Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share maras6019

maras6019

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 maj 2014 - 10:18

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a Witam!
Tak jak w temacie proszę o opinie na temat funcjonalności tych ciągmików. W projekcie mam wpisany zakup ciągnika o mocy 77 KM. Wczoraj dealer polecał nam właśnie tego Case'a z tym, że z 2012 r. Cena netto tego Case'a to około 120 tys. złotych. Zastanawia mnie dlaczego on do tej pory stoi na placu? Czy rzeczywiście można te 5KM dołożyć do tych zapisanych w projekcie? Wiem ze to pytanie do ARiMR ale do tej instytucji moge sie dopiero dodzwonic za 2 dni. Proszę o wypowiedzi osoby które miały styczność z tymi Ciągnikami. Pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a Dzisiaj, 22:05
  •  

#2 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 03 maj 2014 - 21:03

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a witam , zetor jest ciut cięższy , oraz opcjonalnie większy udźwig, Case na pewno zwrotniejszy i mniej pali, ma mniejszy udźwig no ale z maszynami do ciągnika 80 KM to spokojnie da sobie radę wszystkimi, opcjonalni może mieć rewers hydrauliczny, i fajną sprawą jest lifomat do obsługi podnośnika , a czemu tyle stoi to nie wiadomo może bez klimy i temu nikt nie chce go...
A co wybierzesz to zależy od ciebie;)

#3 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 04 maj 2014 - 09:26

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a że rocznik 2012 nie znaczy ze stoi od 2012 u dealera, a swoja drogą to te farmalle nie zaczeły byćprodukowane jakoś od początku 2013 roku dopiero?

#4 Share BLV

BLV

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 04 maj 2014 - 09:48

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a Lepiej Kubote kup taniej i bardziej zwinny i oszczędniejszy ciągnik jeżeli wiecej mocy jan 2% to i tak musisz aneksować

#5 Share maras6019

maras6019

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 maj 2014 - 12:10

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a Dziękuje za cenne uwagi. Ciągnik Case ma klimatyzację, a od kiedy były produkowane to nie wiem. Dealer oczywiście zachwala Case'a, ale z nami na placu byli inni kupujący i głośno wyrażali opinię, że to cos z tym ciągnikiem jest podejrzane( niska cena i ze tyle czasu stoi). Może ktoś z Was miał podobne rozterki, co do zakupu. Rodzice obstawiają za Zetorem, że kabina jest wyższa, marka ogólnie popularna w Polsce, dostępne częsci. Mnie "kusi" Case, choć jak usiadłem wygodnie to do dachu kabiny niewiele zostało, a na wertepach może być różnie ....

#6 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 04 maj 2014 - 12:59

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a Produkcje farmalli rozpoczęto w 2013 roku. Może ten na placu to po pokazowy jakiś. Ja osobiście wybrałbym case ze względu na spalanie i mniejszą awaryjność. Dostępność części do obu marek masz podobną.

#7 Share Maniek03

Maniek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 maj 2014 - 13:51

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a Witam. Według mnie znacznie lepszym rozwiązaniem jest Zetor..20 lat temu Zetor < Case praktycznie pod każdym względem bo zachodnie technologie były nowocześniejsze,stawiały na komfort,design i ekonomię..Zetor był symbolem po prostu ,,ciągnika w gospodarstwie''. Case dodawał właścicielowi dodatkowo odrobinę dumy..Dzisiaj technologia poszła jeszcze bardziej do przodu i porównując postęp Case a Zetora to właśnie czeska marka pokazała jak można pójść do przodu.. Do czego zmierzam...Zetor dzisiaj to nie tylko dobry , zaufany traktor jak z przed lat ale na dodatek bogaty w nowe systemy a więc producent robi wszystko by wiara w jedną markę zawsze istniała..Nowe Proximy , Forterry , Majory są znakomitymi ciągnikami . Wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedaży czeskiego producenta z ostatnich miesięcy.. Bardzo cenione,chwalone w przeróżnych artykułach , czasopismach jako niemal bezawaryjne.. Case ma również wysoką jakość ale ona kosztuje i dodatkowo ceny części zamiennych są wyższe niż do Zetora..Dzięki nowym silnikom czeskie traktory są równie oszczędne jak Case. Co prawda 130KM z 4 cylindrowej jednostki to trochę przesada ale wierzmy , że producent wie jak robić dobre maszyny z dawnych lat i na kolejne 30-50 lat....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share maras6019

maras6019

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 maj 2014 - 14:55

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a Owszem z dostępnością nie ma problemu, tylko że cena tych części w porównaniu do Zetora jest znacznie większa, zresztą moc silnika Case'a około 82KM a pojemność silnika około 2,8 l, czyli bardzo wyżyłowany silniczek. A jaki pług i jaki agregat(szerokość) byście polecali do takich ciągników, gleby mam w większości ciężkie, l-lll klasa ziemi.

#9 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 04 maj 2014 - 19:24

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a Case cały czas wprowadza w swoich ciągnikach nowe technologie. Praktycznie w tych ciągnikach jest wszystko więcej nie trzeba. Zetor wprowadza technologie które już były szczycąc sie tym, np ostatnio zetor wprowadził na rynek automatyczne poziomowanie tylnego TUZ'a w zależności od ukształtowania terenu, to już było 10 lat temu w zachodnim sprzęcie. Jak chcesz case do orania to nie porównuj proximy do farmalla A (jest to ciągnik pomocniczy do opryskiwacza rozsiewacza) weź pod uwage farmalla C. Takie marki jak Case JD czy fendt skupiają sie na ciągnikach o wyższych mocach. Porównaj np maxxuma CVX do forterry.

#10 Share maras6019

maras6019

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 04 maj 2014 - 21:24

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a Ten ciągnik, który planuje kupić ma być właśnie do tych ciężkich prac, będzie to główny ciągnik w gospodarstwie, a z racji tej ze gleby są zwięzłe i trudne w uprawie to bardziej zdecydowany jestem w stronę Zetora.

#11 Share Maniek03

Maniek03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 05 maj 2014 - 08:50

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a I dobrze.Jak nie masz za dużo ziemi to ten traktor w zupełności wystarczy. Może kiedyś będziesz miał lepszą sytuację finansową, która pozwoli Ci powiększyć park maszynowy.Jesli masz ciężkie gleby to nie próbuj podczepiać więcej niż 4 skiby choć i to będzie za dużo(najwyżej podorywka).To nic, że stare Zetory/Ursusy 80 konne pracowały w gospodarstwach najczęściej z 5 skibowym pługiem. Ważny jest zapas mocy więc lepiej jeszcze zakupić 3 skibowy obrotowy pług. Nawet używany,coś pokroju Lemken. Tylko takie rozwiązanie pozwoli Ci wykorzystać potencjał silnika, nie przemęczając go i pozwolić mu pracować przez lata. Agregat wybrałbym od 2,8 do 3m. Choć i 3 metrowy będzie optymalny..U mnie MF 690 2wd pracuje zawsze w 2,8m ( agregat + wałki) lub ( 2,8m gruber + brony) nawet na glinach i gania jak szalony..

#12 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 maj 2014 - 10:39

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a

zresztą moc silnika Case'a około 82KM a pojemność silnika około 2,8 l, czyli bardzo wyżyłowany silniczek.

nie 2.8l tylko 3.2l, w 65 i 75 jest 3 cylindrowy o pojemności 2,9l

#13 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 05 maj 2014 - 15:14

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a A co z wyposażeniem tych ciągników? Proxa w standardzie ma skrzynię 10/2. W opcji jest 12/12, a Farmall ma taką w std. Udźwig Case jest odpowiedni do mocy, a Zetorowskie 4,2t raczej nie będzie wykorzystane w 100%. Oczywiście zależy ile to wszystko kosztuje, ale trzeba myśleć też o funkcjonalności ciągnika. Uważam, że rewers być powinien.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share maras6019

maras6019

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 maj 2014 - 15:36

Zetor Proxima 80 czy Case Farmall 85a A jak to jest z tymi pękającymi szybami w Zetorach i ile mniej więcej kosztują te szyby i jeszcze jedno, w projekcie mam również wpisany zakup agregatu ścierniskowego(gruber) firmy Rolmako 2,1 m i chciałbym się dowiedzieć czy maszyny tej firmy są dobrej jakości.

Myślę nad proximą plus ale "plus" jest od 90KM, a żebym mógł kupić 90 brakuje mi kilku hektarów ale myślę, że to się jeszcze jakoś da załatwić. Proxa ma mieć klimatyzacje, szersze opony, dodatkowa para wyjść hydraulicznych, zewnętrzne sterowanie podnośnikiem, obciążniki przód. W proximie 90 jest rewers mechaniczny w standardzie, czy za dopłatą? Dla przykładu sąsiad ma Case'a 90 albo 95 i ma tez Belarusa 820 i jak jest czas na orkę to nie bierze mocniejszego ciągnika, tylko pracuje Belarusem.

Dodaj odpowiedź