Albert1232

New Holland GPS

Polecane posty

Albert1232    0

Witam, przymeirzam sie do zakupu NH t7.(?) i zastanawiam sie nad kupnem dedykowanej nawigacji. Jakie koszty trzeba liczyc zwiazane z zakupem GPS'u ?? I czy jak traktor bedzie miał monitor Intelliview 4 to czy nie bede potrzebował dodatkowego wyświetlacza?? Jesli chodzi o sterowanie to mysle nad sterowaniem wpietym w hydraulike i taka antene która mogłaby wspołpracowac ze stacją RTK. CZekam na opinie i odpowiedź na moje pytanie co do ceny ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w przypadku anteny jest tylko jedna AG 372 do rtk będzie potrzeba dokupić radio lub jeśli będziesz wykorzystywać asg eupos modem gsm nie będziesz musiał dokupywać wyświetlacza, ten wystarczy. Hydraulika jest najlepsza a w przypadku gdy kupujesz fabryczną nawigacje cena to ok 12000 euro ale gdy kupisz ciągnik bedziesz mógł od nich wynegocjować cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albert1232    0

Takiej ceny w tych granicach sie spodziewałem ;) oczywiscie w tej cenie jest wszystko poczawszy od anteny po sterownie pod hydraulike? A jak jest z dokłądnością w przypadku korzystania z samej antenty bez systemu RTK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdolata    0

Możesz uzyskać sygnał RTK nie kupując stacji tylko pobierać poprawkę RTK poprzez modem GSM z państwowych stacji ASG Eupos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko koszt transferu, ok 20 zł za miesiąc zależy ile używasz, cena to cena za wszystko bez stacji rtk, musisz tylko wziąć pod uwagę że jeśli straxisz zasięg komórki zginie korekcja, jest jeszcze xfill który przy rtk podtrzymóje korekcję do 20 mn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MacPaw    1

@Albert1232,

jak tam kolego kwestia zakupu T7 ? Z tego co mi wiadomo to nowe wypusty mają mieć już Intelli View IV, na pewno w AutoCommandzie. Wtedy już nie trzeba żadnego dodatkowego wyświetlacza, tymbardziej z Autopilotem, który na pewno jest stworzony pod seryjne rozwiązania. No chyba, że kupujesz jakiś model z zeszłego roku to nie wiem jak z Intelli View IV.

 

Panowie może któryś z was dokładniej omówić jak uzyskać dodatkową korekcję przez GSM ? Jaką to daje dokładność ? Mam CFX'a 750 i chętnie bym pokombinował z tym tematem.

Może ktoś z was dostrajał EZ-Steer'a ? Bo ja mam u siebie już zamontowaną rolkę ale jeszcze trzeba ją dobrze skonfigurować

Edytowano przez MacPaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurak    9

1. Musisz mieć odblokowany panel do RTK - z tego co wiem to koszt jest dość duży

2. Musisz mieć modem GSM który będzie w stanie podrzucić korektę do panela, kiedyś próbowałem używając laptopa i RTKLIB, jakoś to działało ale to były testy

3. Musisz mieć dostęp do sygnału korekcyjnego (ASG Eupos etc.)

 

Reszta to już kwestia konfiguracji.


Pozdrawiam,
Robert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj