Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:15

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN Zastanawiam się nad zakupem używanego silosu płaskodennego typu Bin. Jak wiadomo przy końcu zboża trzeba się naszuflować aby wybrać zboże do końca. Widziałem że firmy Bin i Michał oferują lej wewnętrzny do swoich silosów płaskodennych. Chciał bym wiedzieć czy ktoś próbował dorobić taki lej samemu. Jeśli tak to jak go wykonywał i czy zdaje to egzamin.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN Dzisiaj, 11:45
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:30

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN Myślałem kiedyś o czynś podobnym, ale w 100 t zabierze on z 15 ton a to za dużo, lepiej żmijkę założyć.

#3 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 19:34

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN Albo dmuchawą ssącą z dna zebrac.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 21:13

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN Zastanawiałem się nad silosem około 60t więc jak bym wziął taki z 80t to nic by nie przeszkadzało. A cena używanych 60t a 80t dużo się nie różni.
Co do waszych propozycji to dmuchawę mam tylko tłoczącą a żmijką i tak nie wybierze się wszystkiego i dużo zostaje.

#5 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 21:56

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN Zostaje tylko zamieść miotłą.

#6 Share margoo78

margoo78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 23:34

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN Można też zamontowac wybierak do silosa, ale to też nie tani gips.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 02 styczeń 2014 - 08:32

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN Dzięki jeszcze raz za inne porady ale aktualnie chciałem zgłębić temat wstawienia leja w środek silosu. Dlatego ponawiam pytanie czy ktoś posiada silos z takim lejem zrobionym oryginalnie przez firmę lub robionym własnoręcznie?

#8 Share AgroSil

AgroSil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 13:54

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN Witaj

Zrobienie leja wewnętrznego w silosie to nie taka łatwa sprawa. Najgorszym tematem jest zbyt słaba blacha na ścianach. W dolnych warstwach występują dosyć duże obciążenia. Jeżeli dochodzi do jakiejś deformacji blachy w silosie płaskodennym to najczęściej dzieje sie to pod podłogą, a w zasadzie pod łącznikiem podłogowym. Jest to pusta przestrzeń w którą wdmuch*je się wentylatorem powietrze żeby "przewentylować" silos. W miejscu tym żiarno nie "rozpiera" ścian silosu i blacha potrafi się odkształcać. Oczywiście wpływ na to mają też nierówności płyty, korozja blachy itp. Gdyby robić lej do takiego silosu to w praktyce trzeba zrobić go tak mocnego żeby wytrzymywał wszystkie obciążenia od ciężaru ziarna i nie przenosić tego obcążenia na ściany silosu. Lej wewnetrzny "zaczyna się" na ścianie siosu wyżej niż płaska podłoga więć pewnie należało by wymienić ściany w dolnych cargach na grubsze. Dodatkowo traci sie też pojemność. Oczywiście wszystko jest to wykonalne ale niestety kosztuje. Dlatego też lepiej zastanowić sie czy nie dorobić leja zewnetrznego. Jeżeli interesuje cie lej zewnetrzny pasujący do silosu BIN60 to znam firmę która takie wykonuje.

Pozdrawiam

#9 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2827 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 15:05

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN A gdyby tak wybetonować studnię której otchłań zamykał by stożek ,,lej jak w silosie,, tylko wszystko było by betonowe. I na niej zamontować silos, a pod nią umieścić przenośnik ślimakowy. Nie dość że pojemność zwiększyła by się o wielkość wybetonowanego leja to i rozładunek ułatwiony. Najniższy punkt wybetonowanego leja musiał by być kilkanaście centymetrów nad powierzchnią ziemi tak aby przenośnik ślimakowy umieszczony pod całą konstrukcją w razie awarii można było z powodzeniem wysuwać. Lej betonowy oczywiście trzeba by zabezpieczyć odpowiednio przed przesiąkaniem itp. Wentylację zrobić z rur od melioracji, zamontować je gęsto na powierzchni wybetonowanego leja (taką wentylację stosują w magazynach płaskich)

#10 Share katopo

katopo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 17:15

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN Rozumie że taki lejek to nie prosta sprawa dlatego pytam o poradę innych mądrzejszych osób.
Ja myślę nad takim rozwiązaniem:

Dodany obrazek

kolego @AgroSil daj jakiś kontakt do tej firmy o której piszesz.

Edytowany przez katopo, 09 styczeń 2014 - 17:16.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share petro11

petro11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 597 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 19:36

Dołożenie leja wewnętrznego do silosa typu BIN Ciekawy masz pomysł ale cały koszt twojej budowy wyniesie tyle co wybierak. Poza tym powietrze tłoczone według schematu będzie przepływać przez środek silosu a nie po całej podłodze jak w płaskodennym. Ja też miałem wiele pomysłów ale darowałem sobie i po kilku latach machania łopatą wyposażyłem silosy w wybieraki. Także odpuść sobie a za rok może dwa dokupisz wybierak i będzie z głowy.