Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ?

55 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gruchmen

gruchmen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 11:42

Witam. Zgadzam się z wypowiedzią poprzednika w 100%. Posiadam sipme SIPME Z279/1 farma II(siatka, szeroki podbierak) od nowości(2009r). Do tej pory nie miałem żadnej poważnej awarii czy jakiegoś spawania. Potwierdzam fakt że nie ma ona polotu do dobrych pras zagranicznych, najgorszym jej mankamentem jest system owijania siatką (po małych poprawkach nie jest źle) lecz moim zdaniem kupno nowej zagranicznej prasy do zrobienia nie całych 2tys bel rocznie to rozrzutność i nieporozumienie. Robie średnio 1.5 tyś. bel rocznie(tylko słoma) wydajność w tym roku to średnio 44 bele na godzinę waga średnia 167kg. Mój rekord na jednym polu to wydajność 51 bel na godzinę waga 160kg średnio , znajomy chwalił że swoją nowa(2014r) pasową prasą NEW HOLLAND za około 120tys zł zrobi 70bel 120x120 na godzinę lecz nie wiem jakiej wagi(po próbie przewrócenia jednej beli myślę że waga jest porównywalna do moich). Polecam Sipme do małych i średnich gospodarstw.

Edytowany przez gruchmen, 08 styczeń 2015 - 23:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? Dzisiaj, 12:04
  •  

#42 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 21 czerwiec 2015 - 10:30

Ja posiadam sipmę z569/1 będzie już trzeci sezon, pracowała z ursusem 914 , teraz z forterrą 11441, więc nigdy oszczędzana nie była.. Bel rocznie nie robię dużo, fakt ,ok 400 na sezon. prasa jest z 2008 roku.kupiłem ją używaną, wymieniłem jedno łożysko, które na dodatek było fabrycznie uszkodzone(na pęknięte). I nie mam z nią żadnych problemów. Wydajność średnia,-aczkolwiek nie jest zle ( no chyba ze porównujecie prasę za 60 tyś (sipma) do jakieś lely która kosztuje 150 tyś)

Beli nie zbijesz jak jeżdzisz c 360 :D  U mnie przy  dobijaniu 914 "czuła" prasę :) Ale belki przyzwoite są zrobione ;)

Ja po 3 sezonach nigdy jej nie zapchałem , ani nie zatkałem,a prasuje nią cuda, od słomy do zielonki z poplonu (gorczyca,itp) B)

Może przy dużych ilościach się nie sprawdza, ale większość gospodarstw u nas jest nadal małych i średnich a na takich Sipma sobie poradzi.

A chyba lepiej kupić polską niż używaną 30 letnią zachodnią bo wydajność pras i tak ta sama,a co Polskie to Polskie :) Ale każdy może mieć swoje zdanie na ten temat B)

Zbicie lepsze ma z 569/1 (dodatkowe 3 walce ) Ale najważniejsze by miała zamki na komorze ;)

Jeśli miałbym kupować drugi raz wybrał bym także Sipmę ;)

Pozdrawiam :)

Edytowany przez aresss, 21 czerwiec 2015 - 10:39.

#43 Share agrogospodarz

agrogospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 09:21

Witam. Wczoraj kupilem   prase belujaca sipma agro 1200  waski podbieracz z 99 r Chcialbym jak najwiecej o niej sie dowiedziec, dopowiem ze to moja 1 prasa w zyciu... i jest malo informacji o niej

#44 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 20 grudzień 2015 - 10:17

A czym ona się różni od z 279/1 ?

Prasa jak prasa, maszyna bardzo prosta, dobrze obejrzysz i wiesz o co w niej chodzi :) łańcuchy , łożyska przejrzeć, założyć nowy sznurek  i w pole :D 

a co do dobijania to pewnie masz w instrukcji jakie masz mieć ciśnienie na zegarze gdy jest bela gotowa ( w tym Ci nie pomogę bo ja mam sipmę na zamkach , i tam to inaczej wygląda )

Pozdrawiam ;)

#45 Share agrogospodarz

agrogospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 06:53

Wlasnie ona jest bez zamkow i niewiem jakie beda bele czy nie bedzie sie otwierac klapa... to moja 1 prasa wiec sie rozpytuje a co do  instrukcji to jej niebylo:(

#46 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 19:04

Jak nie ma zamków to na siłownikach wszystko jest opartę i trzymają tą klapę, zależy jaki ciągnik będzie  pracował z nią,

Z tego co wiem (nie jestem praktykującym akurat tego modelu) chodzi o to żeby utrzymać optymalne ciśnienie na początku prasowania(na tym zegarze) i potem w miarę dobijania ciśnienie się zwiększa , czasami to ciśnienie spada w ciągu pracy to po prostu trzeba ciągnikiem  dobijać tą klapę (oczywiście dobijać hydrauliką) , i do jakiś tam barów , dokładnie nie wiem jakie parametry tych barów, wiem że sianokiszonkę mniej barów, na słomę więcej ;)

#47 Share ela3225

ela3225

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 21 grudzień 2015 - 19:31

miałem vicona na hydraulice bez zamków zbijała bele bardzo dobrze

#48 Share miqul55

miqul55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 26 grudzień 2015 - 22:53

co do Sipmy Z569/1 to bele po niej owinięte sznurkiem wyglądały jak bocianie gniazda, pod względem wizualnym i zgniotu. Ja miałem welger RP 200 na wąskim podbieraczu z siatką, to była moja pierwsza prasa bezawaryjna dobra maszyna która zawsze prasowała, nie mówiła że za sucha słoma czy coś, żadnych problemów technicznych zgniot na poziomie dostatecznym no ale ten podbieracz :/ sprzedałem i szukałem czegoś też do 30 tyś i szukałem welgera 220 coś z siatką, rotorem z nożami, szerokim podbieraczem i szerokimi kołami, były ale stan techniczny był słaby, to do puli dołożyłem 5 tyś dalej to samo tak długo ze aż szukałem za 40 tyś i coś w tym przedziale by się może znalazło, ale przy okazji zakręciła sie ładna JD 592, od nowa czytanie szukanie serwisy i oglądanie i kupiłem JD 592 MAXI CUT co prawda nie jest to nowa maszyna i na pewno nie reprezentuje tego co nowe ale no bella maszyna jestem bardzo zadowolony, i ten zgniot, wydajność a zapotrzebowanie mocy mniejsze niż wcześniej wspomniana RP 200. dla osób które nie chcą wydać ponad 30 tyś można kupić bardzo ładne maszyny JD 592 HI-FLOW. wiec podpowiadam aby jednak omijać prasy sipma warfama itp a poszukać czegoś zachodniego, nie musi to być JD ale efekt będzie lepszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 11:37

Jak pracujesz sipmą i c360 to się nie dziw że nie zbija :D Omijać polskie prasy bo lepiej kupić to co Niemiec oddaję B) 

Sam nie pracujesz na polskiej maszynie,a pewnie wujek ma i narzeka :) Nie będę się rozpisywał znowu, bo jak sam temat wskazuje jest pytanie o polskie prasy do porównania ;) 

#50 Share miqul55

miqul55

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 27 grudzień 2015 - 21:18

moje wnioski wyciągnąłem z obserwacji wspomnianej SIPMY 2004r z URSUSem 914 w słomie i sianokiszonce. a powiedz co złego w tym że kupiłem ją od Niemca?? kolejny człowiek który myśli, że tutaj w Polsce powinniśmy kupować tylko polskie, fajnie bo to patriotyczne i powinniśmy zamknąć import wszystkiego. to może niech też i wszyscy zamkną się na np polską wołowinę i żywiec wołowy hmm?? w Polsce, spożycie wołowiny na 1 osobę to niecałe 2kg w ciągu roku a 90% wołowiny to eksport. i jak tak wszyscy się zamkną na naszą wołowinę to w ciągu tygodnia się obsr#my tym. propaganda na Niemca, nic od Niemca, ale do Niemca tak. a gdzie reszta krajów ale widzę że największe ciśnienie jest na Niemcy. a dlaczego kolega kupił zetora?? to nie polski producent ciągników  :)

#51 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 28 grudzień 2015 - 19:54

Kolego , masz pojęcie co niemiecka gospodarka robi z naszą ? przywożone zostaje tirami mięso wieprzowe z Niemiec z rezerw z 15 lat , a my je produkujemy za darmo, tak Niemcy od nas zabierają wołowinę za pół darmo i idzie dalej za inną cenę.

znajomy robi w kurnikach w Niemczech , przywożone zostaje to co na utylizację do nas do produkcji drobiu (nawet w mojej okolicy) i jesz smacznego kurczaka z marketu..

trzoda chlewna ? sprzedaje po 3 zł /kg , żeby nie przywozili tego świństwa z Niemiec to nasza produkcja wystarcza na 80% naszego kraju.

a my w zamian za ich dobroczynne zabieranie naszego dobrego mięsa dostajemy to z ich rezerw, zabieramy maszyny które u nich pewnie idą na utylizację (jak ta trzoda i dróB) albo dostajemy kasę z Unii i kupujemy nowe ,niemieckie, co za tym idzie wspieramy ich rozwój maszyn, i gospodarki. A nasze upada do końca,co za tym idzie jest coraz gorsza jakość naszych produktów

I to jest to współgranie z Polską ? Z samymi korzyściami dla nich ? Gdzie oni kierują naszą gospodarką ? która kieruje się ku upadkowi

Ciśnienie na Niemcy opisałem wyżej , i nie chodzi tu o samych Niemców...

I tak kupujecie niemieckie a ciekawe jak nasza gospodarka będzie wyglądać, markety (nie Polskie) i produkcja rolnicza, którą kierowac będą Niemcy  tak to będzie wyglądać. 

Zobacz se również Polskie maszyny na pokazach jakichkolwiek.. Jak są pokazane, zawsze z najgorszej strony, a proponowane same zachodnie.Będziesz na jakiś to zauważ jak to wygląda.

Dlaczego Zetora? Bo URSUS to nie jest Polski ciągnik tylko poskładany cały świat i się Go obawiałem, gdyby Ursus , tak jak zetor się rozwinął(po 90latch Zetor modernizował się  i się ulepszył a Ursus wiadomo) to na pewno byłby kupiony Ursus 

A zetor także był kupiony krajowy , więc Handel w kraju powinien się odbywać,

a reszta maszyn które kupiłem i kupowałem są Polskie, I dopóki będzie taka  możliwość będą kupowane raczej Polskie(chyba że budżet nie pozwoli )

Więc jak kolego chcesz być tanią siłą roboczą dla Niemców, i jeść ich mięso , to proszę bardzo , to jest twoje zdanie, JA mam odmienne zdanie na ten temat i czekam w końcu no jakąś zmianę w naszej gospodarce.

A co do prasy aj mam z 569/1 (2008r) komora łańcuchowa walcowa , zamki na komorze , i robię słomę , sianokiszonkę , gorczycę , łubiny ,cuda nią prasuję i słoma wiadomo, nie była by zbita to nic się nie stanie,Ale kiszonki? nie miałem nigdy problemów z nimi, nigdy nic się nie popsuło z winy braku z bicia bela, więc aj pracuje nią od 2013 roku i nie narzekam, jedynym mankamentem jest owijanie Sznurkiem ( co trwa dosyć długo ) Ja jako użytkownik i operator polecam :)

Pozdrawiam ;)

#52 Share Manius2707

Manius2707

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 19:41

http://olx.pl/oferta...html#facc497ce5

http://olx.pl/oferta...html#b645d9fcf8

Dodaje tu dwa linki do pras podobna kasa lecz marki różne... rocznie w sumie około 500 bali z tego 250-300 kiszonka.

Moje pytanie brzmi którą wybrać co będzie dla mnie lepsze przy takiej ilości??? mniej awaryjne tańsze w utrzymaniu itd....???

#53 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 05 styczeń 2016 - 20:40

Co do sipmy gdzieś był temat o niej , generalny remont jej kręci się ok, 6 tyś zł , lecz nie wiem jak jest z dostępnością części , bo model z590 jest mało spotykany, więc tego nie wiadomo jak jest  , bynajmniej u ciebie , Tańsza w utrzymaniu na pewno będzie sipma , aczkolwiek jak wyżej pisałem, nie wiem jak z dostępnością części,

Co do John deere się nie wypowiadam, bo nie mam styczności z zachodnimi prasami. ;)

#54 Share gortad

gortad

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 19 styczeń 2016 - 18:49

http://olx.pl/oferta...html#2f74ac834b

Ja osobiście polecił bym ci tą , znam sprzedającego( nie reklamuje ) w miarę solidny widziałem ta prasę warta uwagi. Te welgerki są naprawdę solidne. 

PRIMUS

#55 Share gregor22

gregor22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 17:29

Witam mam sprawę mógł by mi ktoś podesłać zdjęci aparatu do siatki w sipmie 279 ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#56 Share kierowiec

kierowiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 09 sierpień 2016 - 21:34

Ma ktoś pomysł jak dorobić dodatkowy napinacz łańcucha tego z lewej strony sipma 569/1 napędzającego 3 walce + łańcuchy? chciałbym to zrobić w miejscu gdzie na tarczy zegara jest 11. chciałbym dodać taki plastikowy ślizg aby te koło zębate zachaczało większą ilością ząbków za łańcuch, w tym przypadku nawet 1 ząbek to jest bardzo dużo