagnac by inni nie zostali pokrzywdzeni. Nie doszukiwać się winy w kims innym, przemyslec pewne sprawy i czasem ustapic, dogadać się zawsze można, wystarcza tylko checi i dobre pokojowe nastawienie.

#157 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 22 marzec 2015 - 12:48

Dyskutujcie sobie ile chcecie. a spojnosc i porzadek w temacie jakos srednio mnie interesuje :P

co cie obchodzi z kim braciszek sypia,a niech sypia z kim chce jak ma ponad 18 latek to jego fujarka i nic wam do tego i mamusi tez. larum to bym podniosl jak by sie do siostry dobieral a tak to jaka sobie kobitke dogadal to jego sprawa bo tobie chyba nikt nie podstawia kawalerow.

Edytowany przez szmergiel, 22 marzec 2015 - 13:08.

#158 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 07:46

no i @gintek usunął konto z AF....

#159 Share Katarzynka24

Katarzynka24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 13 kwiecień 2015 - 14:54

Witam z tej strony dziewczyna Gintka to o mnie jest cały ten spór między nim a jego rodziną bo jego rodzina mnie nie akceptuje. Jak Gintek nieraz opowiada mi o swojej matce to aż jestem w szoku co ona wyrabia i wygaduje to kobieta ''starej daty" skoro dla syna chce dobrej dziewczyny i bez dziecka to czemu swoim córkom nie znajdzie chłopaków..? Ta kobieta jest nieobliczalna grozi Gintkowi śmiercią okrada go zabiera wszystkie pieniądze jakie tylko ma na wierzchu a pod jego nieobecność przewraca jego pokój do góry nogami zabiera nawet mu ubrania do ludzi wygaduje jakieś niestworzone historie.. Ja już nie wiem co robić z tą kobietą jak z nią walczyć jedyne słuszne rozwiązanie to chyba dzielnicowy, prokuratura lub Opieka Społeczna. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 14 kwiecień 2015 - 06:46

a jaki @gintek ma stosunek do tego??? i jeszcze jedno pytanie-czy wróci na AF, bo jego pomysły i konstrukcje były pionierskie, szkoda że wszystko zniknęło