Polecane posty

Ursus11    56

Ten już jest za mały o 150-200l na razie. A teraz nie opłaca mi sie kupować nowego bo za kilka lat znowu do wymiany. I do tego małe wejście do pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Dawniej mieliśmy francuskie Japy (okragły, otwierana wanna), świetnie działał -drobne naprawy- a mial pewnie z 30 lat, był za mały trzeba było wymienić.

Znowu zainwestowaliśmy w używany zbiornik - Lisner 2000l+ agregat westfalii z odzyskiem ciepła, zbiornik cysternowy z myciem. Daliśmy za niego pare tys (6czy 7) działa do dziś. agregat był nieoryginalny od westfalii 4000l także chłodzi bardzo szybko - światło aż przygasa , na te kilka minut. myjka jakoś tam myje. odzysk podgrzewa wode do 40 stopni. W sumie sprzęt jakoś tam działa .Od czasu do czasu trochę coś zaszwankuje.

Jakieś 2 lata temu naszła ochota na zmianę zbiornika. Wydawało mi się zę jakby kupić nowy zbiornik to bedzie energooszczędny, sprawny, z porządnym systemem mycia. średnio mi się widzi jakość de laval , także skłanialiśmy się do westfali - w końcu niemiecka. Rozmawiam z gościem od naprawy i mówię o tym. a on - żeby się nie sugerować marką Westfalia. BO obecne schładzalniki westfalia robią w polsce i to nie to co te stare - jednym słowem chodzić będzie, sprzęt nowoczesny, ale z bezawaryjnością to napewno nie najwyższa półka. i teraz pytanie jak westfalia w zbiornikach sie popsuła to jaka firma robi lepsze?

Wiadomo że praktycznie każdy nowy zbiornik będzie działał bezawaryjnie przynajmniej kilka lat. Używany schładzalnik to duża oszczędność, zwłaszcza jak nie wiadomo w jaką pojemnosć celować, ale uważam że urządzenia "do mleka" jeżeli z tego żyjemy to powinny być sprawne, oszczędne bo wykorzystujemy je codziennie przez lata ( urządzenia dojące, schładzalnik, paszowóz itp.) Poprostu powinny sie zwrócić.

Znajomy postanowił zakładac wszystko z jednej firmy - miał przewodówke z delaval to i zbiornik będzie pod kolor...

Ja nie wychodzę z tego założenia, mam juz de laval, ale co do jakosci zbiorników laval to uważam że są takie jak reszta.

Westfalie odradził mi ten mechanik - mówi ze juz grzebał przy kilkuletnich westfalkach. Jakie są jeszcze inne marki dobrych schładzalników?

Edytowano przez Marek46ha

Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

a czy ktoś ma u siebie wymiennik ciepła do ogrzewania wody, czyli ten tzw. odzysk ciepła? jak to wygląda w praktyce, koszty montażu, przy jakiej ilości mleka się to opłaca, warto coś takiego zrobić u siebie w gosp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koszt takiego wymiennika ciepła to około 2 tyś zł . Odzysk ten sprawdzi się już przy zbiorniku około 800 l no i z odpowiednią ilość mleka (w około 1/4 zalany zbiornik ).

Wiadomo im większy zbiornik ,a co za tym idzie więcej mleka tym na większą termę można sobie pozwolić .Urządzenie przynosi dość wymierne korzyści ,bo po pierwsze mamy za darmo ciepłą wodę ,po drugie szybciej wychłodzone mleko i po trzecie wydłuża się żywotność agregatu chłodzącego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6846

Ja latem w upały spuszczałem niewykorzystaną gorącą wodę żeby mleko szybciej się wychłodziło.

Wydaje mi się że warto, bo do mycia mamy ciepłą wodę (jeżeli jest niewystarczająco ciepła to wystarczy mniejszą termą dogrzać) a wystarczy sobie policzyć kiedy koszt tych. ok. 2 tys zwróci się w porównaniu do grzania wody termą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

odzysk ciepła jest przydatny, wprawdzie tylko troche podgrzewa wodę z 10stopni do ok 45- 50 stopni , ale to podobno najbardziej energochłonna faza.

W daszym ciągu nikt nie pisze o firmach produkujących dobre schładzalniki. Oprócz de laval i westfalii nikt nie ma innych?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

mam JAPY

Ja też miałem Japy. Kupiony używany w 1992 i chodził świetnie, ale był za mały.

Ty też kupiłeś używany czy nowy ?

 

Znalazłem jeszcze zbiorniki Mueller oferowane przez agrocomplex, ale nic o nich nie wiem.

Są też krajowe produkty wsk krosno pewnie są sporo tańsze.

Wracając do westfalii sam nie wiem o co chodziło temu znajomemu mechanikowi, czy tylko te niższe wersje schładzalników są robione w polsce. Oglądałem kiedyś tą linie Koolway( min 2700l) i naprawdę solidnie wygladała.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też miałem Japy. Kupiony używany w 1992 i chodził świetnie, ale był za mały.

Ty też kupiłeś używany czy nowy ?

 

Znalazłem jeszcze zbiorniki Mueller oferowane przez agrocomplex, ale nic o nich nie wiem.

Są też krajowe produkty wsk krosno pewnie są sporo tańsze.

Wracając do westfalii sam nie wiem o co chodziło temu znajomemu mechanikowi, czy tylko te niższe wersje schładzalników są robione w polsce. Oglądałem kiedyś tą linie Koolway( min 2700l) i naprawdę solidnie wygladała.

Mueller i westfalia to są liderzy w produkcji zbiorników ....Jak to powiedział pan który mi sprzedawał zbiornik westfalii '' za wannę to ja pani mogę gwarancje dożywotnią podpisać obiema rękami'(chodzi oczywiście o wannę nie agregat ). ;) Polecam westfalie ,mam i jest super ........ ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

B) no tak za wannę to napewno...

ciekawe czy za resztę gadżetów też by dał rękę? Wystarczy jakis drobiazg , zmiana prądu i jakis drobiazg ma prawo się popsuć.

A propo samej niezawodności schładzalników to wydaje mi się że to cieżko powiedzieć. Sporo jest nowych zbiorników, ale stosunkowo młodych zwłaszcza tych większych bardziej zaawansowanych . Trudno żeby się sypały po kilku latach.

Ja też jestem raczej za westfalią, w razie czego serwis jest najbliżej.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

witam odswiezam temat

mam problem zbiornik na mleko slabo mi chlodzi

od wczoraj jakos dlugo chlodzi mi mleko

zbiornik 200o litrow westwalia roku nie podam bo nie ma tabliczki

powiem ze to napewno nie sprezarka bo w tym roku wymienialismy

strasznie dlugo chlodzi ok 3 h myslalem ze to mleka jest duzo to dlatego

ale dzis odbieral i z wieczornego udoju jeszcze nie wystudzilo

zawsze jak sie go wylaczalo to pozniej chodzil jeszcze chwile gaz sciagala sprezarka

a teraz nie ma tego odruchu moze ktos wie czy sa tam jakies zawory gdzie mozna to regulowac ustawiac

zbiornik to cysterna na plaszczu z odzyskiem ciepla chlodniece juz przedmuchalem nic nie pomoglo

moze mial ktos podobny problem albo wie gdziesa te zawory do regulacji przeplywu gazu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377

Co do zbiorników to ja miałem 1200L okrągły z krosna 12 lat od nowości i ZERO awarii więc od kilku miesięcy użytkuję nowy 2000L wannę z Krosna gdyż tamten mnie nigdy nie zawiódł Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    303

witam odswiezam temat

mam problem zbiornik na mleko slabo mi chlodzi

od wczoraj jakos dlugo chlodzi mi mleko

zbiornik 200o litrow westwalia roku nie podam bo nie ma tabliczki

powiem ze to napewno nie sprezarka bo w tym roku wymienialismy

strasznie dlugo chlodzi ok 3 h myslalem ze to mleka jest duzo to dlatego

ale dzis odbieral i z wieczornego udoju jeszcze nie wystudzilo

zawsze jak sie go wylaczalo to pozniej chodzil jeszcze chwile gaz sciagala sprezarka

a teraz nie ma tego odruchu moze ktos wie czy sa tam jakies zawory gdzie mozna to regulowac ustawiac

zbiornik to cysterna na plaszczu z odzyskiem ciepla chlodniece juz przedmuchalem nic nie pomoglo

moze mial ktos podobny problem albo wie gdziesa te zawory do regulacji przeplywu gazu

Jeśli nie ucieka ci gaz oraz wymieniałeś sprężarkę to na myśl przychodzi mi tylko przytkany filterek od gazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

rurka byla peknieta gaz uciekal i dlugo chlodzil bo malo go bylo ale juz naprawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Ja także miałem Krosno 410l z 1997 roku teraz mam AlfaLaval 620 z 1998 roku narazie bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2695

Koledzy , jaki zbiornik polecicie.? Chodzi o to czy wannowy czy może okrągły.? Jeśli okrągły to z systemem chłodzenia podłogowego czy przez ściany.? Ma mieć pojemność min. 1000 litrów , może być też 1200 litrów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też polecam wannę ,lepiej chłodzą ,wygodniejsze do mycia i koniecznie na płaszczu ,nie z rurkami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eti1997    0
Napisano (edytowany)

Ja zakupiłem około 4 lata temu razem z dojarką zbiornik używany firmy Alfa-Laval(wanna) i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń jak na razie 0 awarii (odpukać :D) Raz jedynie korki nam wyleciały bo za duże przeciążenie w żniwa było ale co tam korki. Zainwestuj w Alfa-Laval i bedziesz zadowolony.

Edytowano przez eti1997

Sprzedam Duński Siewnik Stegsted zdjęcia na moim profilu w "O Mnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2695

Wannowy niestety o pojemności około 1000 litrów nie wejdzie do pomieszczenia :( I prawdopodobnie będzie jakiś Alfa-Laval 1000 litrów lub może Alima-Bis 1200 litrów. Co sądzicie o marce Alima-Bis.? Mam teraz też z Alimy 530 litrów i przez 6 lat żadnej awarii :) Więc może że będzie Alima

Chodzi mi o używane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    38

mam pytanie, nie wiem czy to wina zbiornika ale mam dosyc poważny problem i w żaden sposób nie moge sobie z nim poradzić, żadne płyny ani ich ilość nie pomaga, nie mogę zbić bakteri poniżej 100, wychodzi 120, 140 no czasami 90, mam zbiornik okragły 800 l i dojarkę przewodową de Laval a moje pytanie brzmi jak długo powinien zbiornik schłodzić ok 200 l mleka bo u mnie trwa to około 1 godz 15 minut, czy jest to prawidłowy czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj