Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
2811 odpowiedzi na ten temat

#1341 Share jas323

jas323

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 15:53

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 panowie ja trochę spieprzyłem i nie sprzedałem pszenicy jak była po ok 900zł
teraz leży w BIN-ie i czeka na lepszą cenę
ale mam pytanie czy mając w binie ok.60-70% suchego zboża zeszłorocznego można dosypać do pełna zbożem z tegorocznych żniw
czy nie bedzie miało to negatywnego wpływu na jakość zboża?
słyszałem opinie że mogą wkraść się szkodniki typu wołki ?
może ktoś już praktykował taki sposób?
może przed sypaniem zastosować profilaktyczny oprysk na szkodniki?
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dzisiaj, 17:59
  •  

#1342 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 21 lipiec 2013 - 18:15

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 2tys to jak najbardziej realne koszty produkcji 6ton pszenicy, no chyba że ktoś liczy sobie pracę własną i w inny sposób generuje koszty, no i oczywiście dobry przedplon i niezajechane pole

Zboże z zeszłego roku radziłbym ruszyć tzn przerzucić z bina do bina i z powrotem i profilaktycznie zastosować coś na szkodniki

#1343 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 18:56

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 jas323 jak do "starego" zboża dosypiesz "świeżego" to na 100% masz wołki

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1344 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 20:24

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jak wołków nie było to i nie będzie !

#1345 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 21 lipiec 2013 - 20:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 wujek tak zrobił w zeszłym roku i aż się ruszało od robactwa ;[
mam do was takie pytanie co zrobić jeśli podpisałem kontrakt z pewną firmą na żyto po świetnej cenie(ok 50% wyższej niż rynkowa w tej chwili)i dzwoniąc do nich w ubiegłym tygodniu zaczęli kręcić,że prawdopodobnie nie odbiorą tego zboża....

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1346 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:32

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 zależy jak skonstruowany jest kontrakt? jak dobrze to mogą płakać i płacić, a innym od innych kupować po 450zł netto/tona

#1347 Share bizmut

bizmut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Wiara, Polska, Rodzina, Rolnictwo, Historia

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:38

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Jak masz to na piśmie to sprawę wygrasz tylko zważ na to że takich spraw w sądach na chwilę obecną są setki i albo się przeciągają w czasie albo z niewyjaśnionych powodów kontrahent staje się niewypłacalny.
Więc radzę ci jak chłop chłopu, a jednocześnie życzę żebyś sprzedał przynajmniej po aktualnej rynkowej cenie. :) Bo jaką to mamy obecnie cenę żyta?

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

#1348 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 22:04

2tys to jak najbardziej realne koszty produkcji 6ton pszenicy, no chyba że ktoś liczy sobie pracę własną i w inny sposób generuje koszty, no i oczywiście dobry przedplon i niezajechane pole

Zboże z zeszłego roku radziłbym ruszyć tzn przerzucić z bina do bina i z powrotem i profilaktycznie zastosować coś na szkodniki

Chyba że masz 2 klasę ziemi to może i będzie 6 ton przy 2 tyś, i przy wszystkich swoich maszynach, licząc tylko paliwo., i jeszcze w systemie bez orkowym.
Jestem ciekaw czy policzyłeś materiał siewny swój, no bo jak ma się w domu to nie kosztuję.

#1349 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 lipiec 2013 - 10:43

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 z piatku na poniedziałek ceny na rzepak spadły o 90 zł na tonie ... to nie jest rynae to jest zmowa cenowa .. a zaden sie tym nie zainteresuje
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1350 Share adams452

adams452

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 11:12

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 W ciągu miesiąca cena rzepaku spadła o 500 zł na tonie, słabo to wygląda.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1351 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 22 lipiec 2013 - 12:18

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 dokąłdnie to jest złodziejstwo w biały dzień. NA matifie 4 euro a w PL 100zł. Dzis zrobiłęm kontrakt po 1400 netto a w pitek mogłem za 1500 tylko za póno sie obudziłem :(

#1352 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 12:29

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Widać i czuć co się kręci cena co dzień to niższa , na giełdzie niby tanieje ale nie tak drastycznie że gdzie niegdzie dają po 650 zł za pszenice konsumcyjną. Jedyne wyjście to trzymać i przeczekać bo ceny wrócą do normy a wszyscy amatorzy łątwego zarobku aż się śłinią na myśl ile im zostanie w kieszeni...

#1353 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 12:30

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Za późno. Jak by się zawesze wiedziało co kiedy gdzie i za ile to robić by nie było trzeba tylko sobie handlować. Jak się żniwa zaczną to zboże też jeszcze ostro zjedzie. Najlepsze że niektórzy jeszcze stary rzepak zakisili a to dopiero są straty bo mogli go po ponad 2 tys sprzedać.

#1354 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 12:32

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 uświadomić sobie trzeba jedno, że cena za rzepak wysokości ponad 2 tys i pszenica 1 tys nie są normalnymi cenami tak samo jak cena 900 zł za rzepak i 400 za pszenicę...

#1355 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 22 lipiec 2013 - 12:48

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 przy tych kosztach produkcji ceny 2 tys z a rzepak i 1000 za pszenice sa jak najbardziej normalne.. moim zdaniem to jest zagrywka zeby kupic jak najtaniej a miesiac po zniwach cena podskoczy ... przykałd zyta cena 480 zł nakupią do oporu i sprzedazą tak gdzie go nie ma za 700 zł czysty zysk zero straty zero niepewnosci polski system handlowy to bydło ich powinni dac na ubuj rytualny !
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1356 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 12:55

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 @danield28 dobrze gada, polać mu :)

Edytowany przez Tomek90, 22 lipiec 2013 - 12:55.

#1357 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 13:34

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Dokładnie @danield28 i Tomek90 też popieram.
A ja żyję tylko z rolnictwa a dokładnie z produkcji roślinnej, rzepak, pszenica i troszkę buraka.

To były ceny mocno zawyżonę dzięki nim mamy takie ceny pola i dzierżaw, ceny maszyn rolniczych mocno zawyżone i nawozów, zresztą kiedyś Police powiedziało wprost dlaczego ceny nawozów są tak wysokie, bo rolnik ma cenę zboża wysoką.

Sam powiedzmy "musiałem" dać za dzierżawę 1200 zł i dopłatę, teraz ukoszę z 7-8 ton myślę?, a koszt produkcji pszenicy na 1 ha to jakieś 3500 zł.

#1358 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 13:57

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Oczywiście ze cena 1000 zł za pszenice nie jest normalna bo nawet zakładając koszty uprawy na poziomie 3 tyś zł i plon tylko 6 ton to bez dopłat mamy 3 tyś na czysto z ha czyli marżę 100% !! A normalna marża jest na poziomie 20-30%

#1359 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 22 lipiec 2013 - 14:22

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013 Hossa i bessa jest wszędzie. Nawet jak teraz jest bessa to za jakiś czas będzie hossa. Problem mają Ci którzy poszli głęboko w kredyty zakładając dobrą koniunkturę na stałym poziomie. Oddawanie dopłat i płacenie dodatkowo czynszu na poziomie 1,5 tyś jest w tej chwili chyba mało poważne. Niestety nie wszyscy mają możliwość przetrzymać zboże. Ciągniki na wodzie nie pojadą, kasa na części też potrzebna. W moich stronach ludzie wiosną siali prawie wyłącznie QQ licząc, że sprzedadzą mokrą minimum po 550zł/tonę. Wracając do tematu owies 350zł/tonę netto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1360 Share rumcio40

rumcio40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 16:08

lukaczmarek 20-30% to ma sklep spożywczy na towarze,który schodzi na bieżąco,natomiast w uprawie zbóż mamy cykl roczny i stałe podwyżki środków produkcji,więc daruj sobie takie uwagi.