Zaloguj się, aby obserwować  
SzymonMucha

Manitou MT932 - sprzęgło

Polecane posty

SzymonMucha    0

Witam. Od niedawna posiadam ładowarkę Manitou MT932 z 2001r. Skrzynia 4 biegowa z elektrohydraulicznym(jeśli źle, proszę mnie poprawić) sprzęgłem i właśnie tu jest problem, bo nie wiem czy ono działa w ogóle. Skrzynia biegów zgrzyta lub biegi ciężko wchodzą jeśli dźwignia przy kierownicy nie jest w neutralnym położeniu. Przy wkładaniu wciskam guzik na lewarku, ale nie zauważyłem, żeby to coś zmieniało. I tu mam pytanie jak to zdiagnozować, nie miałem do czynienia nigdy z takimi skrzyniami, a ciężko coś naprawić nie wiedząc do końca jak to działa. Także wszelkie wskazówki mile widziane. Schematy instalacji elektrycznej zresztą też, bo z tym nie jest najlepiej w mojej ładowarce. A i jeszcze pytanie czy to normalne w tych ładowarkach, że gdy jedziemy do przodu i dźwignię pod kierownicą ustawimy w pozycji jazdy do tyłu to maszyna jedzie do tyłu, ale jeśli znowu chcemy jechać do przodu to musimy "wyjąć bieg" i włożyć drugi raz, już z przełączoną dźwignią w pozycje jazdy do przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
worek    0

witam. ja uwazam ze 1 co powinnes zrobic to obejrzec elektro zawory na skrzyni od jazdy bo po tym co piszesz to sprzeglo wcale ci nie dziala a to problem raczej tylko pradu

troche tego tematu przeklepalismy w claasie ranger 920 a to taka sama skrzynia a cialo sie wszystko teraz mamy juz 2 lata manite nowa to sie nic nie dzieje ale mamy tez jcb 406 i tam jest taka sama skrzynia i ostatno nie lapala do tylu na rewersie i nie laczyly tez zawory. ogulnie skrzynie bardzo latwe w naprawie lecz ciezkie do wyjecia bo trzeba wyciagac razem z silnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimax    0

do elektrozaworów nie trzeba wyciągać skrzyni !!

2zgadza się iż należy sprawdzić elektrozawór od sprzęgła ale.... jak to nie pomoże to trzeba naprawiać skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Zauwazyłem w swojej ładowarce że podczas hamowania pedał hamulca wciska sie praktycznie do podłogi. Ktoś moze mi potwierdzic czy tam powinno byc czy to znaczy ze cos sie konczy? Ładowarka hamuje tylko trzeba mocno wcisnac pedał. Płynu w zbiorniku jest w normie.
      Druga sprawa dotyczy olei. Znalazłem w instrukcji że do piast i tylnego mostu ma byc olej 80W90. Został mi taki olej firmy Akcela ktory kupowałem do ciagnika case, czy moge go zalac takze w manitou? do przedniego mostu zalewa sie jakis olej przekladniowy do pracy z hamulcami mokrymi. Ktos może mi cos polecic? I jeszcze jedno pytanie - jaki zalać olej do skrzyni? Do silnika ma byc 15W40. Ten także został mi od case firmy Akcela chyba moze byc?
       
    • Przez eljote
      Witam Panowie przymierzam się do zakupu ładowarki teleskopowej upatrzyłem już sobie kilka modeli ale spodobały mi się takie jak JCB 530-70 lub Manitou 731 chodzi żeby podniosła te 3 tony i miała wysuw na 7 metrów. Ale żeby też była zwinna w małych zakamarkach. Może ktoś z grupowiczów ma taką na sprzedaż lub może zna kogoś kto by chciał sprzedać.
    • Przez saymon87
      Witam wszystkich.
      Mam zapytanie odnośnie lekkiej przeróbki hydrauliki w ładowarce teleskopowej Manitou MLT 626, a mianowicie troszkę zmienić sposób sterowania. Chciałbym przerobić funkcję zamykania\otwierania łyżko-krokodyla sterowanie elektrozaworem ponieważ sterowanie oddzielną dźwignią jest strasznie niewygodne, lepiej by było gdyby sterować tym jakimś przyciskiem. Tylko mam problem w jaki sposób podpiąć się do rozdzielacza nowym elektrozaworem lub zmienić sekcję i co za tym idzie w jaki sposób zasilić elektrozawór olejem. Gdyby ktoś byłby w stanie mi podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.
      Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez Gremorg
      Witam, mam pytanie dotyczące obsługi, a konkretnie do czego służą te 3 przyciski w ładowarce Manitou MT 1740 SLT.
      Nie mam do niej instrukcji obsługi, a podczas pracy ciężko zaobserwować aby coś znacznie się zmieniało.
      Dzięki za pomoc i pozdrawiam !


    • Przez Daniells80
      Witam. Znajomy zakupił ładowarkę manitou 741 lsu 120 PowerShift. I problem jest w tym że jak jest zimna to wszystkie biegi są a jak się zagrzeje to nie ma biegu do przodu 3 i 4 a do tyłu 2,4,5. Czyli zostają biegi do przodu 1,2,5 do tyłu 1,3 i na tych biegach siłę ma można pracować ale dlaczego znikają tamte mial ktoś może taki przypadek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj