Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przystawka do kukurydzy

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 20 listopad 2013 - 16:52

Przystawka do kukurydzy Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przystawka do kukurydzy Dzisiaj, 07:36
  •  

#2 Share rolmasz

rolmasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:Produkcja naklejek na maszyny rolnicze. Ponadto bibordy banery szyldy oklejanie tirów busów itp

Napisany 20 listopad 2013 - 17:36

Przystawka do kukurydzy

Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.

Tylko i wyłączni capello, drogi ale nie będziesz miał z nimi problemów. Oryginalne z claasa nie były udane a jeśli kupisz z claasa taki który docinasz będzie pracował jak rotor to życzę powodzenia. Lepiej wykup wszystkie tabletki uspokajające w pobliskich aptekach...

Potrzebujesz naklejki na ciągnik czy maszynę rolniczą? pisz

#3 Share GOSPODAR

GOSPODAR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 listopad 2013 - 17:37

Przystawka do kukurydzy Rozgladnij sie za uzywka Dominoni prosta konstrukcja wiec nie ma sie co psuc noze chodza poziomo wiec mniejsze zapotrzebowanie na moc.A claas da rade z 6?

#4 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 20:36

Przystawka do kukurydzy Mówisz, że 6 może być za duża. Claas ma 206 km więc liczę , że da radę. Zwróciłem uwagę na coś takiego http://allegro.pl/pr...3720220453.html
Zastanawiałem się też nad takim http://tablica.pl/of...html#741ceb15e3 ale skoro nie polecacie to sobie odpuszczę.

#5 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 18:44

Przystawka do kukurydzy Link nie działa do aukcji.
206km powinno dawać radę w 6 rzędowej przystawce o "lekkiej pracy"/"lekko chodzącej", przynajmniej nie będziesz musiał pędzić w kukurydzy tak jak by to było w przystawce 5 rzędowej.

Przystawek new hollanda nie polecam ponieważ pękają w nich skrzynie które są aluminiowe, mowa o przystawkach NH produkowanych w Płocku, a te skrzynie do tanich nie należą niestety.

#6 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane :)

Napisany 23 grudzień 2013 - 17:30

Przystawka do kukurydzy Witam , zamierzamy kupić przystawkę do Bizona Rekorda Z058 . Jaką polecacie przystawkę , jakie są wasze opinie na ten temat ?
Pozdrawiam Damian :)

#7 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 grudzień 2013 - 21:45

Przystawka do kukurydzy damianbudzyn, a ile chcesz przeznaczyć na przystawkę PLN?
Na pewno cztero rzędową.

Jeśli miał byś do wydania do 25tyś to fantini, oros, lub geringhoff pc.
Jak byś miał ofertę geringhoff rota disc to nie kupuj bo remonty są bardzo kosztowne, a jednak trzeba je wykonywać co 1-2lata zależnie jak dużo się kosi.

#8 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 11:38

Przystawka do kukurydzy Przeznaczyć chcemy ok 20tys . Właśnie geringhoff pc bierzemy pod uwagę ,ale one występowały z kilkoma rodzajami docinaczami ?? A polecił byście przystawkę z docinaczem MFK4023 lub Z930 . Bardzo zależy mi na waszych opiniach .

#9 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 15:16

Przystawka do kukurydzy A ja mam takie pytanko.Mam Bizona ZO56 I chcial. Bym do niego kupic przystawkę do QQ jak ją zaloże to nic nie trzeba będzie jeszcze modyfikować ?? .I jak tą kukurydzę trzeba kości jaki wariat itp ??

#10 Share grucha1984

grucha1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 grudzień 2013 - 15:26

Przystawka do kukurydzy Daj sobie spokój z Geringhoff PC. Wszystko pięknie idzie jak QQ jest idealnie czysta i jak przystawka jest nie w dobrym lecz idealnym stanie. Miałem PC 5 rzędów w sezonie 2012. Pracowała z NH TF42. Zrobiłem jej remont za ponad 18 tys. Na początku szło pięknie ale po ok 150-200 ha zaczęły się problemy. Lekkie wytarcie się nożyków powodowało owijanie się materiału na wałkach obciążenie przekładni i całego kombajnu. Rano przed wyjazdem ciągłe regulacje nożyków stalnic itp. Doszło w końcu do tego że przekaźnik 900 Nm nie wytrzymywał więc dorobiłem napęd na dwie strony. Zapomnij że tą przystawką pokosisz w rosie lub deszczu. Jedyną jej zaletą jest to że części są łatwo dostępne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kamil_NH

Kamil_NH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 27 grudzień 2013 - 20:41

Przystawka do kukurydzy Z930 jest tragicznym wyborem.
Jeśli macie do wydania ok 20tyś to geringhoff pc, nie jest tak tragicznie jak mówią, tylko trzeba wiedzieć jak przykombinować ;)

co do nożyków a dokładnie U nożyków czyli podwójnych to one mają z jednej strony widie i każdy powie że się same ostrzą, tak niby powinno być ale co ok 150-200ha trzeba je drasnąć po stronie gdzie nie ma widi, no bo jak ma ciąć nożyk który jest tępy, bo się wręcz robi ostrze gładkie, pół okrągłe i wtedy zamiast ciąć to przerywa.

Co do wciągania to trzeba ustawić równo stalnice na całej długości rorora i nawet jak będzie się stalnica wydzierała i grzebienie to do 5mm będzie wciągała dobrze, więcej nie może być, w książce jest napisane że ma być szczelina stalnica-grzebień 2,5mm.

Co do rodzaii geringhoffa PC to jak chcecie to bierzcie te na rotorach z plastikami, ponieważ mają większą średnicę no i w przypadku niespodzianek w kukurydzy typu pręt, linki itp to nie ma takich strat, a czasami są znikome.

#12 Share grucha1984

grucha1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 18:07

Przystawka do kukurydzy Po 150-200 ha to tych nożyków już prawie nie ma (popękane) więc praktycznie nie ma co ostrzyć:)

#13 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 18:21

Przystawka do kukurydzy A co powiecie o MFK 4023 ?

#14 Share grucha1984

grucha1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 20:03

Przystawka do kukurydzy Przystawka trwała i mało awaryjna jedynie rozdrobnienie pozostawia trochę do życzenia.

#15 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 01:34

Przystawka do kukurydzy MFKA trwała? O jakich areałach piszesz?
Dyskutowałbym. Bardzo przestarzała konstrukcja. Szybko wycierają się jednolite wałki przeciągające, noże odcinające, potem lecą łańcuchy bo są przeciążane nieskutecznym przeciąganiem łodyg. Praktycznie co 100ha trzeba to regenerować kompleksowo. W suchej kukurydzy w miarę jedzie, w wilgotnej porażka. Rozdrabniacz to raczej tylko z nazwy, raczej rozrzutnik.
Podstawa w przystawce to wałki przeciągające dużej średnicy z wymiennymi nakładkami (w formie noży).
Olimac, Capello, Dominoni. To sprzęt, który jedzie w każdych warunkach, niuanse są głównie w konstrukcji rozdrabniacza. Geringhoff PC ma bardzo złą opinię, wrażliwe na zużycie i uszkodzenia nakładki na wałkach, RotaDisc kosztowny w utrzymaniu (jeden nożyk ok. 100zł netto a jest ich sporo). Jeśli Geringhoff to tego typu: http://www.geringhof...ar_horizon.html
Jak z docinaczem to z czystym sumieniem mogę polecić Olimac-a. Oryginalne noże rozdrabniacza mają rewelacyjnie utwardzone ostrza, parę oceniam na jakieś 100ha przy cięciu bardzo nisko nad ziemią. Czyli np. 4-rzędową na komplecie przynajmniej 400ha można oblecieć. Dla wałków i łańcuchów taki przebieg to dobre dotarcie :)

#16 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 17:01

Przystawka do kukurydzy Rocznie ok 50 ha miała by do skoszenia . Ciężki wybór nas czeka .

#17 Share PrzemoO

PrzemoO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 31 grudzień 2013 - 17:57

Przystawka do kukurydzy Ja zakupiłem w końcu przystawkę 5 rzędową Olimac Drago.
Gdzie w razie potrzeby można nabyć do nich części?

#18 Share damianbudzyn

damianbudzyn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 13:25

Przystawka do kukurydzy Jaka cena , z jakim kombajnem będzie współpracować ?

#19 Share grucha1984

grucha1984

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 17:10

Przystawka do kukurydzy Ale Oros Mfka posiada na wałkach listwy i oczywiście przeciwnoże czyszczące te wałki. Oczywiście mówię tu o nowszym typie. Ja kukurydzy w sezonie koszę usługowo grubo ponad 300 ha z różnymi przystawkami już pracowałem i jak na razie w pełni zadowolony jestem tylko z Oros (Idass) typ Hsa. Posiada ona rozdrabniacz pod wałkami ustawiony pod kątem do podłoża który nie boi się dużych prędkości koszenia. Pracowałem nią cały dzień w konkretnym deszczu i ani razu z kombajnu nie zszedłem a wałki są identyczne jak w Mfka z przykręcanymi listwami. Wałki na których są noże potrafią ucinać łodygę (zależy od odmiany) która ląduje w kombajnie obciążając zespół młócący. Co nie zmienia faktu iż Capello, Olimac itp. pracują nienagannie. Tyle że raczej nie kupi się takowej w dobrym stanie za 20 tys. Moim zdaniem najlepszym wyborem jest MFka. Bo w tej cenie kupisz w bardzo dobrym stanie i z adaptacją do bizona nie będziesz miał problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kristofus

kristofus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 18:16

Przystawka do kukurydzy Sory, chyba rzeczywiście pisaliśmy o innych modelach, z nowszymi FKA-mi nie miałem do czynienia. Miałem na myśli stare konstrukcje, najpopularniejsze przy bizonach, gdzie były jednolite wałki zgniatające łodygę.
Dla bizona nawet wersja bez docinacza była dużym obciążeniem, potrójny pas szybko się niszczył, cały układ napędowy był dosyć awaryjny.
Być może ta o której piszesz jest najrozsądniejszym wyborem jeśli chodzi o cenę.
W ogóle moim zdaniem jak rekord to nie więcej jak 4 rzędy a i nad rozdrabniaczem bym się mocno zastanowił czy to nie za duże obciążenie. Po byle jakim rozdrabniaczu to i tak raczej trudno będzie uniknąć dodatkowego rozdrabniania aby dało się zaorać przy dużej ilości masy roślinnej.

@PrzemoO do Olimaca części kupisz w Legnicy, Drago Agrotech, kontakt znajdziesz w necie a jak nie pisz na PW.