piotrp213

ile brac za koszenie dominatorem 98

Polecane posty

piotrp213    0

panowie ile brac za koszenie kombajnem claas dominator 98 sl z 4,5 m przystawka brac za 1 godz robocza czy od hektara i ile???pytam bo w koło w mojej miejscowosci jest kilka bizonów super i oni bioro ok 300-330 za godzine jest tez jeden claas dominator 76 z 3,6 hederem i on bierze 280 za godz

Edytowano przez piotrp213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Claas 76 bierze mniej od Bizona Supra? Śmiech na sali.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

zalezy jak kosisz, jak rypiesz nim 2 ha w godz to mozesz brac od hektara , jak kosisz 1 hektar ok godziny to bierz 330 340 mysle , bo jak walniesz wiecej sporo to i tak poleca ludzie tam gdzie taniej. bo to pierwsze kryterium przy wyborze uslugodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksynio79    0

Witam dobrze sie tu kolega wypowiedzial w zaleznosci ile zrobisz w ciagu godziny ,ja spokojnie robie senatorem 1ha na godz i jade po 300zl i wiem ze lepiej jest nawet cene dac ciut na dol bo ludzie nie widza tego ze zrobisz tyle czy tyle tylko ile bierzesz za godz ale ogolnie taniej:P na godz spalania w moich stronach ziemia 4,5klasa to wychodzi ok 10 ON z przejazdami taka srednia nie ma tragedi ,jeszcze jedno pod wzgledem hektarow to roznie bywa jedni mowia prawde a inni strasznie zanizaja i mowia ze dlugo szlo ale jak jade i mam przyspieszacz ustawiony na 1100 to nie ma zeby nie bylo 1ha w godzine chyba ze dziwne kawalki zawracanie cofaniei nikt mi nie powie ze tyle czy tyle a starzy klijenci sa juz zadowoleni od dawna i tak to sie kula itp. W twoim przypadku ciezko doradzic bo 1ha to napewno max 40min i masz a jak powiesz 450 za godz to nikt nie wie ile maszyna potrafi zrobic bo sie ludzie na tym nie znaja powiedza tylko ze drogo i tyle a wezmie bizonka i bedzie kukal 1.10gdz ha zeby aby bo znam i lepszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek5672    53

w tamtym roku bizonami 300 zł bez sieczkarni i 330zł z sieczkarnią od hektara. oczywiście ha/godz nie zrobił ale zależało też akie było zboże.


"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemorw    0

witam kolegę w moich stronach tj.mazury od 2 lat dominator 96 4.5 heder birę 330 bez cięcia i 350 z cięciem słomy, myślę że wtym roku bez zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Liberacki
      Witam. Jestem zainteresowany kupnem używanej sieczkarni jednorzędowej do kukurydzy.
      Bardzo proszę użytkowników takiego sprzętu o informacje na co szczególnie zwracać uwagę i jaka firme wybrać.
      Mam na oku sieczkarnie ,,KRONE" tylko ma inaczej jak wszystkie rozwiązany sposób podawania kukurydzy na wałki nie jest to wykonywane z przodu maszyny tylko po skoszeniu kukurydza przsyłana jest do tyłu za pomocą specjalnego podajnika i trafia od tyłu na leżąco do maszyny. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem i czy ono jest dobre?
    • Przez krzysiek29
      Witam!
      Proszę powiedzcie skąd bierzecie prosięta nie mając swoich macior. Kiedyś brałem z targowisk a teraz nikt tam nie posiada ani numeru gospodarstwa ani świadectwa zdrowia a świnie muszę trzymać bo do ESU do młodego się liczy. Bardzo proszę o normalne odp a nie typu: kup sobie maciorę....
      Czy nie da się jakoś obejść tego świadectwa???
    • Przez Hiddenly
      Witam
      mam do was pare pytań
      Kiedy kosić maliny jesienne (mniej więcej zeby potem ładnie wyrosły)
      Ile cm zostawić maliny od ziemi(będę kosić tłuką)
       
      czy mozna je kosić jak bd mokro?
       
      z góry dziękuje za odp jak zły dział to przepraszam
    • Przez andrzejkrasny
      koledzy czy ktos kosił koniczyne na nasiona mf 31 ,29 ,27 lub ktorymś z tej serii
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      mam ostatnio możliwość dorwać trochę ziemi od dwóch właścicieli, ale w wątpliwość wprowadzają mnie albo ich warunki, albo klasa ziemi.
       
      Pole nr 1 to piaszczysta gleba V i VI klasy o powierzchni 2,5 ha. Właściciel nie chce opłaty, ale stawia taki warunek, że umowa będzie maksymalnie na 3 lata. Zaznacza, że po tych 3 latach będzie możliwość przedłużenia umowy, ale więcej niż na 3 lata nie chce dać. W sumie poszedłbym na to, gdyby nie to, że jest to piach. Co prawda rosły tam kiedyś różne rośliny, jak ziemniaki, żyto, pszenżyto, no ale jednak jest to piach.
       
      Pole nr 2 to gleba klasy IV i V o powierzchni 3,5 ha. Kwestia finansowa nie została jeszcze dogadana, ale nie będą to zbyt duże pieniądze, na pewno dużo niższe niż dopłaty. Tu niestety właściciel proponuje jeszcze krótszy okres czasu umowy - 1 rok. Mówi on, że możemy podpisywać umowę co roku, ale nie chce podpisywać jednorazowo na dłużej niż rok. Zaznaczył, że chce się w ten sposób ustrzec przed niby cwaniactwem z mojej strony. Trochę mnie to ubodło, bo uważam się za człowieka uczciwego no ale mniejsza o to. W tej sytuacji jak zwykle najwięcej bólu wywołuje kwestia dofinansowań unijnych. Właściciel mówił, że ja chce pewnie łatwą kasę robić na dopłatach i że dlatego nie chce dać na dłużej umowy i tak dalej i tak dalej. Mi to wszystko pachnie cwaniactwem właśnie z jego strony, bo ja mu tą ziemie doprowadzę do kultury i po roku już nie będzie chciał na dłużej podpisać.
       
      Jak radzicie postępować w tej sytuacji? Brać te ziemię na takich warunkach?
      Zaznaczam, że obydwa te pola to ugory nieuprawiane przez ileś lat.
      Do tych pól mam bardzo blisko, więc nie będzie dodatkowych nakładów na dojazdy.
       
      A jako, że są to ugory, to tak czy siak chciałem na wiosnę 2015 roku obsiać te pola łubinem w plonie głównym w celu poprawienia struktury gleby. Mają być dość wysokie dopłaty do strączkowych, więc może nawet w przypadku nieprzedłużenia umowy wyszłoby mi na plus?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj