stajniabagieniec

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, kto pisał i mi pomoże ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

WItam, założyłam tu konto, w poszukiwaniu pomocy co do olimpiady, którą bym chciala napisać. Chodze do LO, nie mialam nigdy żadnych lekcji w związku z rolnictwem, ale interesuje się tym, tato ma gospodarstwo, a za kilka lat chciałabym je przejąć.

 

Nie znalazlam nigdzie informacji z jakich materiałów można się przygotowywać, kiedy podchodziłam do Olimpiady Geograficznej, dostalam cały wykaz z jakich lektur będą pytania. Nie wiem też na czym polega pierwszy etap. Czy juz na tym poziomie wybieramy jeden blok, któym jesteśmy zainteresowani, czy jest to egzamin ogolny. Prosze o pomoc, jeśli ktoś coś wie na ten temat :)

 

Pozdrawiam, Marysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marot10    1

Hej,

Tak, na samym poczatku musisz już zdecydować czy chcesz pisac z bloku roślinnego, zwierzęcego, czy machanizacji rolnictwa.

1 etap na poziomie szkolnym składa sie z 2 części - test + praktyka, który odbywa się zazwyczaj w szkole. czas trwania to 1 dzień.

2 etap na poziomie wojewódzkim składa sie z 2 części - test + praktyka, który odbywa się w wybranej szkole rolniczej w Twoim województwie. (jakie woj Ty reprezentujesz?). czas trwania to 2 dni, pierwszego test a drugiego część praktyczna.

3 etap na poziomie krajowym składa sie z 2 części - takie same zasady jak wyżej.czas trwania to 2 dni, pierwszego test a drugiego część praktyczna.

 

Jeżeli chodzi o materiały to jest szereg ksiązek o tematyce rolniczej. Zależy z jakiego bloku Ty chciałabyś pisać OWiUR? podaj to postaram Ci coś zapropoować. Ja pisałem kiedyś z bloku roślinnego, ale to było 6 lat temu, ale bardzo dobrze wspominam ten czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

z tego co mi wiadomo, to mogą tą olimpiadę pisać tyko uczniowie szkół rolniczych.... ( sam brałem udział i zdobyłem 3 miejsce w kraju w bloku mechanizacji)

chyba, że chodzi Tobie o olimpiade poza szkołą która jest organizowana przez Ośrodki doradztwa rolniczego... to w takim razie musisz się udać do Twojego ośrodka... ale z tego co mi wiadomo to eliminacje były w czerwcu... (tez miałem isc , ale była robota i nie udało się ;) )


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

W tym roku pisałem OWiUR z produkcji roślinnej ( zostałem zmuszony ).

Pierwszy etap polegał na pisaniu testów w szkole na lekcji, i trwało to z 15 minut a odbył się jakoś chyba na jesieni. Wtedy się niby zakwalifikowałem jako jedyny ze szkoły na etap 2 ,, okręgowy ''. Obejmował on bodajże 6 województw, a podchodziło nas do tego bloku 15 chłopaków i jedna dziewczyna.

W tym drugim etapie najpierw były testy, a potem część praktyczna która składała się z 3 części.

W pierwszej części na biurku było rozłożone z 15 traw i nasiona które trzeba było rozpoznać i podać przykłady mieszanek traw.

W drugiej części, było rozpoznać szkodniki występujące w magazynach zbożowych i jak się je zwalcza.

W trzeciej części, trzeba było wymienić po kolei wszystkie czynności które należy wykonać po zbiorze ziemniaków aby zasiać owies.

 

To wszystko odbywało się w osobnych pomieszczeniach, a gdy się przechodziło od jednego do drugiego, to wtedy cały czas ktoś z tobą chodził i pilnował, abyś się w żaden sposób nie mógł się porozumieć z osobą, która była przed tobą ( głównie chodziło o komórkę ).

 

75% pytań które się znalazły na części teoretycznej, to są na internecie z ubiegłych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Na początku wybierasz blok w którym startujesz w olimpiadzie .I na każdym z etapów masz testy i praktykę tylko z tej dziedziny ,

Z tego co mi wiadomo, to mogą tą olimpiadę pisać tyko uczniowie szkół rolniczych.

A z tego co mi wiadomo,to mało Ci wiadomo :P

''10. W eliminacjach olimpiady mogą brać udział uczniowie średnich stacjonarnych szkół rolniczych dla młodzieży. Uczniowie średnich szkół nierolniczych pragnący uczestniczyć w olimpiadzie zgłaszają się na eliminacje szkolne do najbliższego Komitetu Szkolnego przeprowadzającego zawody. ''

Tylko jestem ciekaw jakie podejście mają takie Komitety Szkolne do takich ''podrzutków'' z innych szkół.Czy będą przygotowywać ich tak jak swoich uczniów ;)

sam brałem udział i zdobyłem 3 miejsce w kraju w bloku mechanizacji

I nie chwal się tak :P

Co do materiałów to jako takiego spisu niema.... Dużo się powtarza z wcześniejszych lat,a resztę musisz umieć.Niema tam nic co by wykraczało poza program nauczania dla danego kierunku .




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mnie interesuje agrobiznes. Z biblioteki mam dwie, niesamowicie kiepsko i nidno napisane ale bede drążyć. Nic więcej nieteyy. Bede szukać jeszcze podręczników jakis ze szkol rolniczych. Województwo Dolny Śląsk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Luba
      Witam wszystkich bardzo serdecznie,
       
      Wraz z grupą przyjaciół tworzymy portal dla rolników. Głównym celem przedsięwzięcia jest stworzenie oprogramowania które wyeliminowałoby papierową dokumentację prowadzoną w gospodarstwie.
       
      Sam jestem rolnikiem i doskonale zdaję sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy, dlatego chciałbym Was prosić o propozycje funkcjonalności które wg Was powinny się w takim portalu znaleźć. Głównie chodzi o rzeczy związane z dokumentacją (rejestrami, ewidencją, książkami), którą trzeba prowadzić albo nie trzeba ale i tak się prowadzi dla siebie. Jeżeli macie jakieś inne sugestie to oczywiście też będą mile widziane.
       
      Pozdrawiam,
      Luba
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-)
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez dominik95
      Siema . Szukam ludzi z poludnia kraju milosników rolnictwa na wspólne wypady na targi nagrywanie filmów z gospodarstwa  mam 23 lata moim życiem jest rolnictwo .szukam kogoś do kogo bym mógł wpasc podzialac coś w polu . prowadziłem z wujem gospodarstwo 120 ha niestety zmarł  gospodarstwo poszło w drugą;( . a ja wciąż tesknie za rolnictwem  w  kupie razniej  prowadzilem i prowadze kanal na you tube : https://www.youtube.com/channel/UCU4UWRzQ3k10Ez36CdJr1aA  szukam także kogos kto pozwoli mi nagrywac na swoim gospodarstwie   prv lub nr tel 796388517 Pozdrawiam
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie,
      Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
    • Przez matpol91
      Witam Ponownie, Jestem studentem Rolnictwa(II stopień) na SGGW. Piszę prace magisterską na temat wprowadzania nowych rozwiązań w gospodarstwach. Bardzo proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
      Potrzebuję jeszcze trochę wyników!! :-) Wszelkie uwagi oraz opinie są na wagę złota.
      https://docs.google.com/forms/d/1FW7l0Z2l_QwDeqrka1vDu0YgRpRcvLA0zEvbp46L09g/edit
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj