akowicz111

Ceny bydła rzeźnego 2014

Polecane posty

marijusz    556

Troche zle mnie zrozumieliscie ! Posrednik ktory chwalil mi sie ze nie dotyka byka jesli 5 stowek nie zarobi Musi z tego oplacic kierowce ,pomocnika ,ksiegowa paliwo do osobowki ktora jezdzi i oglada bydlo paliwo do ciezarowego ktorym kierowca z pomocnikiem zbiera bydlo wiatole podatki i h.... wie co jeszcze To nie dokonca jest tak ze on przycina piecet na byku na czysto A jak inspekca go zatrzyma to tez potrafia byka zabrac Nie zapominajcie o samochodach wagach punktach skupu Takze maja dobrze ale nie az tak jak by mogło sie wydawac

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie wiem czy lepiej miesiąc temu były u mnie na skupie po 3.40 porażka :blink:

 

obecnie jak masz jednorazowo 50, 100szt to mozna 5zł + vat dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manzi    0

jak cie o******* na wadze lub niezapłaca to tak wezmiesz baranie

 

zawiez sobie sam na zakłady to zobaczysz po ile ci wyjdzie lepiej sprzedac w domu napasionego byczka ja juz to przerabiałem..

 

Uważaj na słowa

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

obecnie jak masz jednorazowo 50, 100szt to mozna 5zł + vat dostac

Obecnie ale pewnie w maju znowu dołek świński. Nic nie poradzimy żyjemy w takim nie innym kraju, choć Ja nie dawno dostałem ofertę kontraktacji z ceną gwarantowaną i byłem mile zaskoczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beta00    0

Mój znajomy sprzedawał byki do ZM Łuków, Facet konkretnej postury na oko widać że waży ponad 100 kg i to grubo, a co waga pokazała 83 KG zważył się pomiędzy ważeniem byków. ... także każdy wali nas po rogach ile się da. Jedyne wyjście to zabezpieczyć się np wagą. Sprawdzić kilku panów handlarzy, jeśli by się coś nie zgadzało to wypier.. z podwórka takiego Pana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Tylko ile taka waga inwentarzowa kosztuje.. Równowartość jednego dorodnego byka. Nie każdy może sobie na nią pozwolić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak cie o******* na wadze lub niezapłaca to tak wezmiesz baranie

 

zawiez sobie sam na zakłady to zobaczysz po ile ci wyjdzie lepiej sprzedac w domu napasionego byczka ja juz to przerabiałem..

 

Uważaj na słowa

 

nie wiedziałem ze w domu trzymasz te byczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

ktos ogladal dzis notowania?? podobno mowili cos o glosowaniu nad rytualnym! A moze zaklady celowo zanizaja cene zebysmy wyszli na drogi przed tym glosowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurand125    0

W okolicy W -wy od 7zł w górę ale poóbojowo tragedia oddałem dwa byki nie przekroczyły 500kg żywej wyszło po 1500zł za sztukie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

1500 za tak sztukę? jak to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile taka waga inwentarzowa kosztuje.. Równowartość jednego dorodnego byka. Nie każdy może sobie na nią pozwolić.

 

używaną bez legalizacji do 1000kg. kupiłem za 1500pln (chyba była przeznaczona do ważenia świń, ale i byk spokojnie na nią wejdzie.

 

1500 za tak sztukę? jak to możliwe.

 

bardzo podobna do tej: http://tablica.pl/oferta/waga-stacjonarna-do-wazenia-bydla-trzody-1000kg-CID757-ID5qxkb.html#b60227755f

 

i przydaje się, bo przy sprzedaży ważę sobie opasa na podwórku,lub ważę przy określonym wieku sztukę i później przy sprzedaży i wyliczam przyrost dobowy- ale to już tak z ciekawości.

u mnie jest tak zrobione że wzdłuż wagi jest gruba drewniana kantowa, zaczepiam za nią byki i ściągam sznurem i unieruchamiam nawet największych wariatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

W okolicy W -wy od 7zł w górę ale poóbojowo tragedia oddałem dwa byki nie przekroczyły 500kg żywej wyszło po 1500zł za sztukie

W sumie mogłes darmo oddac skoro nie zalezy ci na kasie Ja 1500 place za cielaka 100kg Chyba ze miales lezaki to inna bajka A oba razem nie przekroczyly 500 kg !!

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

chyba mu się coś po kręciło,chyba że go tak oskubali.

to po ile się mu wybiły.....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plutekz    2

skąd wy bierzecie takie ceny skoro zaś o klasę płacą 11.5 a za r 12

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wala ich w d*pe na wadzę i a oni klaszcza nie dociera do nich ze wystaczy skubnać z byka 30kg i mozna juz dać 50 groszy wiecej niz konkurencja.

 

Cena na wszystkich zakładach jest prawie identycznia róznica 10-20 groszy a nieraz miedzy handarzami jest po 1,5 zł róznicy:)

Edytowano przez Gość
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

niekoniecznie kolego, sprzedawałem ostatnio bydło, wazone na wadze kolegi 2 dni przed sprzedaza, dostałem po 7+ vat, a waga na wadze handlarza +/-10kg, o 10kg nie bede sie kłocił bo idiota nie jestem

 

no chyba ze waga kolegi tez oszukuje ;)

 

moim zdaniem handlarz handlarzowi nierówny, jeden zeby zarobic musi oszukac na wadze a drugi poprostu ma dobry układ w rzezni i tez zarobi mimo ze uczciwie zwazy

Edytowano przez ventador

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Wala ich w d*pe na wadzę i a oni klaszcza nie dociera do nich ze wystaczy skubnać z byka 30kg i mozna juz dać 50 groszy wiecej niz konkurencja.

 

Cena na wszystkich zakładach jest prawie identycznia róznica 10-20 groszy a nieraz miedzy handarzami jest po 1,5 zł róznicy:)

skończ te swoje mądrości człowieku , niestety takim jak ty powoli kurczy się towar bo coraz więcej ludzi warzy swoje bydło i sprzedaje tam gdzie lepiej płacą ...dla handlarzy tak różnica jest 10 - 20 groszy , ale dla rolnika wychodzi dużo lepiej jak sprzeda na zakład bo po prostu ominie naciągacza który nie kupi jak nie oszuka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niekoniecznie kolego, sprzedawałem ostatnio bydło, wazone na wadze kolegi 2 dni przed sprzedaza, dostałem po 7+ vat, a waga na wadze handlarza +/-10kg, o 10kg nie bede sie kłocił bo idiota nie jestem

 

no chyba ze waga kolegi tez oszukuje ;)

 

moim zdaniem handlarz handlarzowi nierówny, jeden zeby zarobic musi oszukac na wadze a drugi poprostu ma dobry układ w rzezni i tez zarobi mimo ze uczciwie zwazy

 

 

Tylko cena 7 zł netto jest teraz jescze realna do zapłacenia za dobre bydło w wiekszej ilosci. a są tacy w okolicy co płaca 8 za normalne przeciętne byki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Nie mam pojęcia gdzie masz tych kupców, którzy za przeciętne byki płacą po 8 zł, zasadniczo to u Ciebie w okolicy zawsze byli najbardziej uczciwi, najlepiej płacący. Przestań cyganić, bo żałosne są Twoje wypociny i guzik mnie obchodzi dla kogo robisz. Nigdy nie sprzedaję po 1-2 sztuki tylko po 10-15, więc wiem jakie są ceny. Nie pogrążaj się :)

 

2 razy cytujesz posta i jeszcze prowokujesz, +1pkt

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Dziś sprzedane trzy byki MM po 8 zł za kg -7% wagi 630,765,750 kg ale sam musiałem wozić na ubojnie 40km

Gdzie ta ubojnia jeśli można wiedzieć ? 8 zł netto czy brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj