Skocz do zawartości

Zdjęcie

duże spalanie paliwa przez c360

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stek98

stek98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 22:09

duże spalanie paliwa przez c360 Witam.
Mam taki problem ponieważ od wymiany panewek korbowodowych w c 360 zaczął mi bardzo duzo palic paliwa. Przed wymiana było wszystko normalnie. Na chwile obecną jest na dotarciu silnik pracuje na ok 800 obr/min. Czasami mu troche przygazuje. Chciałbym sie dowiedzieć co może być przyczyną tak dużego spalania. Mam jedno przypuszczenie odnośnie ustawionych zaworów jednak nie wiem czy maja one na to wpływ. Luz między nim wynosi 0.25mm i 0.20 mm. W instrukcji przeczytałem że prawidłowo powinno wynosić 0.30mm i 0.25mm. Czy ta różnica może mieć wpływ na zwiększone zużycie paliwa. Jeśli nie to co innego.

Z góry wielkie dzieki za udzielone informacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
duże spalanie paliwa przez c360 Dzisiaj, 17:33
  •  

#2 Share a1fe26c2

a1fe26c2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 22:34

duże spalanie paliwa przez c360 Luz zaworów ssących 0,18-0,22mm
Luz zaworów wydechowych 0,28-0,32mm.
Jeśli luz zaworu ssącego jest za duży, to może to być przyczyną zwiększonego spalania paliwa. W cylindrze z niedomkniętym zaworem nie będzie odpowiedniego ciśnienia, a co za tym idzie temperatury i tlenu potrzebnych do rozpoczęcia i podtrzymania procesu spalania oleju napędowego. :)

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

#3 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 19 marzec 2014 - 22:35

duże spalanie paliwa przez c360 Jak oceniłeś, że spalanie duże skoro jeszcze nim nie pracowałeś? Ile już po remoncie zrobił? Tylko panewki czy pompa też była robiona?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#4 Share stek98

stek98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 22:49

duże spalanie paliwa przez c360 Generalny remont był robiony ok 4 lat temu jednak dostałem jakieś badziewne panewki ponieważ bardzo sie zużyły. Tym razem pompy nic nie ruszałem tylko wymieniłem panewki na lepsze. A do dużego zurzycia paliwa doszedłem poruwnując okres spalania podczas docierania 4 lata temu a teraz.
Kolega wspomniał o temperaturze. Zauwarzyłem ze jak się zagrzeje to wskazuwka nie wchodzi na zielone pole tylko przed tym zielonym są 2 białe i dochodzi tylko do tego 2 białego.

#5 Share danielj001

danielj001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 22:52

Luz zaworów ssących 0,18-0,22mm
Luz zaworów wydechowych 0,28-0,32mm.
Jeśli luz zaworu ssącego jest za duży, to może to być przyczyną zwiększonego spalania paliwa. W cylindrze z niedomkniętym zaworem nie będzie odpowiedniego ciśnienia, a co za tym idzie temperatury i tlenu potrzebnych do rozpoczęcia i podtrzymania procesu spalania oleju napędowego. :)

jezeli luz zaworowy będzie za duży to zawór jak najbardziej będzie domknięty:)

#6 Share stek98

stek98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 19 marzec 2014 - 23:14

duże spalanie paliwa przez c360 Dzięki wszystkim za odpowiedzi
Wychodzi na to ze zawory powinny być ponownie ustawione. Podaliście przedziay luzu zaworowego a czy moglibyście napisać jakie konkretnie były by najlepsze.

#7 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 20 marzec 2014 - 07:50

duże spalanie paliwa przez c360 @stek98 w tym przypadku diagnoza jest bardzo prosta , za dużo paliwa lejesz do zbiornika .
Musisz wiedzieć że im mniej paliwa w zbiorniku tym mniej maszyna pali :D (kierowca nie ma możliwości zdoić paliwa)
O tym wie każdy dobry pracodawca kierowcy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 18:52

duże spalanie paliwa przez c360 Daj 0,3 mm na oba

#9 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7570 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 22:38

duże spalanie paliwa przez c360 Ustaw 0,2 i 0,3. To na plus i na minus to tolerancja. Nie ma możliwości w starym ciągniku ustawić z dokładnością do setki.
KPK Kumurun Team

#10 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 21 marzec 2014 - 19:04

duże spalanie paliwa przez c360 Jak będzie za duży to się nic nie stanie gorzej jak za mały bo po nagrzaniu może podeprzeć i mamy zawory wybite na tłoku

#11 Share wasyl123

wasyl123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 marzec 2014 - 18:25

duże spalanie paliwa przez c360 Nie możesz porównywać spalania w silniku który pracował 4 lata, bezpośrednio po remoncie spalanie powinno być małe ale po 4 latach pracy?

#12 Share Zbyszko

Zbyszko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , wędkarstwo ,gra na instrumentach ,prawo . wynalazki.

Napisany 13 kwiecień 2014 - 08:39

Generalny remont był robiony ok 4 lat temu jednak dostałem jakieś badziewne panewki ponieważ bardzo sie zużyły. Tym razem pompy nic nie ruszałem tylko wymieniłem panewki na lepsze. A do dużego zurzycia paliwa doszedłem poruwnując okres spalania podczas docierania 4 lata temu a teraz.
Kolega wspomniał o temperaturze. Zauwarzyłem ze jak się zagrzeje to wskazuwka nie wchodzi na zielone pole tylko przed tym zielonym są 2 białe i dochodzi tylko do tego 2 białego.

Myślę ,że panewki tak samo ci się zużyją bo w twoim generalnym remoncie nie było wszystko zrobione jak powinno . Przeważnie ktoś robi górę i duł w niektórych przypadkach głowicę a zapominają o wałku rozrządu i pompie ciśnienia oleju .
Co do tego , że dużo może palić to może być brak termostatu temperatury .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share stek98

stek98

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 kwiecień 2014 - 22:01

duże spalanie paliwa przez c360 Fakt termostatu nie posiadam
Zauważyłem jednak ze pali juz normalnie a co do temperatury to nie wchodzi mi na zielone tylko czasami na pograniczu z białym jest