Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wał crosskill w uprawowo-siewnym a kamienie

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 14:46

Wał crosskill w uprawowo-siewnym a kamienie Witam. Zamierzam zmienić agregat uprawowo siewny 3m na 4m i trafia się do kupna zestaw: siewnik amazone d8 4m i agregat z hydropakiem 4m z wałem crosskill. Przejrzałem forum w poszukiwaniu czegoś na temat tego wału ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak taki wał radzi sobie z kamieniami. Obawiam się, że może pękać. Druga sprawa to to ,że ma on współpracować z JD 7600 ,a ten wał jest dosyć ciężki i nie wiem czy ten zestaw będzie stabilnie pracował z ciągnikiem. Obecnie w 3m zestawie famarol + amazone mam wał packera ale on na wilgotnej ziemi zalepia się i staje a znowu na lekkiej też przestaje się kręcić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wał crosskill w uprawowo-siewnym a kamienie Dzisiaj, 07:14
  •  

#2 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 16:32

Wał crosskill w uprawowo-siewnym a kamienie A nie lepiej poszukać zestawu na budowanego ?

#3 Share Łukash

Łukash

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 17:14

Wał crosskill w uprawowo-siewnym a kamienie Nabudowane są przeważnie z wałem packera i aktywne, ogółem ciężko uchodzić bierny. Teraz pytam konkretnie o ten, o którym wspomniałem.

#4 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 17:38

Wał crosskill w uprawowo-siewnym a kamienie Ja gdy miałem agregat z hydropakiem był problem z walem pacera bo się zaklejał i blokował. Gdy zmieniłem na agregat nabudowany problem zniknął i tez mam pacera tyle że większy. Co do twojego zapytania o wał croskill to sąsiad ma w Marsie i na razie nic nie popękało a ma pola niektóre bardzo zakamienione tyle że ma wał podwójny tzn samoczyszczacy a ty pewnie masz pojedynczy wał i ciekawe czy w świeżej glinie się nie zaklei. Czy jasiek da radę to myślę że tak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 18:25

Witam. Zamierzam zmienić agregat uprawowo siewny 3m na 4m i trafia się do kupna zestaw: siewnik amazone d8 4m i agregat z hydropakiem 4m z wałem crosskill. Przejrzałem forum w poszukiwaniu czegoś na temat tego wału ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak taki wał radzi sobie z kamieniami. Obawiam się, że może pękać. Druga sprawa to to ,że ma on współpracować z JD 7600 ,a ten wał jest dosyć ciężki i nie wiem czy ten zestaw będzie stabilnie pracował z ciągnikiem. Obecnie w 3m zestawie famarol + amazone mam wał packera ale on na wilgotnej ziemi zalepia się i staje a znowu na lekkiej też przestaje się kręcić.

Skrobaki masz dobrze ustawione? Mi przez kilka lat nigdy packer nie stanął w wilgotnej ziemi, a nieraz siało się prawie że w błoto. Na lekkiej owszem zwalnia ale też nie staje. Kiedyś miałem problem na lekkiej ale regulacja skrobaków pomogła w 100%

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#6 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 18 listopad 2013 - 19:50

Wał crosskill w uprawowo-siewnym a kamienie Już parę lat robię na kompaktorze z croskilem i żadnych problemów nie miiałem. Wujka też namówiłem na croskila od Stokarka, agregat uprawowo siewny pod siewnik Amazone. I nie narzeka, a wręcz zadowolony.
Pękać nie pęka, nie ma takiej opcji.ładnie kruszy, nie staje, nie zabija się.Godny polecenia, niestety cena duża.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Jaro1234

Jaro1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 17:39

Witam może nie w temacie ale może orientuje się ktoś jaka jest różnica w wadze pomiędzy packerem a wałem strunowym bądz rurowym?