Challenger

Nawożenie dolistne - stosujecie dokarmianie dolistne?

Polecane posty

kula88    2

Witam,panowie w sobotę prysnąłem pszenżyt dolistnie,mikro+stymulatory + 13 kg siarczanu magnezu siedmiowodnego,plus 25 kg mocznika,czy efekty bedą jakoś widoczne gołym okiem? jezeli tak to po jakim czasie? uprawiam tylko hobbystycznie;) byłem dzisiaj na spacerze i nie zaobserwowałem nic ciekawego po 4 dniach, choc temperatura niska więc fotosynteza jakoś szcególnie intensywnie nie przebiega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

witam u mnie Intermag dopiero od tej wiosny rozpoczął swoją działalnośc także nie wiem może ktoś kto mieszka koło Olkusza bo stamtąd jest ta firma będzie mógł cos powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

Witam,panowie w sobotę prysnąłem pszenżyt dolistnie,mikro+stymulatory + 13 kg siarczanu magnezu siedmiowodnego,plus 25 kg mocznika,czy efekty bedą jakoś widoczne gołym okiem? jezeli tak to po jakim czasie? uprawiam tylko hobbystycznie;) byłem dzisiaj na spacerze i nie zaobserwowałem nic ciekawego po 4 dniach, choc temperatura niska więc fotosynteza jakoś szcególnie intensywnie nie przebiega.

najlepiej w ramach testu mały kawałek zostawić bez dokarmienia (lub bez innego zabiegu na np choroby) tak z 10 metrów od poprzeczniaka, najlepiej na 2 przejeździe. To jedyny sposób aby móc zobaczyć czy jest różnica w wyglądzie łanu.

a jak chcesz sprawdzić czy więcej sypie to trzeba większy kawałek, żeby wynik był miarodajny, np cały 1 przejazd.

 

ktoś mi ostatnio mówił że raz pokropił "witaminkami" część pola i efekt wizualny był nieporównywalny.

 

-----------------------------------------------

Panie i panowie co rusz wodzę pytania ile siarczanu magnezu, przecież jak byk pisze na worku że 5% czyli 5 kg/100 litrów.

Czytajmy etykiety to nie boli, a zwykle rozwiewa większość problemów :)

 

Używanie czerwonego koloru...

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

chciałem pryskac na grzybka czy moge dodac do tego mocznika.siarczanu i kupiłem chelaty z intermagu ( cu,fe,mn,)czy moge je tez dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi33    1

mam pytanie zostal mi worek saletry .mozna postopic tak jak z mocznikiem rozpuscic w wodzie i do poryskiwacza jako zastepstwo mocznika?do tego siarczan magnezu.jesli tak to w jakim stezeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1379

Mam nadzieje że jeszcze nie pojechałeś. Zdecydowanie NIE!!! Saletra dolistnie da mniejwięcej taki sam efekt jak glifosat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Deerf Tak wyszczególniłeś, swój opis na czerwono, ale wprowadzasz lud w błąd! 5kg w 100l wody, nie uzyskasz 5% stężenia, a 4,76%. Czasem warto zagłębić się w temat, a nie na ślepo pisać, to co się przeczytało. Pozdrawiam.

 

 

 

Gdyby dodał 5l do 100l to tak, ale jeśli doda 5kg np mocznika do 100l wody, to uzyska roztwór 5%. Warto nie spać na chemii. Kłaniają się gęstości i właściwości roztworów nienasyconych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandaa    0

to ile tego mocznika mozna dac na hektar zeby nie przypalic

 

To jak dam na opryskiwacz 1000l 50kg siarczanu magnezu siedmiowodnego i 75kg mocznika i 10 litrow polvitu do bedzie dobrze, a wody wychodzi mi 250litow/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kula88    2

chciałem pryskac na grzybka czy moge dodac do tego mocznika.siarczanu i kupiłem chelaty z intermagu ( cu,fe,mn,)czy moge je tez dodac

prawdopodobnie mozesz dodać,wejdz na stronę intermagu i sprawdz w tabeli mieszania nawozów Intermag z fungicydami

 

Gdyby dodał 5l do 100l to tak, ale jeśli doda 5kg np mocznika do 100l wody, to uzyska roztwór 5%. Warto nie spać na chemii. Kłaniają się gęstości i właściwości roztworów nienasyconych.

 

 

 

żle mówicie,to co jest pisane na opakowaniach to jest w przyblizeniu,zeby rolnik mniej wiecej wiedział

 

 

jeżeli wsypiecz mocznik do wody to przecież również zwiększysz objętość,na kilogram mocznika po rozpuszczeniu objętosc zwiększa sie o okolo 0,6 litra.

Stężenie procentowe wyrażamy w procentach masowych,jezeli do 100 litrów wody(czyli 100kg) dodasz 5 kg mocznika to masa roztworu(!!!!!! czytaj masa wody PLUS masa mocznika ) wyniesie 105 kg!!!!!!!!!! wtedy stężenie mocznika w 105 kg roztworu wyniesie4,76% . Tak jest i finał.

A zajmuję sie trochę obliczeniami więc wiem co mówię.

 

stężenie mocznika nie jest określane w procentach objętościowych,a nawet jeśliby tak było to i tak nie byłoby 5 %.

po prostu producenci stoosują przybliżone określenia stężeń,zeby dziadek 60 lat nie latał i pytał jak obliczyć stężenie np saletry potasowej do fertygacji,

jeżeli ma stosować stężenie 1,5-2 % to łatwiej napisać ze do 100 litrów wody dodać 1,5 kg niż wypisywac wzory i zrzucać rachowanie na konsumenta w przybliżeniu wyjdzie 1,48%,więc prawie 1,5,poza tym nawet jeżeli dasz 2,5 % to się nic nie powinno stać bo każdy nawóz ma granicę tolerancyjności czyli jeżeli piszą maxymalnie 10 kg tzn ze 11 nie powinno zaszkodzić aczkolwiek w niekótrych warunkach może.

To jest jak np z windą,jeżeli napiszą udzwig 500 kg to nie znaczy ze jak będzie 501 kg to pier...... na dól.

Nie wiem jak to inaczej Wam wytłumaczyć,mam nadzięję,ze choć trochę mnie kumacie

Edytowano przez kula88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Ci powiem że te dziadki to często liczą lepiej niż my. Młodzi bez kalkulatora, to w większości jedynie 2+2, a reszta to już matematyka wyższa. Z pozostałą częścią się zgodzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9242

Przyjmujac twój tok rozumowania, to się zgodzę. Bo liczysz masę. Ja w obliczeniach biorę objętośc. A po rozpuszczeniu mocznika w wodzie objętość roztworu sie nie zmieni. A to oznacza, że w 100 l roztworu jest 5% mocznika.

Do obliczeń nawozowych, to i tak dane orientacyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho027    0

Witam!

A co myślicie o wymieszaniu ROSASOL NPK 15-30 -15(+7,9) +mirkoskładniki, fungicydu TARCZA ŁAN 250 EW. Może być taka mieszanka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Ja mieszalem i nic zlego sie nie stalo, ale dla pewnosci wymieszaj wszystkie opryski w wiadrze i zobacz czy sie cos nie wytraca jezeli nic sie nie dzieje to smialo pryskaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianek78    0

witajcie jestem młody i nowy na forum mam pytanie ile wody i jakiego oprysku zastosować na dokarmienie pszenżyta na 1 ha, myślałem o moczniku co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syba    0

Siemka

Mam do was takie pytanie nie znam się za bardzo na dokarmianiu dolistnym i chciałbym się spyta ci czy jak teras zastosowałem deutt start + antywylegacz na pszenżyto ozime to czy zamiast jechać drugą dawkę azotu w formie saletry 150kg/ha to czy mogę to zastąpić jakoś dokarmianiem dolistnym jeśli mogę to jakie sirodki i w jakiej ilości , a jesili nieda się zastąpić nawozu to co doradzicie żeby prysną ci to pszenżyto po rozsianiu nawozu żeby poprawić jego kondycje jakimiś mikto elementy niewiem mieź magnes i wiakich ilościach. Z gury dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paniek65    0

Witam.

A co powiecie na taką mieszankę ( OSD mikro nawóz dolistny zboże-2,5 kg/ha + Krystaliczny nawóz magnezowy-mikroelementowy Mikrokomplex z INTERMAGA-5kg/ha + Mocznik 46N -15kg/ha.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam czy ktoś z was stosuje nawozy dolistne MAXIMUSY Z EKOPLONU

i czy mozna mieszać wirtuoza z modduse

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

W fazie liścia flagowego ile kg mocznika i siarczanu magnezu siedmiowodnego mogę dać na 1ha, oczywiście w formie dolistnej? Na ha wychodzi mi 300l wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

Witam. Mam pytanie czy można teraz zastosować dolistnie siarczan magnezu siedmiowodny w stężeniu 5% ponieważ po opryskaniu pszenżyta ozimego herbicydami strasznie zżółkło (herbicyd był dany TOTO 75SG + Galaper 200 ec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez volvofh12
      Posiadam w sprzedaży wapno cukrowniane możliwość transportu pod wskazany adres lubelskie Podkarpacie podlaskie mazowieckie 
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj