Skocz do zawartości

Zdjęcie

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 17:35

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? Padło mi dzisiaj łożysko na walcu ale nie mam pojęcia jak się tam dostać otwory w prasie są znacznie wyżej ale jak całe to wszystko cofnąć na te otwory?? Wymieniał ktoś już tam łożyska jak się do tego zabrać?? Sprawa bardzo pilna!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? Dzisiaj, 11:02
  •  

#2 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 19:24

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? ja mialem walec na samej górze przestawic ale zrezygnowalem.podpinasz ciągnik pod prase. Zdemontuj drabinki przy podbieraczu. Poluznij pasy. Między drabinkami a walcami jest łancuszek. Zakładasz na niego jakąs linke albo pasy. Drugi koniec montujesz do cięgna dolnego tuza albo zaczepu. I naciągasz linke/pasy az walec trafi w odpowiednie miejsce. Uprzedzam cięzko się naciąga. U górnego walca nie wymienisz prędko. Musisz wymontowac aparature do siatki. Innych sposobów nie znam
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#3 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 20:36

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? Mi poszło łożysko od walca który rozgarnia pasy nie powinno być z nim wiele problemów tylko się zastanawiałem jak to naciągnąć na otwory do tego przystosowane... zetores dzięki śliczne ;)

#4 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 20:52

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? no to czega cie zdejmowanie aparatury od siatki. Bo bedzie blokowala :)
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#5 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 21:01

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? Jeśli od górnego walca (tego małego) to poluzowujesz pasy podkładając coś pod naciąg z lewej strony a następnie zostawiasz lekko uchyloną komorę aby szło tam wejść, kolejnym krokiem jest odkręcenie łańcucha trzymającego ta walce i wtedy wychylą się ona do tyłu na tyle że będzie można spokojnie odkręcić ten walec po bokach i go spokojnie wyjąć

Nic nie trzeba demontować od siatki!!!Wyjęcie tego walca zajmuje ok 15 minut a nawet nie a tamte otwory to przydają się to wyjmowania tych większych walców a cofa się to praktycznie ręcznie jak dobrze pracuje komora bo wchodzisz do środka przy zluzowanych pasach i powinieneś to dopchnąć a jeśli już nie to to zawsze można jakimś pasem czy czymś pociągnąć

#6 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 21:09

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? Twój sposób jest zupełnie inny i bardziej prosty i wygodny. Poprostu gdyby mial trafiac na otwory, To by natrafil drugim i moze trzecim walcem. A ostatnim walcem by napewno nie trafil bo przesuniecie dalej tych walcy by zablokował aparat do siatki.
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#7 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 21:14

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? No a tak uciekasz z nimi do komory i chwila moment i jest Twój, robiłem to w tamtym tygodniu dwa razy to chwila moment i zrobione. Dlatego też napisałem że otwory bardziej się przydadzą to dużych walcy a tamten trzeba w ten sposób

#8 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 21:24

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? Rozchodzi mi się o ten walec zaznaczony żółtą strzałką ;)
Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 21:29

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? Zrob tak jak radzi pawlo36.
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#10 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 21:41

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? no właśnie ja o tym walcu też pisze :)

A przy okazji możesz napisać jak te noże się sprawują, czy dobrze tną czy jak to tam wygląda w praktyce ?

#11 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1955 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 22:52

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? pawlo36 czyli nie trzeba na te dziury trafiać z tym walcem? To jak z tego miejsca wykręcić? Ten walec ogólnie stanął w miejscu i się przekrzywił... Dobrze że mi się prasa nie zapaliła...
pawlo36 który jeszcze ten łańcuch odpiąć ten pod bocznymi pokrywami? Sorki że tyle pytań ale pierwszy sezon mam ta prasę :D

Co do noży jeszcze nie używałem nawet :P

#12 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 06:15

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? http://www.agrofoto....8/#entry1381784

Kolego ten wałek to się nazywa zgarniający.

#13 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 06:54

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? Łancuch masz w środku podbieracza, musisz zdjąc te drabinki. czerwony łancuszek o długosci 35 cm. Znajduje się po stronie dolewania oleju
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#14 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 08:27

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach? Tak nie trzeba trafiać na dziury bo jak wychylisz te walce wszystkie do tyłu to wyjdą one na tyle że akurat będzie można odkręcić śruby po bokach i po wyjęciu podkładek walec nawet sam może wyleci. A łańcuch tak jak kolega zetores pisze od dołu lub jeśli nie masz przy aparacie od siatki tej osłony gumowej można to odkręcić od góry, jest to łańcuch który trzyma te walce żeby nie poszły za daleko do tyłu jak jest pusta komora.
Łożyska są tam nie zbyt typowe więc przygotuj się że możesz mieć problem z kupieniem, ja akurat mam tu taki sklep i wszystko w nim jest ale nie wszędzie może tak być. Zamiennik jakoś do 100zł a oryginał ok 250zl ale polecam wziąć oryginał bo zamiennik jest węższy i niby dobrej firmy ale za długo nie pochodzi (średnio jeden sezon zalezy ile się jedzie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share jankes28

jankes28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 maj 2015 - 20:11

New Holland 648 wymiana łożysk na walcach?

.

Edytowany przez jankes28, 30 maj 2015 - 12:24.