Skocz do zawartości

Agroastrolog

Members
 • Zawartość

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutral

2 obserwujących

O Agroastrolog

 • Ranga
  Użytkownik
 1. Te zestawy koncentrycznych rurek zamontowane w dolnej części filtra, spełniaja rolę cyklonu oddzielającego pył zawiszony w zasysanym powietrzu. Jeżeli wszystkie są drożne to papierowy suchy wkład po 200 godzinach pracy jest jak nowy. Jeżeli są zapchane złogami, często z wielu lat, to cały pył osadza się we wkładzie utrudniając dopływ powietrza. Pociąga to za sobą zmniejszenie mocy silnika i zwieksza zużycie paliwa, objawiające się większym dymieniem. W kupionym Rekordzie czyściłem te zapchane części filtra. Nic trudnego, potrzebny jakiś sztywny drut i dysza ze sprężonym powietrzem. Za efekt ręczę. Głupstwo zrobił ten co "poprawił" fabrykę i powycinał te elementy z filtra. Trzy razy pomyśl, raz rób.
 2. Bizon Z056 Super

  [quote name='michal97' timestamp='1406496017'] Mój chrzestny kiedyś w biegu w suprze rurę otwierał, śmiał się że jak w rekordzie [/quote] Skrajna głupota i brak wyobraźni.
 3. Vistula & Ursus

  Seryjna Vistula była bez licznika, miała tylko wskaźniki: ciśnienia oleju, temperatury wody i prądu ładowania, dwa reflektory z przodu , dwa pozycyjne światła na wylocie słomy.Przez kilkanaście lat miałem i użytkowałem dwie. Wspominam dobrze.
 4. REMONT SILNIKA T25A

  Bez znaczenia , korbowód w T25 jest symetryczny, tak w roku 1976 mówił przedstawiciel, ekspert z WTZ przebywający w Agromie w Lipkach koło Czarnej Białostockiej jedynego w owym czasie dystrybutora części do sprzętu z CCCP. Mówił jeszcze o wielu ciekawych rzeczach , ale to już inny temat.
 5. [quote name='kot003' timestamp='1404639377' post='1396579'] Witam, mam problem z rwącymi sie łańcuchami w podajniku pochyłym. Łańcuchy były wymienione rok temu, często sprawdzam też ich naprężenie, smaruje wszystko a mimo to i tak kilka razy sie już porwały. Jaki może być tego powód? [/quote] Zmień sprzedawcę łańcuchów, bierze towar od partacza. Kiedyś do rekorda kupiłem pięknie opakowany komplet. Z trzech, każdy miał inną długość mimo identycznej liczby ogniw.
 6. Problem z blokadą.

  [quote name='Sernikvipp' timestamp='1404640390' post='1396590'] No okej. Tylko mi chodzi dlaczego blokada jest ciągle włączona i dlaczego ciągnik ma tak ciężko pod każda górkę. Dymi gdzie wcześniej nie było mowy w ogóle o takim czymś.. [/quote] Pogonić trzeba było jołopa, odkrywcę tego że, w ciągniku jest dyferencjał. Może hamulce tak wyregulował, że całą prawie moc pochłaniają taśmy i bębny hamulcowe. Hamulec też może zachowywać się jak blokada.
 7. Problem z założeniem wytrząsaczy.

  [quote name='MartineZ' timestamp='1404541846' post='1396195'] To Bizon Z056. Zakładanie zaczęliśmy od dwóch najbardziej zewnętrznych wytrząsaczy. Wytrząsacze nie zostały pomylone i są oryginalne. Wyjmowaliśmy je aby mieć dobry dostęp do wału odrzutnika który wymienialiśmy. Po założeniu tych dwóch w ten sposób że na tylnym wale wykorbienie było w możliwie najwyższym punkcie a na przednim najniżej jak się da to dzieje się taka dziwna. W czasie obracania wału wytrząsacz zaczyna pracować w normalny sposób ale tylko chwilkę. Przednie wykorbienie razem z tylnym się ładnie obraca po czym przednie staje, blokuje się, tylne dalej się powoli kręci po czym przednie odbija z powrotem w tył i wykorbienia znajdują się na dole. Ktoś wie co zostało źle zrobione? Przecież tam do Jasnej Anielki nie ma żadnej filozofii. Otwory pasują na wykorbieniach i wytrząsaczach, odległości się nie zmieniły to dlaczego to nie pasuje? [/quote] W instrukcji naprawy Bizona piszą autorzy tak: montaż wytrząsaczy rozpocząć od środkowego klawisza, kolejne na przemian - ustalając odstępy między nimi. Potem obowiązkowo trzeba wykasować naprężenia między nimi. W tym celu należy: - poluzować śruby mocujące wsporniki łożysk wału tylnego do klawiszy z wyjątkiem jednego. - obrócic wał korbowy o 90 stopni i przykręcić śruby Taki zabieg wykonać dla każdego klawisza, a całą czynność jeszcze raz powtórzyć dla całego zespołu wytrząsaczy. Bez takiej procedury, nawet jakby klawisze w miarę gładko miały chodzić po montażu, to i tak zostaną w krótkim czasie połamane w miejscu mocowania do wsporników. Jakieś chyba dwa lata temu, pisałem o tym w artykule w "top agrar" Do wymiany wału odrzutnika nie trzeba demontować klawiszy.Trzeba tylko odkręcić fartuchy. Trzasnął kiedyś - lewy koniec z dużym kołem. Na pozostałej na klawiszach słomie rozesłaliśmy starą kołdrę i na leżąco demontowalismy skrzydło i piasty boczne odrzutnika. Cała naprawa zajęła sześć godzin mnie i synowi. Pod ręką mieliśmy wszystkie zrobione dużo wcześniej ściągacze i wciągacze, żeby nie korzystać z młota.
 8. łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

  [quote name='20CBR12' timestamp='1404071767' post='1393640'] tylko czy to istotne kiedy ten azot będzie jeśli QQ będzie koniec kwietnia siana...? [/quote] Istotne jest to, że czytasz i mało z tego rozumiesz Szanowny Kolego.
 9. łubin - uprawa, choroby, kiedy siać

  [quote name='20CBR12' timestamp='1403815279' post='1392273'] tak mi chodzi ostatnio pytanie po głowie i postanowiłem tu je napisać -być może ktoś zna odpowiedź? Jeśli słoma z żyta zostanie pocięta, czy można zrezygnować z N w postaci np. mocznika zasiać na poplon łubin pod rośline następczą ,którą będzie kukurydza- moje pytanie brzmi, czy słoma zużyje azot zawiązany przez łubin do rozkładu materii organicznej ,czy nie da się pominąć nawożenia mineralnego? a może azot z łubinu lepiej jest pozostawić dla rośliny następczej ,bo jest lepiej dostępny dla plonu głównego niż postać nawozowa? wiem ,że pytanie dość dziwne ale jeśli by się to okazało dobrym pomysłem- można będzie trochę zaoszczędzić na nawozach przy założeniu ,że ma się swoje nasiona łubinu- a to już ważny aspekt [/quote] Problem w tym, że azot wykorzystywany do mineralizacji słomy potrzebny od zaraz, a ten pochodzący od łubinu w poplonie, dostępny będzie w odległym czasie. Wysianie azotu w nawozie na łubin poplonowy na przyoranej słomie, zmniejszy zdecydowanie asymilację tego składnika z atmosfery. Łatwiej dostępny będzie ten z nawozu.
 10. potrzebuję części do pompy

  [quote name='T25A2' timestamp='1403438183' post='1389519'] strzała potrzebuje części do pompy wtryskowej tzn.obudowa sam ten element który przykręca się na 4 śruby do bloku silnika ,a z drugiej też 4 śruby tylko mniejsze do pompy.ale ty jest problem bo musi to być tego typu [url="http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fhurtowniarolnicza.pl%2Fgfx%2Fbig%2F1305603602.7295.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fhurtowniarolnicza.pl%2Fczesci-do-ciagnikow%2Ft-25%2Fpompa-wtryskowa-t-25-org.html&h=600&w=673&tbnid=WA5-2snsdHmaQM%3A&zoom=1&docid=StrbQ8L-cDsiXM&ei=ZMGmU9WTJbHe7AbUgYGIDw&tbm=isch&ved=0CCEQMygBMAE&iact=rc&uact=3&dur=1272&page=1&start=0&ndsp=18&biw=1360&bih=646"]http://www.google.pl...iw=1360&bih=646[/url] ten typ (chyba starszy model zupełnie nie pasuje [url="http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fwww.sklepkisiel.pl%2Fdata%2FOferta%2FZdjecia%2F1669.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Ft-25-pompa-wtryskowa-rotacyjna-oryginal-i4029563654.html&h=533&w=800&tbnid=12SGlE3BlVWIZM%3A&zoom=1&docid=om86knxUAcrkYM&ei=ZMGmU9WTJbHe7AbUgYGIDw&tbm=isch&ved=0CD0QMygUMBQ&iact=rc&uact=3&dur=430&page=2&start=18&ndsp=24&biw=1360&bih=646"]http://www.google.pl...iw=1360&bih=646[/url] os która wchodzi do koła zębatego ma śrubę w środku, natomiast stary tym ma śrubę na wierzchu tak żę można ją odkrecić płaskim kluczem,ale jesdnocześnie w starej jest dłuższa obudowa jeśli ktoś ma na zbyciu ,potrzebuję TYLKO OBUDOWY, NOWY TYP mam za dużo siły i rozpękła się jak przykręcałem Ewentualnie ktoś ma może adres jakiegoś serwisu lub coś podobnego gdzie mógłbym takową część zakupić. SORRY ze trochę chaotycznie może piszę ale mam presję bo władek stoi a robota czeka;-) [/quote] Te wersje pomp są zamienne ze sobą.W starszym wykonaniu koło napędzające osadzone jest na czopie tego kołnierza, ułożyskowane ślizgowo i połączone z wałkiem krzywkowym przez wąski zabierak. W nowszej wersji to samo koło osadzone jest na rozbudowanym zabieraku osadzonym na wałku krzywkowym pompy. Starsza wersja ma doprowadzony kanał olejowy do smarowania ślizgowego łożyskowania koła napędzającego pompę.
 11. Z cyklu znalezione na allegro

  Trzeba człowieka uprzedzić że, w przypadku rażącej rozbieżności między ikoną i opowiastką przez telefon, a stanem faktycznym oferowanego sprzetu obijamy buzię sprzedawcy, dokładnie i dotkliwie zwłaszcza jak przejechalismy kilkaset kilometrów na darmo.
 12. kosa do kombajnu

  [quote name='Rolnik1973' timestamp='1402547488'] Nawet wentylowane by się nie grzały. [/quote] Te wycięcia w nożykach zmniejszają tylko masę kosy.
 13. Awaria skrzyni w T25

  [quote name='eryk94' timestamp='1402264541' post='1382478'] Panowie co może być przyczyną tego że II reduktor nie chce się załączyć ? dodam że skrzynia byłą robiona 2 i 4 bieg bo się tryby rozsypały wszystko jest już złożone ale biedy wchodza tylko te co są na I reduktorze bo II nie chce się załączyć [/quote] Kolego , możesz mieć rozklepany koniec wodzika , który nie przechodzi z tego powodu przez otwór w ścianie obudowy skrzyni. Wystarczyło nawet jedno mocniejsze uderzenie młotkiem w koniec wodzika, żeby powstał taki problem. Oszlifuj delikatnie koniec wodzika.
 14. Termit 312

  Przez opryskiwacze jak ten z obrazka, odium przekroczonej pozostałości ŚOR na produktach rolniczych, spada na innych którzy dbaja o sprawność wymaganą zapisami w Ustawie... Kara nałożona za nieatestowany opryskiwacz to Jego problem , ale przez taki opryskiwacz, Twoim zdaniem bezpieczny, było już tak, że z Moskwy wracały kolumny ciężarówek z towarem bo w jednym znaleziono skażenie. I to już nie Jego problem. Kolego Transporter niezmiennnie twierdzę, że afiszowanie się wykroczeniem jest głupie. Szkoda że nie możesz wiedzieć ilu Rolnikom pomogłem i pomagam wiedzą i doswiadczeniem 40 lat rolniczej aktywności zawodowej. Cząstkę tego możesz znaleźć choćby w moich publikacjach w top agrar. Na agrofoto jest kilkadziesiąt zdjęć z mojego gospodarstwa ale nie pod moim nikiem. Nie ułatwię Ci odnalezienia. Najważniejsze dla mnie są pozytywne wypowiedzi pod tymi zdjęciami. Koniec kropka.
 15. Termit 312

  Czytanie ze zrozumieniem jest sztuką , jak widać trudną dla Szanownego Kolegi -Transportera. Jak trzeba być bezmyślnym, żeby demonstrować w sieci zdjęcie ukazujące wykroczenie przeciw: Art.76 punkt 1, 2 , 3 i Art.80 punk 3 Ustawy o ochronie roślin.
×