Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ursus c 360 czy c 360 3p

97 odpowiedzi na ten temat

#41 Share rafal3050

rafal3050

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja, koszykówka

Napisany 09 marzec 2014 - 19:35

Ursus c 360 czy c 360 3p no wiesz wybór jest banalnie prosty 3 gary lub 4 gary to już sobie sam powinieneś na te pytanie odpowiedzieć, gdybyś jednak miał wątpliwości to zwykła c-360 jest tańsza w utrzymaniu, ja tam nie wiem bo w 3p nie miałem okazji jeździć ale na pewno trochę bardziej jest cichsza i mniej spali to zależy jakie masz wymagania i na co oczekujesz to tyle dziękuje

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ursus c 360 czy c 360 3p Dzisiaj, 16:13
  •  

#42 Share mate12345

mate12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 20:10

Ursus c 360 czy c 360 3p ja mam 3p i bym nie zamienił na zwykłą w lekkich pracach spali koło 3,5l na mg a z tego co wiem to zwykła z 5 spali a w ciężkich ci nie powiem bo teraz nie robi się nią takich rzeczy.

#43 Share rafikkisiel

rafikkisiel

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 20:14

Ursus c 360 czy c 360 3p ja bym wybrał na twoim miejscu 3p duzo mniej pali jest zrywny energiczny [lekkie prace to juz plus] ciezkie prace to jezeli ciagnik nie bedzie dzien w dzien katowany to na własny uzytek sporo zrobi. radził bym ci jezeli bedziesz mniał orac na 2 skiby niektorzy robia orke na 3 skiby ale to chyba do kostek jezeli ma byc solidna orka to i w 2 skibach bedzie miał co robic. Kolega wyżej pisał ze 3p sa cichsze no napewno NIE z powodu zwolnic ktore okropnie trzeszcza.

360 sporo paliwa połknie ale moze jest twardsza i mniej wymagajaca.

#44 Share Sebek7234

Sebek7234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 21:52

Ursus c 360 czy c 360 3p Witam!
Przepraszam że tu piszę ale jestem nowym urzytkownikiem i nie mam pojecia jak się tu tematy zakłada.
Chciałbym zamówić kabine do c360 KOJI i mam problem bo firma nie wysyła towaru.
Może ktoś z Państwa zamawiał kuriera ?Jeśli tak to prosiłbym o kontakt do tego kuriera.
Dziękuję za wyrozumienie,pozdrawiam

#45 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 09 marzec 2014 - 22:18

Ursus c 360 czy c 360 3p

ja mam 3p i bym nie zamienił na zwykłą w lekkich pracach spali koło 3,5l na mg a z tego co wiem to zwykła z 5 spali a w ciężkich ci nie powiem bo teraz nie robi się nią takich rzeczy.

Mi w ciężkiej pracy nigdy więcej niż 5l/mth nie spalił. Do tego dochodzą tanie części do silnika, prostsza obsługa, (choćby nie trzeba wymieniać oleju w pompie wtryskowej), no i duuuużo mniejsze drgania jakie generuje silnik. W zwykłej 360 śruby same się wykręcają od drgań silnika. A jak ktoś twierdzi, że silnik AD3 jest mniej wytrzymały , to raczej nigdy nie miał do czynienia z żadnym perkinsem. Jak ciągnik jest odpowiednio eksploatowany i serwisowany to nie ma mowy o awariach.

#46 Share qatro44

qatro44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:hodowla zwierząt,muzyka
    piłka nożna,psychologia

Napisany 09 marzec 2014 - 22:21

Ursus c 360 czy c 360 3p stg,z tego co napisałeś wnioskuję,że skłaniasz się ku 3p...ale skoro pytasz co sądzimy to odpowiem,że ja mam zwykłą 60 już od 11 lat
i nie żałuję tego wyboru mimo że pali więcej.Mogę normalnie orać grudziądzkimi trójkami-ziemie słabe klasy 4-6,ale ci znajomi którzy mają 3p
wszyscy jak jeden na podobnych glebach orzą tylko dwójkami.Inne prace 3p da radę i trochę paliwa zaoszczędzisz-a ile,no właśnie chciałem
sprawdzić i znalazłem,że zwykła 60 na 1 ha.orki średniej spala ok.16.5kg.ropy[dane producenta] a 3p,nie mam danych,ale orać będziesz dwójkami
więc potrwa to z 30min. dłużej albo i lepiej,i może 10zł na 1ha. zaoszczędzisz,tak że szału nie ma.

#47 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:53

Ursus c 360 czy c 360 3p witam ja zamieniłem 360 na 3p jestem zadowolony ,ciągnik zrywniejszy niewiele słabszy od 360 ,ale powiem że na oszczędność paliwa w 3p niema co liczyć ,jak jest obciążony to pali prawie jak sześdziesiątka ,ale przynajmniej nie kopci jak c-360

#48 Share marobas

marobas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 22:59

Ursus c 360 czy c 360 3p

(...). Jak ciągnik jest odpowiednio eksploatowany i serwisowany to nie ma mowy o awariach.

-to o 3p, a jeśli by tak samo dbać o zwykłą to z pokolenia na pokolenia :) a do spalania to na poprzedniej stronie się odniosłem :D a @PABLOO555 potwierdził ;)

#49 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 09:41

Ursus c 360 czy c 360 3p

Co za bzdury. 4011 ma mniejsze wyprzedzenie kąta wtrysku niż 60-ka. 4011 ma 20 a 60-ka 24 stopnie.
Kijem grzebać po tłoku to możesz w wuesce a w 60-ce robi się to na znaki.

Skąd masz taką pewność?wytłumacz mi dlaczego w 4011 koło zamachowe posiada szerszy rozstaw znaków mierzone prze ze mnie co do mm,(wzorcowo różnica znaków koł. zam.) 0-------I--------I a 60 0----I--I--I co Pan mechanik na to?Pracuje na obydwu ciągnikach,zapłon ustawiałem w jednym i drugim na zwalonych głowicach i wiem jak jest.Wsadzę i kija aby mieć przyrost mocy,nie tracąc przy tym nic.

#50 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 13:33

Ursus c 360 czy c 360 3p

.Wsadzę i kija aby mieć przyrost mocy,nie tracąc przy tym nic.

Możesz rozwinąć to zdanie ( przetłumaczyć z polskiego na nasze) bo ni diabła nie wiem gdzie wsadzić tego kija?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7601 postów

Napisany 10 marzec 2014 - 17:32

Ursus c 360 czy c 360 3p Coś ci się pomyliło. 20 lat miałem 4011 najpierw z oryginalnym silnikiem a potem 60-ki i gwarantuję ci że ma mniejszy kat wyprzedzenia wtrysku niż 60-ka panie mechaniku od kija.
Zdejmując głowicę i ustawiając GMP na zegar masz najmniej 5 stopni błędy z wiadomego powodu.
Najwyraźniej nie za bardzo wiesz po co i jaki wpływ na pracę silnika ma kąt wtrysku paliwa.
Gdy robiono 4011 a potem 60-ke 10-ki jak nie setki mechaników rozbierało ten silnik multum razy, badali i mierzyli parametry na różnych ustawieniach silnika przy pomocy przeróżnego sprzętu po to żeby ustalić optymalne ustawienia silnika a ty rozwaliłeś ich robotę patykiem w stodole w kilkadziesiąt minut. No cóż pozostaje się uśmiać he he he.
KPK Kumurun Team

#52 Share Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 07:51

Ursus c 360 czy c 360 3p No;p ale mówię Ci serio,mierzyłem rozstaw znaków na jednym i drugim kole zamachowym od zera do najdalszej kreski,różnica odległości 4mm,co za tym idzie spora różnica jak na skok tłoka przed GMP,moc ciągnika nieporównywalna względem drugiego.Być może nie spotkałeś się z innym oznaczeniem koła,stąd te nieporozumienia.

Edytowany przez Alamo, 11 marzec 2014 - 08:35.

#53 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7601 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 10:05

Ursus c 360 czy c 360 3p Coś jest nie tak bo na 100% 4011 ma mniejszy kąt. Bardzo możliwe że koło z jakiegoś starszego zetora. One miały zdaje się 27 stopni.
Można to z grubsza przeliczyć. Policz ile zębów ma wieniec, podziel pełny obrót 360 stopni przez zęby będziesz wiedział co ile stopni są rozłożone zęby. Przelicz wyprzedzenie od GMP i zobaczysz co z tego wyjdzie.
Fajny wykład na temat wpływu kata wtrysku.
http://www.pan-ol.lu.../Wasilewski.pdf

Edytowany przez seweryn20, 11 marzec 2014 - 16:15.

KPK Kumurun Team

#54 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 11 marzec 2014 - 11:42

Ursus c 360 czy c 360 3p Interesujący ten wykład. Mnie w szkole uczyli że pełny obrót to 360 stopni ;)

#55 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 13:04

Ursus c 360 czy c 360 3p

Mi w ciężkiej pracy nigdy więcej niż 5l/mth nie spalił. Do tego dochodzą tanie części do silnika, prostsza obsługa, (choćby nie trzeba wymieniać oleju w pompie wtryskowej), no i duuuużo mniejsze drgania jakie generuje silnik. W zwykłej 360 śruby same się wykręcają od drgań silnika. A jak ktoś twierdzi, że silnik AD3 jest mniej wytrzymały , to raczej nigdy nie miał do czynienia z żadnym perkinsem. Jak ciągnik jest odpowiednio eksploatowany i serwisowany to nie ma mowy o awariach.

A wiec po kolei ;)
Jakie czesci do 3P sa tansze niz do zwykłej 60?
Jaka prostsza obsługa?
O tychdrganiacg bym polemizował ;) Mam 60 koło 20 lat od nowosci i jeszcze zadna sruba sie nie wykrecila ;) Co do silnika 3P moze sa i dobre dopoki sie im nie zrobi remontu ;) U nas zaden mechanik nie daje gwarancji po kapitalce i zbytnio nie chca ich remontowac, o pekajacych wałąch juz chyba mowic nie musze.
Odnosnie ostatniego zdania to chyba ono sie tyczy kazdego ciagnika :)
Podsumowujac zwykła wcale az tak duzo nie pali w lekkich pracach. Swoja 60 mam skrecona na pompie i wcale nie duzo wiecej pali od ciapka w lekkich pracah tj opyskiwacz rozsiewacz :)

#56 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 13:27

Ursus c 360 czy c 360 3p

Coś jest nie tak bo na 100% 4011 ma mniejszy kąt. Bardzo możliwe że koło z jakiegoś starszego zetora. One miały zdaje się 27 stopni.
Można to z grubsza przeliczyć. Policz ile zębów ma wieniec, podziel pełny obrót 380 stopni przez zęby będziesz wiedział co ile stopni są rozłożone zęby. Przelicz wyprzedzenie od GMP i zobaczysz co z tego wyjdzie.
Fajny wykład na temat wpływu kata wtrysku.
http://www.pan-ol.lu.../Wasilewski.pdf

No cóż taki Wasilewski to może jedynie teczkę nosić za @Alamo z kijem. A tak na poważnie to ciekawe czy Alamo wogóle wie jak wygląda czujnik indukcyjny czy momentoskop?

Mi w ciężkiej pracy nigdy więcej niż 5l/mth nie spalił

Porównując spalanie na mth warto jeszcze porównać obroty silnika przy których to mth wybije, bo 360 musi pracować na 1860 obr/min żeby mth równała się godz. zegarowej a w 3p wystarczy coś ok. 1500 ( dokładnie nie pamiętam).

Edytowany przez ptaszyna, 11 marzec 2014 - 13:20.

#57 Share stg

stg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów
  • Zainteresowania:Hodowla królików, handel, remontowanie i budowa maszyn rolniczych, historia

Napisany 11 marzec 2014 - 15:57

Ursus c 360 czy c 360 3p 3p ma drożesze części do ślinika. Wujek robił kapitalke silnika w mf 255 i jak narazie sobie chwali. Wiem jak to jest z tymi częściami, tato ma firmę to mówi że dałby z część dwa razy więcej ale żeby chodziła. Jak już wymiesz oryginalną cześć to już zawsze będzie z nią problem. Silnik czy w 3p czy w c 360 po remoncie nie wytrzyma tyle co oryginał z 70,80 lat.

#58 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7601 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 16:21

Ursus c 360 czy c 360 3p Stg poprawiłem się :) .
No właśnie te drgania to nie wiem skąd wziął. Ponad 20 lat 4011 i jakoś nic się nie rozkręciło a z tego co zauważyłem sąsiada 3p bardziej trzepie na wolnych od zwykłej.
Nie wspominając o czystej dedukcji. Jak by nie kombinował trzycylindrowy silnik ma lepsze predyspozycje do wibracji. Trzy cylindry na jeden cykl pracy silnika maja trzy suwy pracy co 240 stopni a czwórka co 180. 60 stopni to dużo. Do tego masy wprawione w ruch są zdecydowanie lżejsze np. tłoki korbowody czy wał co też nie sprzyja płynnej pracy a wręcz przeciwnie.

Edytowany przez seweryn20, 11 marzec 2014 - 16:23.

KPK Kumurun Team

#59 Share 2701

2701

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 18:02

Ursus c 360 czy c 360 3p No tak silniki 3p są tak zaawansowane technicznie i technologicznie ze nikt nie chce ich naprawiać i nikomu się to nie udaje... no prosze was nie przesadzajcie takie opinie tylko zle swiadczą o mechanikach ...zle wykonana robota bedzie zła a wszystkie pękające wały to pewnie wina producenta...

Edytowany przez 2701, 11 marzec 2014 - 18:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jakubmaliszewski23

jakubmaliszewski23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 11 marzec 2014 - 18:36

Ursus c 360 czy c 360 3p wał w każym silniku pęknie jeżeli silnik został przegrzany i był tylko szlif wału zrobiony bez przestrzelenia wału z blokiem to wiadomo że pęknie znam kilka takich przypadków i to niebyły silniki perkinsa

Dodaj odpowiedź