MateuszKukawka

Farmtrac DT7110 pytanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Retragon    3

Ja wolałbym by oddali pieniądze za ten ciągnik i niech sobie zabiorą go ,będę może dzięki temu zdrowszy bo tyle co ja miałem i mam nadal problemów z tym ciągnikiem to nikomu nie życzę- takiego bubla od święta przy lekkich pracach ok ale jak wiosna żniwa czy jesień to ciągle coś nawet w prasie belującej METAL-Fach to dolny zaczep wygiął się w pałąk ,przy pracach polowych szału nie ma spalanie ok 15-17 l na godz zbiornik na powietrze za mały- dwie przyczepy szczelny układ dwa razy na pedał hamulca i powietrza nie ma zgłaszałem ten fakt wiedzą o tym ale i tak nic nie zrobią .głośna kabina wo gule nie wyciszona jak dzwoniłem do KOJI powiedzieli że FAMTRAC nie życzył sobie wyciszenia chodziło o cięcie kosztów nie wiem w czym jest ona komfortowa .......no i jeszcze jedno będzie po raz kolejny rozpoławiany..................pozdrawiam nowych nabywców i życzę dużo zdrowia........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Retragon, a co się stało, że był i będzie rozpoławiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

Retragon jaki jest przebieg tego twojego farmtraca....napisz do jakich prac go używasz i z jakimi maszynami... i będziemy mieć pełną opinie o nim... bo przecież kupuje ję ciągnik żeby zarabiał na siebie....a nie żeby stał i jeszcze kłaść w niego kasę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni16pl    1

Ja takich problemów nie mam w 7110dt, szyba tył się sama otwierała to wystarczyło podregulować ten zatrzask, joystick od ładowacza się przycinał ale się dotarł, ramiona przedniego tuza były za mocno spasowane (nie dało się wybić sworzni regulacyjnych) ale to jest i w innych markach chyba że już ktoś dopiłował u dilera, antena od radia była uszkodzona (urwany bat) wymienili, ten zamek od drzwi się trochę przycina jak zaszedł kurzem ale to szczegół bo sam po chwili odbija, chodzi z maszynami takimi jak są u mnie w galerii i daje radę, kazali mi tylko felgi dokręcić po 20mth, siedzenie pasażera jest trochę słabo umiejscowione bo głową się uderza w przyciski jak ktoś jest wyższy, dopasowanie drzwi do kabiny też jest słabe ale zawsze da się to zrobić słyszałem że to wymieniają na gwarancji jak się zgłosi. Miałem też problem z tylnym halogenem bo nie działał ale kazali samemu zrobić to tylko wadliwa żarówka bo się nie spaliła tylko odlutowany pin był, teraz w zimie odpalił po 2 tyg. nie odpalania jak bajka przy -20 wystarczyło 20sek grzania ale paliwo mam dobrej jakości (nie lurę oby taniej), trochę długie tylne błotniki ale nie przeszkadzają jedynie co to jak woziłem tandemem 10t z mar-pol buraki to się trochę zaczep polowy wygiął ale teraz będzie już zawieszany na czopie bo mam większe ucho a z instrukcji powinno być właśnie na tym czopie bo ma większą wytrzymałość(czyli max 10kN polowy, regulowany czop max 30-40kN i górny transportowy max 20kN ale to są tylko naciski pionowe uciągi są większe) więc powiem że nawet wytrzymały ten tył.

A i jeszcze jedno do czego mam zastrzeżenia, ale to dlatego że mam ładowacz i TUZ przedni oraz szerokie ogumienie, i opony praktycznie zaczepiały o śruby od tuza i przez to mam trochę mniejszy skręt, o udźwig narzekać nie mogę bo podniesie wszystko łącznie z przodem ciągnika ale jak się zdejmuje ładowacz i daje beczkę minimum 500kg to już jest o wiele lepiej. Każdy pyta się czy ładowacz mi przeszkadza, ale to tylko tak wygląda i nie robi żadnego problemu, teraz jak były mrozy to po 10 minutach od odpalenia w ciągniku było już ciepło a po dłuższej jeździe to trzeba go nawet chłodzić w kabinie bo robi się gorąco i w lecie taksamo cały ten pulpit pod kierownicą się mocno nagrzewa ale dobrze że chłodzi górnymi nawiewami.

Podsumowując jak miałbym brać drugi ciągnik tej mocy to jedyne nad jakimi bym się zastanowił to byłby ten ft7110, lindner ale tylko wersje mechaniczne i jak bym miał kasę to fendt lub mf inne firmy mało się różnią bo zwykle cena i jakieś dodatki ale po co mi to, ciągnik jak dla mnie ma jeździć, mieć moc, i wagę do uciągu, a wygląd to zależny od producenta. Takie jest moje zdanie jak komuś nie pasuje to nie komentuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

To może udało ci się trafić na ciągnik wolny od wad ja nie będę się powtarzał moje opinie i kłopoty z cym ciągnikiem można przeczytać na temacie ,,opinie o famtrac 100 i 110 KM ORAZ AWARIE fAMTRAC 7110 - NIE TYLKO JA MAM KŁOPOTY Z TYM CIĄGNIKIEM JAK SIĘ OKAZUJE,nie chce więcej pisać bo może producent zechce się dogadać,raz już pisałem o wymianę ciągnika ,ale w tej chwili jestem zdesperowany ciągnik prawie 2 lata a ja nie moge nakręcić 600 godzin bo ciągle problemy dobrze że w gospodarstwie są jeszcze trzy ciągniki bo tak nie było by czym robić...........pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

w 2 lata 600 godzin mu nie wbiłeś... to on więcej czasu spędza w "SANATORIUM" niż w polu.... Jeśli odmówią wymiany ciągnika walcz o swoje choć by przed sądem kupujesz nowe to ma zapier*alać na siebie a nie po to żeby stało ..... napisz to pogadam z Panem profesorem z mojej szkoły jest Biegłym Sądowym......może coś podpowie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

Retragon ",przy pracach polowych szału nie ma spalanie ok 15-17 l na godz"

 

 

z takim spalaniem to teoria oszczędnego silników perkins pada zts 16245 w pługu kuhn huard 5 skib i spalanie znacznie poniżej 20 litrów na godzinę ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

No i co zrobisz serwis Perkinsa regulował pompę paliwową troszkę dołożył mocy przez dawkę i kąt wtrysku paliwa ,ale apetytu mu nie brakuje tak jak pisałem wcześniej nie mam być z czego dumny,to żenujące że firma FAMTRAC tyle wydaje na reklamę a nie dba o wizerunek swoich produktów wadliwego produktu nie chce wymienić na wolny od wad bo nie gwarantuje że te wady się nie powtórzą pozostaje tylko żądać zwrotu pieniędzy i odstąpić od umowy reasumując pozostawia klientów z workiem problemów dzięki temu portalowi wiem że nie tylko u mnie powtarzają się wady konstrukcyjne i materiałowe w tym modelu .................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jony171    0

Różnie o nim piszą jedni go chwalą a inni nie. Może warto by było poczekać może poprwią te usterk w dalszej produkcji. Ale czasami jest tu wina i operatora jak za duży osprzęt podłańcza i przeciąza maszyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Bardzo słaby kontakt z Producentem .Pan Prezes ciągle zajęty albo na urlopie a ciągnik od lutego do chwili obecnej tj .03-05-2014 u producenta na ponad 20 awarii oświadczyli że nie wymienią na nowy bo za mało awarii, a chcą dołożyć gwarancje bez silnika w promocji za 1 zł na 2 lata, jest to jedyny producent ciągników który nie stosuje wyciszenia kabiny w Polsce nawet Pronar ma wyciszoną podłogę oraz komorę silnika . Tylko sprzedać i za bramę nie dbają o wizerunek firmy z wielką pogardą traktują swoich klientów ,słowa te kieruje do kierownictwa tej firmy by coś zmienili w swym postępowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

i tak bardzo kulturalnie się o nich wyrażasz mnie to by szlak trafił ..tyle czasu bez ciągnika... a jeśli tak będą szanować swoich klientów to na naszym rynku długo nie poszaleją konkurencja nie śpi...a ceną za takiego składaka szału też nie robią,,, liczę że wywalczysz swoje nie odpuszczaj.. ciekawe jak by tą sprawę troszkę nagłośnić ... może by zrozumieli swoje błędy...choć szczerze w to wątpię ciekawe ile jest osób które mają problemy z ciągnikiem takie jak ty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja mam cały czas styczność z farmtrackiem tylko tym 80 4 wd (73km) od 2006r i jestem z niego zadowolony po 3 tys. motogodzin padło sprzęgło, ale to przez to że w turze chodzi, teraz też biorę tylko tego 7110 dt i mam nadzieję że będzie dobry. Ich minusem na pewno jest też suche sprzęgło, gałka od niestety mechanicznego rewersu która wychodzi z podłogi i jest po prawej stronie co przeszkadza w turze, w porównaniu w tym mniejszym farmtracu gała od rewersu jest przy kierownicy po lewej stronie. Trochę tandetne plastiki, i podobno słaba klima. Wewnątrz kabiny jest trochę głośno np. w porównaniu do new Hollanda t5, ale coś za coś 185 tys farmtrac, a 225 tys. new Holland. Z jego plusów jakie zauważyłem to półbieg co prawda tylko jeden, dość masywny, ehr, dobra widoczność w kabinie. Czas pokaże czy będzie to dobry wybór, jeśli chodzi o tego farmtrca 80 4 wd w 2006 roku też mi go odradzano i mówili że nowość nic o nim nie wiadomo było i zaryzykowałem i nie żałuje. Myślę że za tą cenę ciężko znaleźć coś dobrego i nowego. Bo za lepszy ciągnik trzeba zapłacić 220-250 tys, a to dla mnie za dużo. Oczywiście ciągnik za 220-250 tys. będzie dużo lepszy od tego farmtraca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
promat98    3
Napisano (edytowany)

@Retragon co ty wypisujesz???!!!! To ja napisałem ten post i pisze teraz z innego konta. Pronar jest bardziej wyciszony o Farmtrac'a?! Mam nowego FT 7110 DT i on w porównaniu do Pronara 105 konnego to ten pronar to chodzi jak ,,czołg". Pronar nie jest mój ale to wogóle inna bajka. FT nakręciłem prawie 50 mtg i zadnej, odpukać, nie miałem żadnej awari. Więc nie wiem o co ci chodzi?? Spalanie też ma wmiare dobre około 8/9 litrów na mtg. FT to bardzo dobre ciągniki nie doceniane przez takich jak ty właśnie!!!

@rk1 mi również odradzali ale kupiłem i jesteśmy zadowoleni jak najbardziej :D

Kabina, nie jest zbyt głośna, można spokojnie przez telefon rozmawiać. Nie wiem jak z klimą bo nie brałem ale sprzedający nam nie radził brać z powodu na awaryjność :/ . Duży plus to jest taki że jest dość szybki spokojnie wyciąga 45km/h, mi to się duzo wydaje podobno można jeszcze go podkręcić i 50km/h ale nam sie to nie przyda bo mamy stare przyczepy i po polskich drogach to moge koła pogubić :D . Mogę wstawić wiecej fotek jak w kabinie co i jak.

Tyle odemnie :D

Edytowano przez promat98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erni16pl    1

W moim ft to się licznik na 48km/h zatrzymuje, i poleciłbym zakończyć to pi********* o innych markach, jak się nie podoba nie kupuj! Swoim nastukałem 250mth i z wyciszeniem to sobie poradzę jak gwarancja się skończy, ale poleciłbym go spokojnie do ciężkiej roboty jak na 110KM to mojemu braknie tylko na 4 biegu by po moich górach ciągać hl8011 na ful załadowaną(12t ładunek i 5,5hl podłoga 5mm), ale to szczegół bo mf zdychał na 3-cim, ogólnie to ciągnik fajny i podoba mi się filtr oleju na powrocie hydrauliki, to co w mf było problemem jak zaciągnąłem jakiś zasyfiony olej z przyczepy to poszło na skrzynię, ale od tamtej pory i tak pilnuję tego. z serwisem nie ma większego problemu, ale z tego co zauważyłem to w okolicy zaczyna się roić od farmtraków i to w większości 675dt i 690dt, o tym chwalonym w tym temacie NH to nie będę komentował jak kto chce niech szuka info w innym temacie. Ale trzaskające plastiki?? Co wy ludzie chcecie? Ostatnio siedziałem w tym fendzie 724 vario to jak coś wcisnąć z plastiku to ja nie widzę różnicy trzeszczy jak jeden c**j, lipne włączniki to w każdym już są koszt tylko inny bo identyczny włącznik w mf to 150 a ten sam w innym lub z samochodu to koszt poniżej 50zł a wytrzymałość i jakość identyczna tylko lepiej zapakowane, z mechanicznej strony jak silnik i skrzynia to ok zgodzę się, że t25 popularna maszyna nie ma szans ze skrzynią zsynchronizowaną ale mam to cudo od nowości i w t25 jeszcze nic nie zostało z tej skrzyni wykręcone a mam 5,5tyś mth, więc nie szukajcie takich problemów jak trzeszczący plastik chcesz by nie trzeszczał to prosta sprawa, pianka montażowa jeden otwór i spokój, a jak nie to kurde se szmat napchaj, masz ciągnik tańszy to się ciesz bo ja widzę że dzieje się z ciągnikami jak z samochodami jak masz 300h, to tak wygoda trochę ci da ale jak ty na 20h chcesz ciągnik 110KM do tego nowy to po co ci ten fendt? kilku znajomych do tej pory mtz-ami i ursusami robią, bo nie chcą wydawać pieniędzy na nowy ciągnik i na 30-40ha im wystarcza. Dobra kończę tego posta i nie długo chyba korzystanie z tej strony bo większość postów to są jakieś "jaja" bo inaczej to się nazwać nie da. Osobiście polecam ft i na małe gospodarstwo starczy, ale jak chcesz wygodę to licz się z kasą i pomyśl czy jest ci potrzebne "ferrari" dla wygody czy maszyna do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
promat98    3

@erni16pl wreszcie ktos coś mądrego napisał :D

A retragona zatkało i napisał że mam multi konto, wiem że nie mozna mieć dwóch kont ale na tam to nie mogę się zalogować, i jeszcze jakiś masz problem też powoli kończe z tym forum bo robi się żałosne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

A jeśli chodzi o wyciszenie kabiny to które miejsca wyciszać no i czym może ktoś próbował to robić i podzieli się efektami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z7245    10

erni16pl dobrze piszesz ja też nie rozumiem ludzi którzy majac 20 ha ziemi kupują fenda i robią nim rocznie 100 mth czy też maszyny zachodnie i to wydajne. Ja ze swoje ft jestem zadowolono w tej cenie nie ma lepszego do wyboru w tym przedziale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Zobaczymy po dwóch latach kogo zatka czy będziesz taki szczęśliwy jak co to załóż kolejne konto -to dostaniesz koszulkę farmtrac......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dewekdd    0

jam mam ft 70 4 wd posiadam go już 9 lat i jedynie co się w nim zepsuło to pompa od wspomagania jakoś 2 miesiące temu i nienażekam na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jaculek13
      Witam.Panowie czy ktoś miał problem z blokującymi się hamulcami w farmtracu 555
    • Przez mlody_772
      Witam, Poszykuje kogoś kto ma ciągnik Farmtrac 555dt z ładowaczem czołowym z okolic Sandomierz + 100 kilometrów. Chciałbym zobaczyć jak wygląda konstrukcja wsporcza i gdzie jest zamocowana.
    • Przez semyutah
      witam
      problem jest taki ze leje sie olej ze zbiornika oleju ukl. kierowniczego kiedy uzywana jest hydraulika zewnetrzna tj. tur, podnosnik a nie uklad kierowniczy. czy ktos miam podobny poblem.
       
      podrawiam
    • Przez Stanisław89
      Tak jak w tytule. Mianowicie rozważam kupno Farmtraca Hertige 6075 DT i tu nasuwa się pytanie czy warto się pchać w niego czy może jednak popularnego 675.Cena jaką mi powiedziano wyniosła nie całe 107,000 w wyposażeniu jakie mi jest potrzebne . Farmtrac miał by zastąpić Zetora 7211 , który pracuje od 89. Nie robił by jakiś ciężkich prac gdyż stoją nad nim inne. Wiem ,żę model nie zbyt popularny ale przewinął się na forum.
    • Przez krzychomen
      Witam czy wie ktoś z jaka siłą należy dokręcić głowice w farmtracu 690DT z silnikiem perkinsa 4cyl.
      Gdyż w instrukcji napisali że dokręcić głowice może tylko autoryzowana stacja obsługi (śmiech na sali xD) i nie ma podanych takich informacji.
      Czy ktoś już to robił i czy mógłby mi w jakiś sposób pomóc ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj