Polecane posty

balcerek1    92

A rozdzielacz czasami nie wyrobiony a dokładnie dźwignia jak się przesuwa do końca czy dobrze wciska suwak rozdzielacza.Szarpnij mocniej do oporu albo pomóż jej wkrętakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad055    33

oring pod cylinder założony dobrze rozdzielacz tez dobry bo brałem z drugiej trzydziestki i to samo też nie podnosi załoze druga nową pompe i zobaczymy a na zewnęczną hydraulike tez słabo daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a koledzy co to będzie jak podnośnik późno reaguje tzn przesuwam dźwignię w pozycję podnosznie tu musi minąć kilka sekunk (może nawet i 10) za nim zaskoczy? Kiedyś tak nie miałem i jeszcze jeden problem na zimnym oleju podnosi ale jak się rozgrzeje na dobre to podnośnik jest słaby, trzeba gazować a jak nie daje rady to przewody wychodzące z pompy bardzo się grzeją, że nie idzie ich dotknąć? A i zaznaczę, że mam C-335.

Edytowano przez wyrebski1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Przewody gorące bo w 335 masz regulację pozycyjną (taką ze ci utrzymuje ramiona w jednym miejscu) i mieli ci gdzieś olej, prawdopodobnie na pompie (zużyta) lub jakiś przeciek, tak jak byś w normalnym c330 cały czas trzymał na "Podnoszenie" albo często używał tej funkcji.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A dlaczego tak późno reaguje? Powiem jeszcze, że sprawdziłem na sucho przesuwając dźwignię od wywrotu przyczepy i ciągnik przygasł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Moim zdaniem winny jest rozdzielacz. Zdaje się że nie olej przepływa przez niego z oporem(w pozycji spoczynku) stąd grzanie się oleju. W wyniku tego pompa mogła paść gdyż cały czas pracuje stąd jak olej się rozgrzeje podnośnik kiepsko działa


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Ja też miałem że powoli podnosił i wcale to nie była wina pompy ani cylindra ani nawet zaworu.Po wymontowaniu rozdzielacza okazało się że suwak rozdzielacza nie wysuwa się na tyle żeby był przepływ oleju.Poprostu wyrobiła się dźwignia i tuleja rozdzielacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinekg87    0

witam wszystkich ja też mam 30 i mam od jakiegoś czasu problem z podnośnikiem

na początku cięło mi oringi w pompie to było 3 lata temu co miesią wymieniałem potem się uspokoiło i dwa razy do roku i dodam ze podnosnik opuszczał na jesieni roku 2012 przestał podnosic prawie całkiem (oringi były dobre) kupiłem pompe wzmacnianą bez zmian kupiłem cały cilinder tłok i pierscienie i nadal nic cięzko podnosił i nagle było uczepione na podnośniku bela i opadła i teraz ani drgnie do góry nawet pusty co mogę zrobic pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Na wyjście daje ciśnienie? Mierzyłeś jakie ciśnie masz ustawione? Zawór przelewowy sprawdzałeś. Skoro wszystko wymieniałeś bez poprawy to najpewniej wina rozdzielacza będzie bo tylko jego nie ruszałeś


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie co tak naprawdę robią podczas regeneracji rozdzielacza w C-330?? W końcu nowy kosztuje 550zł a za regeneracje wołają do 350zł i stary trzeba oddać. 200zł różnicy a nowy to zawsze nowy. Może w domowych warunkach udało by się go zregenerować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinekg87    0

mierzyłem przed wymianą pompy i cylindra to było bodajże 90 atmosfer i po wymianie też tyle samo ale dzis zdjęłem dekiel i okazało się ze klin przy pompie w zembatce zerwało i dlatego nie ruszało nic i jutro kupie i ten klin i okaże sie ale pewnie ten rozdzielacz bo jak wymieniłem to co do tej pory to słabo podnosiło i ciśnienie się nie zmnieniło po i przed wymianą było takie samo

 

ten zawór gdzie znajduje sie???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli miał byś maszyny do obróbki metali czyli tokarka, wytaczarka i odpowiedni materiał to oczywiście, że zrobisz w domowym zaciszu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Całkiem możliwe że stara pompa jest sprawna, ciśnienie reguluje rozdzielacz a dokładniej zawór przelewowy. Po lewej stronie rozdzielacza masz nakrętkę na klucz 30 czy coś takiego zaplombowaną(o ile nie zerwana wcześniej) pod nią będzie sprężyna, jeśli nie jest pęknięta podłóż podkładkę i zmierz wtedy ciśnienie. W razie potrzeby podłóż więcej maksymalnie na 130-140 ustaw

Edytowano przez ukasz

sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

takie rzeczy nie robi sie na tokarce a szlifierce. Samemu można w zasadzie uszczelnienia wymianić


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinekg87    0

po wymianie tego klina jest wszystko dobrze tylko jak ciężar jest tak do 350 kg a powyżej ciężko podnosi np bele z sianokiszonki cięzko na pełnych obrotach a siewnik nawozów i w nim 300 kg to na wolnych obrotach podnosi bez niczego dodam że zmieniłem też rozdzielacz na regenerowany co może byc tego przyczyną że cięzko podnosi bele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienek92    0

Man pewien problem z podnośnikiem w ursusie a mianowicie nie chce mi podniosić na wciśniętym sprzęgle.. nie wiem zabardzo dlaczego ..może ktoś już miał cos podobnego przy swoim .prosze o odp. Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

To nie problem, to normalne bo jak wciskasz do oporu to włączasz drugi stopień sprzęgła i wyłączasz napęd pompy. Na 1szym stopniu można normalnie podnosić

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

spotkalem sie ze zle ustawionym sprzegle ze traktor jeszcze ciagnelo a juz pompa nie chodzila teraz ustawilem sprzeglo idealnie i noge trzymam na skrzyni i palcami wciskam 5 cm i ciagniczek pieknie staje i pieknie biegi sie zmienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Robiłeś coś cięższego po ustawieniu sprzęgła nie ślizga się wtedy?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ene    1

Właśnie też mi się wydaje ze o uślizg w takiej sytuacji nie trudno - sam miałem takie lekkie sprzęgło tyle że bez problemu ślizgało się na ,,4" przy cięższej robocie- pomimo nowych tarcz. Za to teraz po wymianie kompletu sprężyn w docisku niema mowy o niekontrolowanym ślizganiu się sprzęgła tyle że pedał sprzęgła 2 razy ciężej jest wduszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Przecież w 30tce innej sytuacji nie będzie jak odłączenie WOMu i pompy razem -_-

jedyne co tu może być nie tak to złe ustawienie łapek odciągów sprzęgła i odciągi drugiego stopnia są na tej samej wysokości co pierwszego, czyli trzeba będzie wyregulować

Edytowano przez lukasz222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marmur911    0

Witam, tak jak w temacie, mam problem z podnosnikiem w Ursusie C 335, mianowicie podnosił nawet dość ciężkie narzedzia, ale w pewnym momencie podnośnik po prostu przestał działać, bez żadnych wczęsniejszych objawów ... jakiś czas temu trzeba było poczekać moment po odpaleniu, żeby podnośnik działał. Aktualnie podnośnik nie działa nawet bez obciążenia ... filtr skrzyni biegów jest czysty a stan oleju w normie .... zastanawiam się nad "samoczyszczącym" filtrem oleju, od 1982 roku (od nowości) nie był ruszany.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak sprawdzić co jest grane to bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez patryk90
      Witam. Problem z podnośniki em, na pusto podnosi po podpięcie maszyny nie chce ruszyć jej do góry. Co może być?
    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj