Zaloguj się, aby obserwować  
lipen17

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , żyto, itp.) 2013

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nunu85    499

I Michalczyk też obniżył ceny

pszenica 970-1000

zyto 670-700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak policzysz sąsiadowi drożej niż 1100 to wolałbym kupić materiał kwalifikowany ktory jest oczywiście już zaprawiony może i też znacznie droższy,ale w końcu też zwrot dostanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radan    28

A ile on tego zwrotu dostanie! Śmieszne pieniądze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

no tak mowicie ze po 1100 pszenice to jak przykładowo cena pszenicy jest 1000 zł plus vat to wychodzi 1070 to wogole sie nie oplaci w worki szykowac jedynie znajomemu mozna tak odsprzedac a do obcych nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek01    7

raczej chodzi mi o usługe workowania i owiania tony pszenicy bo pszenicy licze po 1000/tona, za darmo nie bede sie kurzył przy młynku ;-) mysle ze 1200 i pytanie czy sie nie obrazi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Na zboże jest 5% a nie siedem :)

 

VAT na zboże jest :

5% dla VATowca

7% dla ryczałtowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2005    5

Wczoraj sprzedawałem łubin po 1050netto wyjściowa - Rola Człuchów.

Na placu pustki...

Jak czekałem na kwity to ktoś dzwonił pytać po ile żyto to usłyszałem 670:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

U mnie w okolicy wczoraj sprzedałem mieszankę jęczmień-owies za 760netto... Ale cenę miałem ustaloną miesiąc temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Orientuje się ktoś może po ile jest owies ?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
read    22

pszenica Matiff 250 euro tona, pszenżyto nie staniało ani grosza 860-900 netto- wiadomo dlaczego bo nawet u mnie łódki pełnej nie nagarnę

 

ktoś ostro kupuje tą pszenice w Paryżu prawo podaży i popytu

Edytowano przez read

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

kolego magnum co tu nie jasnego nie tylko w Paryżu, ale i u nas nie jeden pośrednik wykorzystuje moment spadku pszenicy i kupuje. Przypomnij sobie ubiegłą końcówkę zimy i wymarznięcia nie tylko w Polsce ale i innych rejonach Europy. Miesiąc może jeszcze pograją z niską ceną pszenicy, ale do żniw daleko a z czegoś make trzeba robić wg. mnie pszenica wróci do ceny1020-1060netto. Bo zapasów pszenicy nie ma i nagle nie spadnie z nieba, masa pszenicy poszła statkami i tirami za granicę.

Edytowano przez FarmerB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

FarmerB trzeba było przeczytać post przed edycją przez read. Gwarantuje Ci że przesiedział byś całą noc i nic byś z nigo nie zrozumiał. Teraz po edycji post jest logiczny i wychodzi że się czepiam ale wcześnij komuś z najwyższym IQ mózg by się zagotował i też by nic nie zrozumiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

FarmerB trzeba było przeczytać post przed edycją przez read. Gwarantuje Ci że przesiedział byś całą noc i nic byś z nigo nie zrozumiał. Teraz po edycji post jest logiczny i wychodzi że się czepiam ale wcześnij komuś z najwyższym IQ mózg by się zagotował i też by nic nie zrozumiał.

ok kolego zwracam honor Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszw    0

650 netto za żyto .. to moim zdaniem za niska ta cena. Lepiej poczekam jeszcze ze sprzedażą skoro mówicie że ceny wzrosną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Żyto już nie pójdzie w góre, kto zakontraktował ceny wcześniej na zbiory 2013 ten wygra, bo ceny będą słabiutkie z powodu większego areału zasianego tym zbożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

650 netto za żyto .. to moim zdaniem za niska ta cena. Lepiej poczekam jeszcze ze sprzedażą skoro mówicie że ceny wzrosną :)

 

tego czy wzrosną nikt nie wie,mogą wzrosnąć ,ale nie muszą,ja sprzrzedałem żyto po 750brutto,jakies 2 tyg temu,myśle ze cena nie jest zła,za tą samą sprzedałem w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj