Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas 88 podajnik pochyły, problem z rwaniem łańcuchów

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kot003

kot003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 10:36

Claas 88 podajnik pochyły, problem z rwaniem łańcuchów Witam,
mam problem z rwącymi sie łańcuchami w podajniku pochyłym. Łańcuchy były wymienione rok temu, często sprawdzam też ich naprężenie, smaruje wszystko a mimo to i tak kilka razy sie już porwały.
Jaki może być tego powód?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas 88 podajnik pochyły, problem z rwaniem łańcuchów Dzisiaj, 17:35
  •  

#2 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 11:31

Claas 88 podajnik pochyły, problem z rwaniem łańcuchów

Witam,
mam problem z rwącymi sie łańcuchami w podajniku pochyłym. Łańcuchy były wymienione rok temu, często sprawdzam też ich naprężenie, smaruje wszystko a mimo to i tak kilka razy sie już porwały.
Jaki może być tego powód?

Zmień sprzedawcę łańcuchów, bierze towar od partacza. Kiedyś do rekorda kupiłem pięknie opakowany komplet. Z trzech, każdy miał inną długość mimo identycznej liczby ogniw.

#3 Share kot003

kot003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 16:16

Claas 88 podajnik pochyły, problem z rwaniem łańcuchów Łańcuchy są ok. Stare także pękały(orginalne claasa) mimo tego że były w dobrym stanie, dlatego też zdecydowałem sie na wymiane całego kompletu... Nowe także są orginalne claasa wiec powinny spełniać standarty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 17:16

Claas 88 podajnik pochyły, problem z rwaniem łańcuchów Witam,są za bardzo naprężone a, w czasie pracy będą tym bardziej, bo zaczynają się grzać,może krzywy który z wałków,lub które łożysko się rozsypało i w pewnych momęntach blokuje, należy pamiętać o prawidłowym naciągu łańcuchów jak dobrze pamiętam to 3cm listwy od dna blachy podajnika :rolleyes: Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kot003

kot003

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 lipiec 2014 - 21:15

Claas 88 podajnik pochyły, problem z rwaniem łańcuchów Tak też może być...
a może mieć znaczenie osłona która jest przykręcana do frontu gardzieli? (jest w załączniku pokazana, nie na moim claasie ale o to samo chodzi)
U mnie ta osłona jest zdemontowana. W poprzednim kombajnie(też claas tylko że mniejszy 66) osłony tej też nie miałem i nie było takich sytuacji

Załączone pliki

Dodaj odpowiedź