Skocz do zawartości

Żywienie Cieląt

1460 odpowiedzi na ten temat

#261 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne ,wędkarstwo,nowoczesne rolnictwo.

Napisany 16 styczeń 2012 - 21:18

Żywienie Cieląt to po co pisze że w 6 miesięcy 403kg łapie ja wiem co jest grane tylko inaczej trzeba policzyć od wagi odejmij cielaka i podziel przez dni to zobaczysz ile wyjdzie dobówki i w jakim wieku będzie miął tą wagę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żywienie Cieląt Dzisiaj, 04:18
  •  

#262 Share Kamis2010

Kamis2010

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 22:09

Żywienie Cieląt mam 4 tygodniową jałóweczkę simentale, daje jej len zaparzony i mleko razem tak koło 5 litrów. Można takiemu małemu dawać kiszonkę z QQ ?? i jak coś to ile??

#263 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 22:43

Żywienie Cieląt Gdzieś czytałem że od miesiąca to QQ do woli ale jak do wszystkiego trzeba przyzwyczajać

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 22:43

Żywienie Cieląt krzysiek79- co tzn pszenmika,bo nie wiem.Cenowo to ta pierwsza pasza po40zł za25kg a ta druga po 36zł Dzięki za rozwianie wątpliwości,biorę tę drugą.Kiedyś był dossche dostępny,skład super i tanio,ale kontrole inspekcji weter dały w kość i facet zrezygnował.
Przypuszczam że ta waga 403kg dotyczy byka odmłodzonego - w paszporcie ma 6 m-cy a w rzeczywistości 15m-cy
kamis2010-wg mnie za wcześne na kiszonkę,muszą się rozwinąć przedżołądki Na razie podaje się siano i paszę treściwą.Ale zasada podstawowa przy wprowadzaniu nowych pasz- zaczyna się od bardzo małych ilosci
aga- coś przeoczyłaś ,nikt nie odradzał stosowania preparatów mlekozastępczych.tylko zwracał uwagę z jakich firm brać i jak przyzwycz. cielaka do nowego pójła.

#265 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 23:05

Żywienie Cieląt koledzy może wie ktoś czy i jak sposobem gospodarczym zrobić starter dla cieląt, bez używania koncentratów? Cena koncentratu, z którym robi się starter (50% koncentrat+ 25% ziarno QQ + 25% ziarna owsa) wynosi ok 2500 zł/tona. Może zamiast koncentratu da się użyć śrut sojowych, rzepakowych, lub suchych wysłotek, dodać do tego witamin i też będzie ok??

#266 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 09:45

Żywienie Cieląt JPH2 pszenmiks produkt uboczny z pszenicy coś pomiędzy otrębą ale lepsze a gorsze od ziarna skład :białko 17% włókno 7% i wilgotność 94% w formie peletu.ja też uważam że na QQ za wcześnie z tego co pamiętam to po 8 tygodniu życia wprowadzać stopniowo.kolego Przekeeeek w jednym z moich pierwszych postów jest opisany starter robiony na zbożu przy współpracy z JOSERĄ a może w galerii już nie pamiętam ale jest na pewno.

#267 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 10:48

Żywienie Cieląt JPH2 w wieku 15 miesiecy to byki maja ponad 600kg wiec nie popadajmy w skrajosci

#268 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 21:43

Żywienie Cieląt Dzięki Krzysiek79w za pomoc. premiksem, jaki dajesz jest Kalber-profi?

#269 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:19

Żywienie Cieląt komodo -w skrajność to ja nie popadam :) ale różne rzeczy już widziałam i słyszałam :) Mój sąsiad to 600kg to ma u 20mcy byka.U mnie to były takie okazy 18m-cy 820kg/czysty simental/ i drugi w tym samym wieku/MM/ 650kg i oba jednakowo żywione,żadnych przekretów w metryce,a i widziałam byka 2m-cy w wadze ok.300kg ,tylko jedno ale w tym wypadku-data urodzenia wzięta z sufitu.Jak jest super sztuka to wszystko jest możliwe.

#270 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:28

Żywienie Cieląt no te 20 miesiecy i 600 kg to ja znam lepszych ze po 500 w dwa lata :lol: a te 820 to juz piekna sztuka w takim czasie my jeszcze tak dlugo nie trzymalismy najdłuzej 17 to miał 736kg ale to taki mieszaniec po moim 50% simentalu wiec za bardzo nawet nie miesny i wyszedł cały biały ale bodowe miał ladna mam mieszanca 50% blonde daquitaine i jego mam zamiar troche dłuzej potrzymac ;)

Edytowany przez komodo, 18 styczeń 2012 - 08:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 22:31

Żywienie Cieląt u nas max w 20miech 850 ale żywienie nie za ciekawe puki co. a tak to 750 w 2 lata

#272 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 18 styczeń 2012 - 11:20

Żywienie Cieląt Kalber-profi to chyba nie Josery starter-musli nazywa się KALBERKOST u mnie na kojec(20SZT)zjadają worek a potem na swoim

Edytowany przez krzysiek79w, 18 styczeń 2012 - 11:21.

#273 Share aga2010

aga2010

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 11:03

Żywienie Cieląt Wiecie co na biegunke stosuje zwykly wegiel taki dla ludzi i kawe zbozowa taka w zielnym opakowaniu.Po podaniw 4-wegli na wieczur ciele juz dobrze sie czulo jadlo i pilo jak gdyby nigdy nic sie nie stalo. Ale wtedy strasznie sie przestraszylam ze zdechnie i od tej pory dmucham na zimne.

#274 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 19 styczeń 2012 - 17:46

Żywienie Cieląt na 100kg. cielaka dwa stoperany na wieczór i ewentualna powtórka rano też dobrze działa i nie ma obaw że zdechnie sprawdzone już dawno.podałaś mu same naturalne rzeczy czemu się bałaś że zdechnie nie czaję.

#275 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 11:05

Żywienie Cieląt Krzysiek79w znalazłem Twój stary post, gdzie podałeś skład startera, który sam robiłeś. Zanotowałem, że dawałeś: 3 kg. pramiks + 1,25kg kreda pastewna + 0,25 kg drożdże + 5 kg śruta sojowa + 10 kg ziarno QQ + 10 kg ziarno owsa + 25 kg otręby + 25kg śruta z pszenicy +20 kg śruta jęczmienna + 3 kg car botoks/ 2 kg.arbocel.
poszukałem na stronie josery i właśnie Kalber-profi znalazłem. car botoksu i arbocela też nie ma. może nazwy zmienili...

#276 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 20 styczeń 2012 - 13:35

Żywienie Cieląt ani car botoks ani arb ocel nie są produktami josery,car botoks to węgiel kupisz go u weterynarza a arb ocel ta włókno i celuloza kupisz go pod tym nr.prześlą Ci kurierem-606683683 zawartość worka (20kg.)dajemy w tonę paszy muszą mieć stały dostęp do wody!!!podając arbo cel możesz zwiększyć soię do 10-12kg na metr będzie ok.

#277 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 11:03

Żywienie Cieląt witam! potrzebuje jakies witaminy ,albo nie wiem sam co ?:) mam 6 byczków mają po 12 miesięcy ważą około 5000-600 kg ,a jeden waży 300kg za cholere nic nie chce jeść co proponujecie ? dodam tylko ze dostają tylko siano i srute ,czyli żyto i sporo owsa ,bo mam go więcej do oporu daje im ...słyszałem o jakis witaminach ,ale może ktos cos wie dzieki za info ?

#278 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:22

Żywienie Cieląt @milinkovic- Jeśli dobrze zrozumiałem, to dajesz śruty do oporu- a to bardzo źle, krowy to przeżuwacze i jako takie nie mogą zjadać więcej niż 50% masy tego co jedzą pod postacią śrut. Inaczej zakwaszasz im żwacze- nie będą w takich warunkach dobrze rosły. Poza tym przydała by się kiszonka z kukurydzy- inaczej tucz będzie bardzo nie ekonomiczny- tak na moje oko i brak energii będziesz musiał uzupełniać śrutami a one nie są najlepsze z punktu widzenia fizjologii układu pokarmowego- szczególnie skarmiane do woli.

Edytowany przez ppp, 25 styczeń 2012 - 16:24.

#279 Share krzysiek79w

krzysiek79w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:15

Żywienie Cieląt kolego na dobry początek to odrobacz te byczki po drugie sprzedaj żyto a kup pszenżyta(przy tych cenach żyta wyjdziesz nawet lepiej) będziesz miał energię masz bardzo mało białka w tej Twojej śrucie nie możesz podać więcej niż 6 kg. na dobę paszy treściwej bo inaczej będzie kwasica na brak apetytu dobrym rozwiązaniem jest podawanie jajek 2-3 dziennie przez około 4-5 dni powinno poskutkować,kup premiks lub koncentrat zacznij dawać soję lub śrutę rzepakową, co jest z tym 300kg. byczkiem był chory co się dzieje on też ma rok i taką wagę musisz podać więcej szczegółów może jakoś zaradzimy daj im lizawkę z selenem (czerwoną)znasz pewną przypowiastkę cyt. jednego z kolegów napisany na forum chodzi o to że "chytry dwa razy traci" tyczy się to żywienia.

Edytowany przez krzysiek79w, 25 styczeń 2012 - 19:19.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:53