wojtas

kredyt "Młody Rolnik"

Polecane posty

kissmy...    67

wiadomo już kiedy zostaną uruchomione preferencyjne linie kredytowe? ostatnio jestem znacząco w tyle w kwestii rozwiązań legislacyjnych;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syluszka    0

Mam za soba studia rolnicze. Od techo roku jestem w posiadaniu gospodarstwa 1,6 h. Chce rozpoczac uprawe pieczarek i skorzystac z kredytu dla mlodych rolnikow. Czy mam taka mozliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej89de    2

może i jesteś ale przepisowo to nie jesteś, jeśli już jesteś rolnikiem(masz pole, zarejestrowany ubezpieczony jesteś) to lipa, bo nowe przepisy podobno są takie że najpierw pisze się wniosek jeśli go dobrze rozpatrzą to dopiero później wchodzisz w posiadanie gospodarstwa.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

jeśli chodzi o kredyt "młody rolnik" to jak najbardziej jesteś takim (tu chodzi o nie przekroczenie 40 lat), ale jeśli chodziłoby o "premię dla młodego rolnika" to trzeba mieć mniej jak 40 lat i posiadać gospodarstwo mniej jak 1 rok.

 

Andrzej89de mylisz jedno pojęcie z drugim: kredyt dla "młodego rolnika" to nie to samo co "premia dla młodego rolnika" a autorowi tematu chodzi o kredyt jak dobrze zrozumiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Kolega wyżej bardzo dobrze tu rozdzielił te dwa działania...na kredyt nie ma przeszkód 2-procentowy.

PS.Trzeba posiadać poniżej roku jeśli dostałeś je w trakcie nauki w systemie dziennym i przed ukończeniem 26lat, a jeśli się nie uczy już to nie można nic tzn zwierzaka, czy ziemi mieć na siebie w chwili składania wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Marcin80 dziekuje za potwierdzenie! Nie wiem po co piszą niektórzy w temacie jak sie nie orientują i robią tylko bałagan a co gorsze to można kogoś w błąd wprowadzić w ważnej dla niego sprawie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

No właśnie kolega pyta o kredyt dla młodego rolnika a otrzymuje odp na temat dofinansowania mlody rolnik a to dwie różne rzeczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

a czy konieczne jest ubezpieczenie w KRUS?

Pracuję zawodowo(jestem ubezpieczony w ZUS-ie), ale w przyszłości mam zamiar przejąć gospodarstwo od rodziców. Czy wtedy będę mógł wziąć kredyt (bo dofinansowania na młody rolnik nie dostane).


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syluszka    0

A CO TO JEST PREMIA DLA MLODYCH ROLNIKOW? I JAKIE KRYTERIA TRZEBA SPELNIC. ZAZNACZAM ZE NIE JESTEM W KRUSIE, GOSPODARSTWO KUPIONE 6M-C TEMU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolT25    41

Kolego zacznij uprawiac najpierw sobie te pieczrki na tym 1.6 ha i do kupuj ha i jakos an tym interesie wyjedziesz az ci sie te kredyty dorosna ze bedziesz mogl wziasc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stevan    0

A żeby mieć dofinansowanie dla młodego rolnika trzeba mieć 15 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

@Stevan kto Ci taki bzdur nagadał, jeśli nic sie nie zmieniło bo ostatnio nie jestem na czasie w tych tematach ale z tego co wiem to trzeba miec srednią wojewódzką a jesli jest ona niższa od krajowej to własnie ta sie liczy :D

jest jakies wojewodztwo gdzie trzeba miec 15ha?

 

tak po za tym to chyba nie ten dział i jest juz takie temat więc połącze te 2 tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

 

 

tak po za tym to chyba nie ten dział i jest juz takie temat więc połącze te 2 tematy.

 

 

 

popełniłeś błąd łącząc ten temat do "młody rolnik" bo tamten dotyczył w zamyśle kredytu "młody rolnik" a nie premii, oczywiście był w nieodpowiednim dziale ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

moderator tez człowiek myli sie :D dlatego trzeba mu pokazywac co zrobil zle zeby mogl poprawic. no ale dosyc tego OT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

a czy konieczne jest ubezpieczenie w KRUS?

Pracuję zawodowo(jestem ubezpieczony w ZUS-ie), ale w przyszłości mam zamiar przejąć gospodarstwo od rodziców. Czy wtedy będę mógł wziąć kredyt (bo dofinansowania na młody rolnik nie dostane).

 

zna ktoś odp na te pytania?


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

ubezpieczenie w krusie jest bo to jest kredyt dla rolników a nie bizmesmenów wiec jesli chcesz wziąż taki kredyt to musisz być rolnikiem a i nie tak łatwo-starć sie możesz o taki kredyt jesli masz wykształcenie rolnicze lub odpowiedni staz w gospodarstwie-wiem bo niedawno to przechodziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej89de    2

ok racja żle odczytałem pytanie, a swoją drogą to pierwszy raz słysze o kredycie dla młodych rolników, co, gdzie, do jakiej kwoty jaki procent jak moge zapytać?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cwikla274    2

ubezpieczenie w krusie jest bo to jest kredyt dla rolników a nie bizmesmenów wiec jesli chcesz wziąż taki kredyt to musisz być rolnikiem a i nie tak łatwo-starć sie możesz o taki kredyt jesli masz wykształcenie rolnicze lub odpowiedni staz w gospodarstwie-wiem bo niedawno to przechodziłem.

 

oki dzieki a staż to jak sie dokumentuje?


URSUS C-330, URSUS-C360 3P, Zetor Proxima 8441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

no niestety staz powiązany jest z krusem a wiec za staz uwaza sie czas jakim podlegało sie ubezpieczeniu w krus czyli 3 lub 5 lat zalezy od wykształcenia. ale to da sie pominąć jak ci bardzo zależy i jak nie masz tego stażu bo opłać krus wstecz i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj