Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie?

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kryniak

Kryniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektronika

Napisany 27 kwiecień 2014 - 23:28

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie? Witam serdecznie wszystkich forumowiczów http://www.agrofoto....O_DIR#/wink.png Tak jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie Fendt'a 712, 714, 716. Otóż mam zamiar kupić taki traktor, a przyznam się szczerze, że Fendt'a w swojej flocie nigdy nie miałem i nie mam z nim jakiegokolwiek doświadczenia... Jednym z moich pytań, które chcę Wam zadać to, to jak sprawdzić skrzynię Vario. Zaś drugim moim pytaniem jest jak sprawdzić w nim całą elektronikę. Nie chciałbym mieć żadnych przygód z ciągnikiem po jego zakupie... No i jeśli możecie to powiedzcie mi jak najwięcej o tym traktorze http://www.agrofoto....O_DIR#/wink.png i czy w ogóle dobrze, że postawiłem na Fendt'a. aaa i jeszcze jedno- traktor miałby być z 2001-2008 roku.

Edytowany przez Kryniak, 27 listopad 2014 - 13:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie? Dzisiaj, 07:28
  •  

#2 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 28 kwiecień 2014 - 04:16

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie? nie wiem jak wszystko sprawdzić, wiem że sąsiad kupił fenda w podobnym wieku, ze 2 lata pochodził mu bez awarii a potem mu skrzynia padła (vario) no i 20 tysi poszło w piach- przynajmniej tak mówił, ale czy mówił prawdę? drugi sąsiad kupił nieco starszego i... na razie nic się nie dzieje. tak ogólnie to ciągniki dobre i wytrzymałe ale wiadomo, jak coś strzeli to i z kosztami trzeba się liczyć z reguły większymi.

#3 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 05:55

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie? ostatnio w sklepie spotkalem goscia ktory szukal czesci do hamulcow do fendta tylko nie pamietam modelu. cylinderki i klocki bodajze to w sklepie za zamiennik powiedzieli 1800 na kolo a oryginal cos ok 3300 . w szoku bylem :)

#4 Share Kryniak

Kryniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Elektronika

Napisany 28 kwiecień 2014 - 16:16

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie? To już sam nie wiem co robić... a jak sądzicie, czy jeśli znajdę Fendt'a w dobrym stanie z ok. 5k mtg na szafie to pochodzi jeszcze bez jakichkolwiek przygód? oraz mam jeszcze jedno pytanie odnośnie skrzyni- jak ona działa prawidło, a jak jeśli jest zużyta?

#5 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 17:48

ostatnio w sklepie spotkalem goscia ktory szukal czesci do hamulcow do fendta tylko nie pamietam modelu. cylinderki i klocki bodajze to w sklepie za zamiennik powiedzieli 1800 na kolo a oryginal cos ok 3300 . w szoku bylem :)

Coś ostro pomieszałeś, bo na tyle nie ma klocków, tylko tarcze, klocki są na przód i nie ma ich na każde koło osobno lecz s razem na wale napedowym... W Vario jedynie z tego co wiem można sprawdzić w terminalu ciśninie skrzyni, ale to nic Ci nie da bo pewnie będzie dobre, ta skrzynia się psuje raczej na "raz" a nie np. że powoli coś siada..

#6 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 28 kwiecień 2014 - 17:48

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie? jak sie zepsuje to będziesz wiedział :) prawdopodobnie będzie miał problemy z ruszaniem, zgrzyty przy ruszaniu- ale to tylko moje przewidywania- tak logicznie myśląc i biorąc pod uwagę zasadę działania.
moim zdaniem da się coś wyszukać ale gwarancji to ja ci nie dam, z ciągnikami podobnie jak z samochodami używanymi, rzadko da się kupić coś z sensem, ale jak już w niego wpakujesz kasę to nie warto sprzedawać.

#7 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:44

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie? co do hamulcow to napisalem "bodajże"to klocki bo nie uslyszalem dokladnie . wiem ze hamulce na tyl i komplet na kolo cos tam ponad 3300 oryginal . niedaleko gość ma fendta nowszego juz skrzynia vario to padla mu w zeszłm roku to skrzynie gdzies do niemiec wysyłali .1.5 miecha bez ciagnika to tez nie ciekawie.

#8 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 kwiecień 2014 - 19:54

Coś ostro pomieszałeś, bo na tyle nie ma klocków, tylko tarcze, klocki są na przód i nie ma ich na każde koło osobno lecz s razem na wale napedowym... W Vario jedynie z tego co wiem można sprawdzić w terminalu ciśninie skrzyni, ale to nic Ci nie da bo pewnie będzie dobre, ta skrzynia się psuje raczej na "raz" a nie np. że powoli coś siada..

To nie rower żeby klocki mieć ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 08:58

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie? Lepiej? :wacko: http://allegro.pl/kl...4159686666.html

#10 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 13:36

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie? Jeśli kupisz Fendta Vario jeszcze z TMS bo naprawdę warto zainwestować w ten system to ciągnik będzie chodził co dzień, a jelonek będzie stał w garażu. Kupiłem nową 412 i myślałem że rocznie będzie pracowała ok 500-600h a w dwa tygodnie na liczniku mam ponad 100 godzin.
Jeśli kupujesz używkę to najważniejsze by jeździł nim jeden kierowca który dbał o ten ciągnik, bo jeśli jest to ciągnik z Francji lub z Niemczech to mógłby być źle eksploatowany i skrzynia za kilka godzin się rozsypie a wtedy jej wymiana kosztuje tyle co nowy ciągnik z niższej serii. Też się zastanawiałem na 716 ale dołożyłem do nowego, mniejszego i mam większą pewność że trochę pochodzi.

#11 Share kimtc

kimtc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 maj 2014 - 20:55

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdzić ciśnienie na terminalu , odczytać kody błędów jeżeli występują i czy idzie je skasować . Jeżeli nie idzie to sprawdzić od czego są i ewentualne koszty naprawy . Skrzynia vario zgrzytów nie będzie miała jeżeli jest w kiepskim stanie , to przecież bez stopniowa . Ciśnienie dużo powie . Sprawdzić czy przednia ośka dobrze resoruję , no wycieki silnik itp to standardowo . No i w tych ciągnikach instalacja elektryczna uwielbia się przecierać lub zgnić . Pozdrawiam Kimtc serwis

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 maj 2014 - 22:14

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie? Sprawdź jeszcze wszystkie chłodnice i węże dolotowe z i do turbiny bo przy większych przebiegach też pękają.

#13 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 09 maj 2014 - 22:59

Fendt 712, 714, 716 na co zwrócić uwagę przy zakupie? oraz wszystkie śruby czy nie były odkręcane od nowości, po tym łatwo poznać czy było coś naprawiane. Ciśnienie sprawdzisz na terminalu w ostatniej zakładce jest kluczyk tam gdzie ustawia się jasność wyświetlacza i pod przyciskiem f3 masz szczegółowe dane

#14 Share Jarunio666

Jarunio666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 05 maj 2015 - 20:01

Sprawdzić ciśnienie na terminalu , odczytać kody błędów jeżeli występują i czy idzie je skasować . Jeżeli nie idzie to sprawdzić od czego są i ewentualne koszty naprawy . Skrzynia vario zgrzytów nie będzie miała jeżeli jest w kiepskim stanie , to przecież bez stopniowa . Ciśnienie dużo powie . Sprawdzić czy przednia ośka dobrze resoruję , no wycieki silnik itp to standardowo . No i w tych ciągnikach instalacja elektryczna uwielbia się przecierać lub zgnić . Pozdrawiam Kimtc serwis

Jak sprawdzić to ciśnienie w terminalu może ktoś podpowiedzieć..?

I te błędy?

Edytowany przez Jarunio666, 05 maj 2015 - 20:03.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 22:58

witam najlepiej to wez ze soba jakiegos szpeca albo kogos kto ma taki ciagnik albo jezdzil takim po tam na poczatku sam calej elektroniki nie ogarniesz czy wszystko jest sprawne PRZYGODA jak to ujoles jest prawie nie unikniona w uzywanym sprzecie tylko pytanie wieksza czy mniejsza niewiem ilo letni ten ciagnik chcesz kupic ale trzeba dobrze patrzec zeby faktycznie kupic cos z przebiegiem ok 5000tys godzin ORGINALNYCH pozd