Skocz do zawartości

Zdjęcie

części zamienne i ich jakość

43 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zen88

zen88

Użytkownik

• Validating
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 kwiecień 2008 - 22:03

części zamienne i ich jakość W zeszłym roku wymieniałem wałek sprzęgłowy w moim c-360. Kupiłem oryginał , zakładam i co się okazało........ wałek był 4 centymetry za długi. Straciłem cały dzień. Wymieniłem na dobry. Teraz 10 razy oglądam cześć zanim ją założę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
części zamienne i ich jakość Dzisiaj, 12:59
  •  

#22 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 22 kwiecień 2008 - 06:32

części zamienne i ich jakość Na jesieni pękło nam ramie podnośnika w 3512 ojciec orzekł kupi się w Agromie będzie droższe ale dłużej pochodzi zapłaciliśmy 180zł w ciągniku siedziało tylko tydzień i zaraz pękło a sprzedawca zapewniał ze to wzmocnione ale przyjęli nam zwrot kupiliśmy ramie w zwykłym sklepie rolniczym daliśmy 100zł trzyma się do tej pory.

#23 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 maj 2008 - 09:56

W zeszłym roku wymieniałem wałek sprzęgłowy w moim c-360. Kupiłem oryginał , zakładam i co się okazało........ wałek był 4 centymetry za długi. Straciłem cały dzień. Wymieniłem na dobry. Teraz 10 razy oglądam cześć zanim ją założę.

Może to był od c-360-3p :)

#24 Share tril

tril

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 wrzesień 2008 - 22:17

części zamienne i ich jakość orginały lub zagraniczne zamienniki.
Kupiłem do pługa polskie lemiesze zaorałem nimi 80 ha i całe zjechane pomimo ze były naspawane na orginały wiec jeszcze dłużej mozna było orać. pózniej kupiłem zamienniki z granita i zaorały już ponad 150ha. fakt polskie 40 zł/ szt + śruby mocujące granit ok 100 Euro+ sruby mocujące w cenie
kolejna rzecz miałem pęknietą odkłanice. aby ją dobrze pospawać musiałem odpowiednio ponacinać tarcze szły jedna za druga a roboty nie było widać natomiast cięcie polskiego lemiesza to bajka -tarcza wchodzi jak w masło.
więc teraz jak mam coś kupić to lepiej więcej wydać ale pewniej niż kupić gówno

#25 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 02 wrzesień 2008 - 17:00

części zamienne i ich jakość Słyszałem gdzieś ze gośću pojeżdził 1 tydzień na pierśćieniach w T25.

#26 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 17:35

części zamienne i ich jakość 29,30 sierpnia walczyłem z lewym ramieniem w MTZ stare pękło wieczorem 28 sierpnia. na następny dzień pojechałem do składnicy (60km w jedną stronę) kupiłem potrzebną część i do domu przyjechałem założyłem zapiąłem do pługa, podnoszę a tu lipa wygięło się ;) No to w samochód i do tej składnicy zrobić trochę szumu. Oddali kasę i pojechałem do Agromy tym razem kupiłem całe ramie podobno oryginalne ruskie w domu okazało się że, to zapewne była ta sama dostawa, najpierw wygięła się końcówka to założeniu starej wygięło się ramie :) oczywiście w Agromie kasę oddali i dostałem dwa ramiona niby z całkiem innej dostawy: 1 ramie wygięło się a w drugim jajko było tak zaprasowane że, 3m brechą nie szło tego ruszyć, zdenerwowany całym zajściem 30 sierpnia pojechałem to oddać i w drodze powrotnej w firmie Hydro-Masz zamówiłem kompletne ramiona od Fotona 842(90km) a stare pospawał mi znajomy i jak na razie, odpukać nic się nie dzieje :) A no nowe ramiona czekam cierpliwie ;)

Ile to możne sobie człowiek popsuć nerwów a nie wspomnę o kosztach paliwa itp. to przechodzi ludzkie pojęcie :angry:

http://www.fotosik.p...bf821cf4d5.html - stare złamane ramię, z którym po pospawaniu nic się na razie nie dzieje :)

http://www.fotosik.p...ad3308d72c.html - jedno z wielu ramion które pola nawet nie widziały :angry: :angry:

Honda - The Power of Dreams :)

#27 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 02 wrzesień 2008 - 19:18

części zamienne i ich jakość lysyrolnik ja też kupiłem ramię (pękło w tym samym miejscu też prawe) jeszcze nie założyłem ale mam nadzieję żę nie zostanie łukiem ,w zetorach typu7211 są takie samej długości ale niewiem czy wytrzymałości
co do tematu do samochodu kupuje zamienniki i nie narzekam ,a do ciągnikow to oryginały bo podróbek zabardzo niema .klucze to biore mocne,bo dropsy (droop coś tam) to są dobre dla dzieci ,a made in china to nadaje się na prezent dla kogoś kto musiał nieżle podpaść

#28 Share yabol

yabol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 wrzesień 2008 - 16:29

części zamienne i ich jakość z kluczami to mnóstwo historyjek, ze 2 miechy temu dostałem od kolegi ramię do nasadówek, dużo roboty teraz miałem przez żniwa przy kombajnie i sie nim posługiwałem w trudno dostępnych miejscach, wybrałem sie odkręcać rozrusznik w ciapku i pach ramie sie zesrało, a ruskie nasadówki jak mają z 10 lat to sie trzymają jeszcze do dzisiaj ;)

#29 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 25 październik 2008 - 11:46

części zamienne i ich jakość U nas w ciągu 1.5roku 2x siadla pompka paliwa (ręczna)w 3p. te części zamienne to jest totalny szajc. już lepiej kopić używaną i oryginalna niz te buble cow sklepie maja. potem nowy tłumik i podczas przykręcania ściskiem to lakier płatami odpryskiwał. moje zdanie to lepiej kupić oryginał nawet po regeneracji jak te buble w sklepie. to samo jest z częściami do samochodów.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#30 Share wojtus

wojtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 25 październik 2008 - 15:59

orginały lub zagraniczne zamienniki.
Kupiłem do pługa polskie lemiesze zaorałem nimi 80 ha i całe zjechane pomimo ze były naspawane na orginały wiec jeszcze dłużej mozna było orać. pózniej kupiłem zamienniki z granita i zaorały już ponad 150ha. fakt polskie 40 zł/ szt + śruby mocujące granit ok 100 Euro+ sruby mocujące w cenie
kolejna rzecz miałem pęknietą odkłanice. aby ją dobrze pospawać musiałem odpowiednio ponacinać tarcze szły jedna za druga a roboty nie było widać natomiast cięcie polskiego lemiesza to bajka -tarcza wchodzi jak w masło.
więc teraz jak mam coś kupić to lepiej więcej wydać ale pewniej niż kupić gówno

Czyli jednym słowem jesteś zadowolony z części z granitu? Właśnie stoję przed dylematem jakie części do pługa kuhn kupić. :P Zastanawiałem sie nad sklepem unirol, np. lemiesz niby oryginał (niemiecka podróba?) kosztuje 150 zł. Sam juz nie wiem. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Parich

Parich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 25 październik 2008 - 21:09

części zamienne i ich jakość podepne sie pod pytanie. Z ktorej firmy Unirol, Granit, Grene, Orginal Frank, elementy robocze (dluta, lemiesze, itp.) sa lepszej jakosc. Ceny porownywalne. Chce kupic ele. robocze do pluga Lemken Opal 110 A3 N85. Czy dluta napawane wytrzymaja duzo dluzej niz noralne , adekwatnie do roznicy w cenie.

#32 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 16:30

części zamienne i ich jakość Ja założyłem 2 lata temu do kombajnu anna koła łańcuchowe na stół przebieraczy kiedyś patrze szok z zębów zrobiły się listki. Na starych, oryginalnych kombajn chodził od 1987r. kopiąc średnio rocznie ok. 4ha. a te ledwie co zrobiły 20ha i do wymiany ok 30zł. Pas na nowej górce palcowej 300zł po dwóch latach eksploatacji wygląda tak samo jak na tylnej taśmie która chodzi od nowości. Wyżej wymienione nowe części zostały wyprodukowane przez ZPCZ Kowalski, szajs i tyle :angry: .

#33 Share tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 15 grudzień 2008 - 22:26

części zamienne i ich jakość Szkoda gadać na te nasze części. Trzeba zaopatrywać się w oryginalne w miarę możliwości choć i one tez czasami odbiegają od wytrzymałości ORYGINALNYCH
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#34 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 16 grudzień 2008 - 15:44

Ja założyłem 2 lata temu do kombajnu anna koła łańcuchowe na stół przebieraczy kiedyś patrze szok z zębów zrobiły się listki. Na starych, oryginalnych kombajn chodził od 1987r. kopiąc średnio rocznie ok. 4ha. a te ledwie co zrobiły 20ha i do wymiany ok 30zł. Pas na nowej górce palcowej 300zł po dwóch latach eksploatacji wygląda tak samo jak na tylnej taśmie która chodzi od nowości. Wyżej wymienione nowe części zostały wyprodukowane przez ZPCZ Kowalski, szajs i tyle :angry: .

Piszesz o Kowalskim z Wrześni? Ja bardzo dobrze znam tą firmę bo mieszkam niedaleko.

#35 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 17:23

części zamienne i ich jakość Tak dokładnie o nich. Na temat jakości ich części mogę dużo powiedzieć bo jeszcze oprócz gospodarstwa prowadzę sklep z częściami do maszyn i rolnicy narzekają na te części. W tamtym roku miałem strasznie dużo stożków wysypu do anny do reklamacji bywało tak że, gość nie wysypał zbiornika i okładzina się rozleciała a takie zaufanie miałem do tej firmy. Ale i tak Kowalski jest trochę lepszy jak Rolmus.

#36 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 17:48

części zamienne i ich jakość Co do t25 to zależy bo tam gdzie ja kupuje gość ma części podrabiane (tańsze) i ponoć oryginalne ruskie (droższe) my zawsze kupujemy te lepsze ale sprzedawca mówi że tańsze lepiej idą

#37 Share Dominik1634

Dominik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 18:11

części zamienne i ich jakość O to chodzi większość rolników nie zwraca uwagi na jakość tylko patrzy na cenę, każdy chce jak najtaniej a potem chłop przyjdzie i bluźni.

#38 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 18:15

części zamienne i ich jakość Tanie i dobre ------------ to takie dwie sprzeczności jak dzień i noc. One nigdy nie występują w przyrodzie razem!!!!!!!

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#39 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 18:35

części zamienne i ich jakość Wszystko zależy od tego jakiej jakości jest część zamienna, dla mnie może być i nie oryginalna, liczy się tylko to aby była dobrze wykonana czasami zamienni wcale nie musi być gorszy od oryginału, ostatnio kupiłem włącznik startera do C330M, wytrzymał tylko 1mieśiąć i już się przepalił jak porównałem jego wykonanie do oryginału to płakać się chciało nie było wyjścia jak tylko z dwóch zrobić jeden. Oryginał służył 17lat, ogólnie jeżeli chodzi o zamienniki do
ursusa to mają wiele do życzenia, przy remoncie Ursusa C-360 nie pasowały lampy błotniki i już dziś wychodzi rdza na błotnikach no ale czego się spodziewać, myślę że jeżeli chodzi o zamienniki zagraniczne jest lepiej z zachodnimi markami sprzętu rolniczego.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share zdruj77

zdruj77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 18:43

części zamienne i ich jakość Kiedyś kupiłem końcówki wtryskiwaczy jako nowe ale gość w warsztacie podczas regulacji nie mógł wyregulować jednego wtryskiwacza stwierdził że końcówka jest regenerowana

Dodaj odpowiedź