Skocz do zawartości

Zdjęcie

dursban i prestige

21 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2717 postów

Napisany 20 marzec 2014 - 12:18

dursban i prestige Środek dał mi sprzedawca i jasno powiedziałem że na polu będzie qq. Z tego co pamiętam kiedyś miał rejestrację na ziemniaki, tereny pod zalesienie i szkółki leśne a teraz nie, czemu - to kosztuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dursban i prestige Dzisiaj, 07:32
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dursban i prestige Dzisiaj, 07:32
  •  

#22 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 20 marzec 2014 - 13:00

dursban i prestige Być może tak to kosztowało, za każdą roślinę i organizm była opłata i badania ale po wejściu nowej dyrektywy producent może przeprowadzić rejestracje w jednym z krajów danej strefy i środek ten wpisywany we wszystkich krajach w tej strefie (tzw. wzajemne uznanie "wu")
Drugą przyczyna jest to, że w czasie ważności zezwolenia okazało się że pozostają pozostałości s.a. (metody badań stają się dokładniejsze) a z tego co wiem to oba są już na nowej rejestracji czyli przeszły całą procedurę rejestracji od początku jako nowy preparat.
Środek to też nie tylko s.a. ale też inne związki wpływające na jego właściwości, działanie i itp.
A czy ten sprzedawca weźmie na siebie odpowiedzialność bo jeszcze takiego nie spotkałem. Zawsze się wymigują i przypomina im się że to rolnik ma obowiązek zapoznać sie z etykietą - taka smutna prawda

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D