Polecane posty

benio1967    154

Jak zwiększyć apetyt u 4 miesięcznych byczków-czy lizawka to dobry pomysł bo kilka mało je śruty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

odrobacz na początek, podaj im całe jajka przez kilka dni po jednym rano i wieczorem a jeśli to nie pomoże to polej im ciepłą wodą ospę jak będą jadły to pomaga możesz jeszcze przegłodzić nie daj kolacji tylko siano zadziała na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Sanbull to jest koncentrat a ja miałem w wiadereczku premix, albo sano albo probio ale raczej sano, ma taki ładny zapach, dużym bykom jak zacząłem dawać to od razu lepiej śrutę wcinały, teraz dla małych mam jakieś witaminki co już tak nie pachna ale za tą cenę jest tam nawet niektórych składników 4razy więcej B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

prostym i praktykowanym sposobem jest jeszcze posolenie ospy tylko bez przesady bo apetyt wróci ale może wystąpić biegunka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia    0

Witam! zdecydowalam się zalogować tutaj,ponieważ interesuje mnie żywienie cieląt od urodzenia,w tym temacie nie bardzo zgadzam się z moim m.on prowadzi gospodarstwo,dokładnie bydlo mleczne,choć opasy też się zdarzają.Uważam,że najważniejsze dla rozwoju jest kilka pierwszych miesięcy życia cielaka,on uważa,że przez jakiś czas wystarczy dwa razy dziennie po litrze mleka,żadnej wody,bo będzie biegunka,nie zgadzam się,czytam to i tamto,zaglądam tutaj,mylę się?Chcialabym wiedzieć,ile,ile razy dziennie,jak długo,dawać takim malym mleko,wodę.Wiem,że się rozpisalam,ale to dla mnie bardzo ważne,nawet wzięłam pod opiekę buhajka HF-a,mam nadzieję,że dzięki waszej pomocy wyrośnie na dorodnego byczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po litrze mleka litr mleka to można dać o urodzeniu do 2 godzin po urodzeniu siary a ja daje po 2l 2 razy dziennie przez parę dni i zwiększam zależy co to jest i czy dla siebie do chowania czy do sprzedania jak dla siebie to po tygodniu zaczynam przyzwyczajać do mleka zastępczego stopniowo aż całkiem przejdę na zastępcze takie jest moje zdanie jak tak robię może ktoś ma inne praktyki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

poczytaj ten temat ze trzy miesiące wstecz to dowiesz się wszystkiego bo pisać to samo kolejny raz to nie bardzo jest sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko cielaką takim 3-4 tygodnie jaki lepiej śrut dawać po śrutowniku bijakowym czyli bardzo drobny czy kamieniowym czyli taki tylko poprzetrącany. I z jakich zbóż najlepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja robie na bijakowym bo tylko taki mam i jest ok. Zboże to daje takie owies 60% i jęczmień 40% do tego dosypuję na 100 kg mięszankę pełno porcjową 100 kg ja tak daję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek79w    31

kolego dla bydła najlepsze jest gniecione na gniotowniku najlepiej je wykorzystują a mniej zjedzą ale śrutowane też może być nie przetrącone jak ktoś pisał tylko ześrutowane na grubo nie może być na mąkę bo nie będą chciały jeść i mogą dychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko obecnie posiadam cielaki w wadze 70-120 kg i czy można bez problemu dawać im sianokiszonke dobrej jakości bo z tego co zauważyłem to bardzo ją lubią. Ale czy nic im od niej nie będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Możesz spokojnie karmić je sianokiszonką, oczywiście jeśli będą ją jeść i nic im nie będzie. Ja sam dwu- trzy tygodniowym cielakom daję trochę paszy z paszowozu i chętnie ją jedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Większą garść sypię do korytka i starcza na dzień lub dwa. Poza tym daję jeszcze mieszankę dla cieląt musli z trouw nutrition od pierwszych dni życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

dojnych 130 i ponad 100 młodzieży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

O matko :blink: U mnie przy 70szt jest dużo roboty a przy 230szt to idzie do głowy dostać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Nie jest tak źle. Doją się godzinę, pasze robi się 1.5h a od tego wszystkiego mam pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

panowie za tydzien maja mi przywiesc 10 cielaczkow rasy simental w wadze ok 90 do 100kilo pochodza z zagranicy. nie ukrywam ze nie mam doswiadczenia z ta rasa i to jest ogólnie pierwszy moj taki zakup pytanie jak sie nimi zaopiekowac tzn czym zaszczepic i czym poic czy woda czy mlekopanem jaka pasze kupic przez wies jezdzi auto co tydzien z paszami firmy sano a swoje to mam zyto owies przenice i ziemniaki

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wanda_70
      Witem,
      Urodził mi się cielak z białymi źrenicami i nie jestem pewien czy jest ślepy. Chciałabym poznać opinię innych ludzi którzy może mieli podobne sytuacje. Cielak reaguje na odwracaniem wzroku po oświetleniu oczu latarką ale na ruch reaguje jakby słuchem a nie wzrokiem.
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez martin0000
      Witam tak jak w temacie cielak ma 2 tygodnie a nie długo będzie całkiem łysy nie wiem czym to jest spowodowane moze to jakiś rodzaj grzybicy  miał ktoś może taki przypadek bardzo prosze o pomoc. 
       
    • Przez padalec
      Urodził się cielak bez woli do życia, zero odruchu ssania, troszke próbował wstawać i przy pomocy chwilę stał na własnych nogach. Przez dwa dni po troszku wlewaliśmy mu siarę do pyszczka ale jemu to się nawet połykać nie chciało. Lek.wet podał tylko antybiotyk na płuca( bo stwierdził,że to płuca), cielak wykitował (żył dwie i pół doby). Po rozcięciu okazało się ,że miał zapalenie otrzewnej, jelita żółte. Cielak urodzil się o czasie, z zewnątrz nie miał żadnych anomalii, poród trochę cieżki, szedł tyłem ale nie było najgorzej. Spotkał się ktoś z takim dziadostwem?
    • Przez Razzor
      witam serdecznie mam problem jałówka około 1 miesiąca po wstaniu drżą tylne kończyny i nie może długo stać. Ma apetyt nie wygląda że nie ma niczego złamanego, Co jej może być weterynarz będzie po południu dopiero.
    • Przez Endriu91
      Witam 
      Mam problem z byczkiem, ma około 200 kg od jakiegoś czasu nie moze przetrawić siana ani sianokiszonki.
      Kukurydze i śrutę je bez problemow, ale gdy dostaje siana albo sianokiszonkę podchodzi je, ale zaraz wypluwa tylko zwinięte kulki 
      Co to moze byc?? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj