mikad

Obowiązek zgłoszenia gospodarstwa w sanepidzie.

Polecane posty

Marco82    35

No nie wiem bo u mnie we wsi byli w każdym gospodarstwie  co mają ziemniaki i brali po około 20 ziemniaków do badania na bakterie. Chodzą też po targowiskach i pytają  czy jest numerek sąsiad by beknął ale go jakiś nieznajomy facet który miał numerki i stał koło niego uratował bo powiedział że to jego ziemniaki i dali mu spokój  tak że trzeba się pilnować. Ja jak byłem zarejestrować ziemniaki to  kazali mi przyjść po zasadzeniu bo byłem z miesiąc temu i jeszcze nawet sadzeniaka nie miałem a oni chcieli fakture z zakupu z centrali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proal    0

No nie wiem bo u mnie we wsi byli w każdym gospodarstwie  co mają ziemniaki i brali po około 20 ziemniaków do badania na bakterie. Chodzą też po targowiskach i pytają  czy jest numerek sąsiad by beknął ale go jakiś nieznajomy facet który miał numerki i stał koło niego uratował bo powiedział że to jego ziemniaki i dali mu spokój  tak że trzeba się pilnować. Ja jak byłem zarejestrować ziemniaki to  kazali mi przyjść po zasadzeniu bo byłem z miesiąc temu i jeszcze nawet sadzeniaka nie miałem a oni chcieli fakture z zakupu z centrali...

 

A to nawet jak ktoś ma ziemniaki na swoje potrzeby do pół hektara to musi przepłacać za sadzeniaki z centrali? Nie można kupić od sąsiada albo rozmnażać swoich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

 No właśnie musisz mieć papierek z centrali że kupiłeś taką a taką odmianę. Ja mam taki papierek choć sadzeniaki wsadzone moje. papier wszystko przyjmie więc podczas kontroli jak coś wykaże wio jadą do centrali nie do mnie. Przepisy się zmieniły i to jeszcze jak. W skupie warzyw już kilka razy pytali mnie czy mam Certyfikat IP wymagania ostre stawiają./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

A do kiedy to sanepid zajmuje się rolnikami? Od tego jest weterynaria W sumie nie wiem jak z warzywami ale jak ktoś uprawia zboża to sanepidowi przecież nic do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Sanepid odgrywa  bardzo dużą role oczywiście w warzywach choć do końca też nie wiem jak ze zbożami ale ja podać musiałem bo sprzedaje do młyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

@Marco82 Rozmawiamy tu o sanepidzie a w Twojej wsi byli inspektorzy z PIORiN i brali po 200 a nie po 20 bulw do badań. Nie ma obowiązku sadzenia materiałem kwalifikowanym, można sadzić własnym, nic się tu nie zmieniło nie czaruj kolegi, a w tym skupie o jaki certyfikat właściwie Cię pytali bo nie czaję?

@maroon Przeczytaj ten temat od początku, dowiesz się wszystkiego, sanepid (jak z resztą każda inna inspekcja) zajmuje się każdym kogo da się choć trochę wydoić, rolnikami też, jak uprawiasz zboża również.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

mikad dobrze wyluzuj. Jedziemy zgłaszać uprawę do sanepidu tam o wypełnieniu wniosku dostajemy info  żeby zgłosić się  do PIORiN o rejestrację uprawy. Obowiązku  sadzenia kwalifikatem nie ma ale wtedy jest prawie pewne że przyjedzie kontrola. 200 bulw nie wiem czy do siatki jednorazowej by tyle weszło.....CO do skupu to jeżeli słyszałeś kiedykolwiek o Integrowanej Produkcji to nie wiem w czym masz problem, chyba że nie słyszałeś nigdy co to takiego  to poczytaj jakie korzyści daje  taki Certyfikat.  To są realnie nie jakieś czary, ja jestem zabezpieczony tak że mi mogą naskoczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

No nie wiem bo u mnie we wsi byli w każdym gospodarstwie co mają ziemniaki i brali po około 20 ziemniaków do badania na bakterie. Chodzą też po targowiskach i pytają czy jest numerek sąsiad by beknął ale go jakiś nieznajomy facet który miał numerki i stał koło niego uratował bo powiedział że to jego ziemniaki i dali mu spokój tak że trzeba się pilnować. Ja jak byłem zarejestrować ziemniaki to kazali mi przyjść po zasadzeniu bo byłem z miesiąc temu i jeszcze nawet sadzeniaka nie miałem a oni chcieli fakture z zakupu z centrali...

@Mikad dobrze pisze.

 

Zyjemy w czasach gdzie gospodarstwo musi/powinno byc zgloszone w ARiMR, ARR,PIORIN,WETERYNARII, SANEPIDZIE

 

@Marco82 200 bulw w kalibrazu 35-45 wazy ok 12kg


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoDe    0

Wracam do tematu rejestracji w sanepidzie. Kilka osób pisało, że obowiązek rejestracji w sanepidzie dotyczy także produkcji roślinnej. Przeczytałem ustawę i tam wyraźnie jest napisane, ART 63.:

 

 

"2. Zatwierdzenie nie jest wymagane w odniesieniu do: 

1. działalności w zakresie dostaw bezpośrednich;..... 

12. podmiotów działających na rynku spożywczym prowadzących produkcję pierwotną"

 

Produkcja pierwotna podlega pod weterynarię

 

; "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bezczelny    0
Dnia 14.01.2019 o 11:16, PrzemoDe napisał:

Kilka osób pisało, że obowiązek rejestracji w sanepidzie dotyczy także produkcji roślinnej.

Rejestracja, a zatwierdzenie to co innego. Musisz zarejestrować, czyli zgłosić też produkcje roślinną, ale nie czekasz na zatwierdzenie. Produkcja pierwotna, to produkty pochodzenia roślinnego i pochodzenia zwierzęcego. Co ma weterynaria to Twojego rzepaku? U mnie na wsi nikt nie zgłasza produkcji roślinnej. Nie słyszałem żeby ktoś dostał karę od PIS. Kontrole PIS i weterynarii są tylko u osób które mają zwierzęta, ale oczywiście kontrole PIS mogą być i u innych.

Swoją drogą rolnik wcale nie musi działać na rynku wytwórców żywności. Skąd rolnik ma wiedzieć do czego wykorzystuje produkty kupujący, czy do spożywki, czy pali tym w piecu?  Ja palę owsem. Kupujący wymaga zgłoszenia do Sanepidu, to niech nie kupuje. Ja nie produkuje spożywki. Ja bym takiego mandatu nie przyjął.

Edytowano przez Bezczelny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?
       
      Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez jarekvip99
      W ciagu tygodnia bede mial przepisane gospodarstwo jakie urzedy musze odwiedzic po notariuszu?? Na pewno Krus ale co jeszcze aby wszystkie formalnosci z rozpoczecie dzialalnosci rolniczej byly spelnione?
    • Przez renatkam8
      WITAM wszystkich zakupuje gospodarstwo z działką o powierzchni o,60 ary w czym działka z budynkiem ma 0,17 ary a reszta to użytki rolne czyli 0,73 ary i mam takie pytanie. Jezeli zakupuję działkę z własnych srodków to czy mogę ubiegać sie o dofinansowanie po zakupie ?
    • Przez tomeq
      Witam!
      Czy może ktoś polecić program/stronę podobną do vitalfields do obsługi gospodarstwa? Najlepiej bezpłatny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj