Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145

65 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 23:25

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 Jak najlepiej taki sam rozmiar to czemu praktycznie wszystkie 4 i 6 cyl mają o rozmiar węższe z przodu?? TopAgrar nie wyrocznia także z przymrużeniem oka na to ;)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 Dzisiaj, 02:49
  •  

#42 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 23:31

W niczym sie nie powtórzyłem kolega chyba nie czytał poprzednich moich postów więc co trzeba wyjaśniłem. Nic już nie napisze w tym temacie :) pozostawiam go dla innych użytkowników niech sie wypowiedzą. Pozdrawiam

Pewnie że nie czytał, a powtórzył się w ostatnim, dwukrotnie.

#43 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 23:33

tutaj też "porównanie mocy". Jeśli chodzi który wybrać ciągnik, to musisz się przejechać, popracować każdym i wtedy zobaczysz który wybierzesz

Edytowany przez XTRO, 15 grudzień 2013 - 23:34.

#44 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 23:41

Jak najlepiej taki sam rozmiar to czemu praktycznie wszystkie 4 i 6 cyl mają o rozmiar węższe z przodu?? TopAgrar nie wyrocznia także z przymrużeniem oka na to ;)

Mi chodziło o rozłożenie masy. Kolega wyżej napisał że 50x50 najlepsze bo jak coś ciężkiego podniesiesz to cie "nie obali". A z regóły ciągniki mają szersze obony z tyłu wieć lepsze jest 40x60. Tylko o to mi chodziło.

@damianzbr. sorki dwa razy mi sie post wysłał. Już to naprawiłem.

#45 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 23:43

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 A co ty porównujesz, JD do case? Żeby chociaż to fendt był, a nie zauważyłeś że miał obciążniki z przodu i tyłu? Gdyby nie one to razem z fendem nie dał by rady caseowi.

#46 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 23:50

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 O co tobie chodzi bo nie rozumiem? JD ma to do siebie że też lekki ale jak maksymalnie obciążony to zdusi czerwonego prędziej ;)

#47 Share damianzbr

damianzbr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2858 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 23:55

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 soory, nie mogłem się powstrzymać.

#48 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 23:57

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 Bywa :D

#49 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 08:18

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 ale jakby do case dołożyć jeszcze ok 1t z przodu i 0.5t z tyłu by pewnie inaczej to wyglądało

#50 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 12:41

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 Nie jestem rolnikiem i moja ulubiona marka to nie claas lecz Fendt i zbulwersowałem się najeżdzaniem bezpodstawnym na Claasa- ale mam do czynienia w związku z moją pracą z dużymi gospodarstwami i tam chwalą sobie trzy marki: Fendt, JD i Claas, a właśnie tacy mniejsi gospodarze co nie mieli do czynienia z Claasem czy Fendtem mówią, że CNH najlepsze, a na pytanie czy pracowali fendtem bądź Claasem mina bladnie, a na pytanie skąd i kto powiedział, że claas się psuje, a to sąsiad tak mówił, a skąd on wie? Od sąsiada. No i takie głupie gadanie. Wszystkie większe gospodarstwa mają maszyny o kolorze zielonym na pytanie czemu nie CNH: "ze względu na awaryjność i koszty serwisu wypchaliśmy to". Może i CNH jest dobre na 300mth rocznie ale nie na większe areały ;)
No i Claas jak i JD i Fendt trzymają cene używek,a CNH?
PS> Nie mówię, że CNH są ZŁE lecz nie lubie bezpodstawnego najeżdżania i głupiego biadolenia. Nie mam 15 lat i wiem jak się pracuje i nie żyje plotkami, że np CNH jest dobry, a czemu? Bo sprzedawca tak powiedział. Jeśli dla Was opinie opierają się na plotkach ludzi, którzy ściągają maszyny wyeksploatowane z zachodu to słabo to widzę. Tak samo o samochodzie więcej Ci powie przedstawiciel handlowy, który "żyje" w tym samochodzie niż zwykły Jan Kowalski tak samo o maszynach powiedzą więcej duże GR'y ;)
Dziękuje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Janosik82

Janosik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 12:54

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 kolego co do tego filmiku to wystarczy zdjąć z tego classa obciążniki

#52 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 13:09

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 Może i ślepy jestem, ale z tego co widzę to tylko nh ma balast.

#53 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 15:00

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 JD tez mial balast przynajmniej jak się z nh przeciągał ok 6min widac na przednim tuz

co do dużych gospodarstw to w mojej okolicy największe gospodarstwo chyba ma ciągniki właśnie z cnh te takie czerwone, a jakie dokładnie to @olekzełku powinien wiedzieć bo chyba tam pracuje, u niego w galerii tez widać kilka maszyn z tego gospodarstwa, jest w innych gospodarstwach sporo magnumów i większych case także cnh nie tylko dla małych gospodarstw

#54 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 19:35

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 tez mialem dylemat jaki traktor wybrac. w grę wchodziły JD 6170R, Case puma cvx 185, NH T7.220, claas arion 650 Cebis, fendt 718.
oto moje zdanie na te traktory poparte opiniami innych uzytkownikow i jazdami testowymi
case - skrzynia prosta w obsludze i chyba najlepiej mi sie z nia jezdziło, silnik iveco tez bardzo dobry, słaba amortyzacja przedniej osi i kabiny dlatego odpadł
fendt - nieby najlepszy ale opinie tych nowych tez rózne a cena kosmos 140 tys netto wiecej niz reszta (moze i najlepsze wyposazenie) odpadł ze wzgledu na cene
NH - ogolnie zła opinia uzytkowników i drogi serwis czesci dlatego odpadł
jd - ogolnie najlepasza opinia, cena troche wieksza niz nh, case i claas, dlatego by zmiesci sie w puli z ARiMR bylby troche gorzej wyposazony. jd troche denerwuje tymi doplatami za wszystko i z taniego ciagnika w wersji podstawowej robi sie jez troche drogo (kogut doplata 700 zł). odpadł ze troche ze wzgledu na cene ale głownie z słabo ergonomiczej kabiny. Podłokietnik tylko za doplatą (tylko dla skrzyni directdrive lub autopwr) a na nim praktycznie nic ciekawego i dziwnie rozmieszczone.
wybór padł na claasa ze wzgledu na bardzo dobra amortyzacje kabiny (w 4 punktach), przedniej osi i podłokietnika, na ktorym wszystko według mnie mądrze poukładane i monitor cebis tez jest najlepiej przemyslany. szkoda ze nie ma skrzyni bezstopniowej ale tak dostepna dopiero w grudniu 2014.
claas wygrał z jd także ze wzgledu na sposób sterowania tura , w claasie elektronicznie na podłokietniku,w jd albo linkami albo elektronicznie na podłokietniku za dopłata 10 tys.

ogolnie kazdy dzisiejszy ciagnik jest super roznia sie tylko szczegolami i ciezko wybrac.

#55 Share Fendzior

Fendzior

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:05

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 A jaki ciągnik my mamy wybrać? Stoimy przed wyborem jd 6140r no w małym wypasie bo tuz, tls , skrzynia autquadplus cena 318 netto i new holland t7 220 w full wypasie cena 300 netto... New holland jest o 30km silniejszy i gabarytowo dużo większy ale znowu cena i wyposażenie przyciąga. Co wy byście polecili?

#56 Share overrange

overrange

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:24

tez mialem dylemat jaki traktor wybrac. w grę wchodziły JD 6170R, Case puma cvx 185, NH T7.220, claas arion 650 Cebis, fendt 718.
oto moje zdanie na te traktory poparte opiniami innych uzytkownikow i jazdami testowymi
case - skrzynia prosta w obsludze i chyba najlepiej mi sie z nia jezdziło, silnik iveco tez bardzo dobry, słaba amortyzacja przedniej osi i kabiny dlatego odpadł
fendt - nieby najlepszy ale opinie tych nowych tez rózne a cena kosmos 140 tys netto wiecej niz reszta (moze i najlepsze wyposazenie) odpadł ze wzgledu na cene
NH - ogolnie zła opinia uzytkowników i drogi serwis czesci dlatego odpadł
jd - ogolnie najlepasza opinia, cena troche wieksza niz nh, case i claas, dlatego by zmiesci sie w puli z ARiMR bylby troche gorzej wyposazony. jd troche denerwuje tymi doplatami za wszystko i z taniego ciagnika w wersji podstawowej robi sie jez troche drogo (kogut doplata 700 zł). odpadł ze troche ze wzgledu na cene ale głownie z słabo ergonomiczej kabiny. Podłokietnik tylko za doplatą (tylko dla skrzyni directdrive lub autopwr) a na nim praktycznie nic ciekawego i dziwnie rozmieszczone.
wybór padł na claasa ze wzgledu na bardzo dobra amortyzacje kabiny (w 4 punktach), przedniej osi i podłokietnika, na ktorym wszystko według mnie mądrze poukładane i monitor cebis tez jest najlepiej przemyslany. szkoda ze nie ma skrzyni bezstopniowej ale tak dostepna dopiero w grudniu 2014.
claas wygrał z jd także ze wzgledu na sposób sterowania tura , w claasie elektronicznie na podłokietniku,w jd albo linkami albo elektronicznie na podłokietniku za dopłata 10 tys.

ogolnie kazdy dzisiejszy ciagnik jest super roznia sie tylko szczegolami i ciezko wybrac.

Twoja opinia dokładnie odzwierciedla to co i ja słysze o "naszych" ciągnikach na rynku i potwierdzam Twoje zdanie :) tylko dodałbym ogólnie PRAWIE każdy ciągnik. No każdy - markowy!

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 grudzień 2013 - 15:22

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 ja bym brał 6140R super ciagniki. posiadam troszke wiekszego 6170R. naprawde solidnie są zbudowane i materialy naprawde dobre. napewno nh jest tanszy i wiekszy ale jezdziles nim wez zwroc uwage jak skrzynia glosno wyje w nh jakby caly czas ciagnil 20 ton na d*pie.

#58 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 15:50

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 tyle że to nie skrzynia a hydraulika wyje

#59 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 17:19

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 W pewnym gospodarstwie 10 letniego nh o mocy 170 KM zastąpił jd 6m o podobnej mocy. Przed zakupem wszyscy podniecali się jak częśc tutaj,ah jd co to bedzie. Cód nie maszyna. Jakie było rozczarowanie, gdy w pole pojechali. Nh 7 tys mth szedł w orce od 11 do 13 km/h. Ktoś powie, że zaszybko ok. Ale oni mają setki ha do przeorania i nikt się nie bawi. Niestety jd 6m potrafił pojechac z tym samym pługiem od 9 do 11 km/h. Widziałem zdziwienie na twarzach kumpli od jd, gdy traktorzysta przedstawił tę opinię. Ktos powie,że jd nie dotarty był. Ale, żeby az taka różnica? Zresztą traktorzysta mówił, że nh od początku tak jeździł dotarty czy nie.
Na temat dużych ciągników case widziałem ostatnio sporo pochlebnych wypowiedzi użytkowników w prasie rolniczej. Na kilkuset hektarowych gospodarstwach sprawują się świetnie mając po kilkanaście tysiecy godzin. Nh w gospodarstwie o którym pisze wytrzymywały po 13 tys godzin. Może wytrzymały by więcej ale jes sprzedawali.
Dlatego bawią mnie wypowiedzi, że jd to marka premium i za wszelką cenę przyrównanie tej firmy do fendta. Nie chce tu dewagowac czy fendt lepszy czy jd. każdy niech wybiera stosownie do swoich potrzeb i mozliwości zwłaszcza finansowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 17:31

John Deere 6140r vs MF 7614 vs Case Puma 145 Ale co jak co skrzynia w NH ma niską kulture pracy i przez x lat klepania skrzyń Elektro-, Rang-, PowerCommand nic z tym nie zrobili.... I sami użytkownicy tych skrzyń nie wiedzą czy ma tak pracować(wyć, stukać) czy może to usterka....

Dodaj odpowiedź