Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
andrzejkrasny

koszenie koniczyny na ziarno

Polecane posty

rolnik554    8

jeśli chcesz kosić tą koniczynę to bez żadnych wiatrów bo nic z niej nie zostanie jak dasz wiatry a póżniej trzeba jechać na czyszczalnię

o wiatrach to wiem raczej napewno trzeba wymienić koło pasowe na wentylatorze na większe zeby jeszcze bardziej zmniejszyc wiatry

oglądałem ostatnio mf 31

kolego jesteś z lubelskiego jak długo kosisz takim mf-em jak się on sprawuje i jak jest z dostępnością części

ja ma obecnie mf 835 ale mysle zmienić na inny ktorym mogłbym kosić koniczyne u mnie w okolicy kosza koniczyne tylko bizonami a ja jakoś niemam przekonania do bizona

Wiadomość z agroFakt.pl

waldi76    5

Witam, sprzedam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Liberacki
      Witam. Jestem zainteresowany kupnem używanej sieczkarni jednorzędowej do kukurydzy.
      Bardzo proszę użytkowników takiego sprzętu o informacje na co szczególnie zwracać uwagę i jaka firme wybrać.
      Mam na oku sieczkarnie ,,KRONE" tylko ma inaczej jak wszystkie rozwiązany sposób podawania kukurydzy na wałki nie jest to wykonywane z przodu maszyny tylko po skoszeniu kukurydza przsyłana jest do tyłu za pomocą specjalnego podajnika i trafia od tyłu na leżąco do maszyny. Czy ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem i czy ono jest dobre?
    • Przez rucin
      Kupiłem superka i juz kilka tygodni go przeglądam i gdy chciałem otworzyć rure wysypu to było cieżko coś skrzypiało i strasznie cieżko szła wcześniej tak nie było gdy otwierałem podczas oglądania u poprzedniego właściciela co może być przyczyną.A może da sie jakos łatwo zrobić żeby była otwierana hydraulicznie??
    • Przez Rolnikix
      Witam
      Interesuje mnie zakup nowej brony talerzowej, firmę którą wybrałem po przeczytaniu wielu postów i wysłuchaniu wielu opinii użytkowników tychże maszyn jest Akpil - dosyć wysoka jakość za w miarę przystępna cenę.
      Teraz z kolei mam inny problem... Szukam brony która sprawdzi się na glebach lekkich(głownie 4b-5,czasami 6 klasa) w znacznej mierze kamienistych. Brona ta ma być również z wałem doprawiającym - strunowy, rurowy , strunowo-rurowy? Nie zdecydowałem się również w tej kwestii ...
      Innym aspektem jest ułożenie talerzy, czy lepiej patrząc na maszynę z góry wybrać tą, która ma ułożenie w kształcie litery X czy może ta która ma ułożenie talerzy w kształcie litery V?
      Czy to ma jakieś znaczenie? Jeśli tak to jakie?
      Jeszcze inną sprawą jest nacisk na talerz, brony zawieszane nacisk ten mają dosyć niski, a brony ciągnione są o wiele droższe i do tego w większości wypadków moc ciągnika którym dysponuję(105KM) nie pozwoli raczej na owocną współpracę brony talerzowej z tymże ciągnikiem.

Podaje link do strony maszyn marki akpil aby każdy mógł zobaczyć o czym ja właściwie piszę http://www.akpil.pl/pl/kategoria/42
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam,
      Dlaczego w zbiorniku mam dużo połówek ziaren ?
      Niezależnie czy jest młocarnia bardzo skręcona, czy mniej skręcona.
    • Przez piotrcase
      witam mam problem tego typu ze jak kosze kukurydze to zostaje trochę ziarna za kombajnem na polu, klepiska mam typowe do kukurydzy i sito też rotor ustawiłem na 500 a wiatry na 770 obroty silnika maksymalne jak zmniejszam wiatry to słabo czyści ziarno już próbowałem na różne sposoby i szału nie ma , przystawkę mam geringhoffa 6 rzędów dzisiaj kosiłem na jedynce i hydrostat maksymalnie do przodu . czy morze spróbować na drugim biegu aby był bardziej obciążony ? czy mógłby ktoś pomóc w tym temacie ma ktoś ustawienia do kukurydzy ? z góry dziękuj