Łukash

Wał crosskill w uprawowo-siewnym a kamienie

Polecane posty

Łukash    5

Witam. Zamierzam zmienić agregat uprawowo siewny 3m na 4m i trafia się do kupna zestaw: siewnik amazone d8 4m i agregat z hydropakiem 4m z wałem crosskill. Przejrzałem forum w poszukiwaniu czegoś na temat tego wału ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak taki wał radzi sobie z kamieniami. Obawiam się, że może pękać. Druga sprawa to to ,że ma on współpracować z JD 7600 ,a ten wał jest dosyć ciężki i nie wiem czy ten zestaw będzie stabilnie pracował z ciągnikiem. Obecnie w 3m zestawie famarol + amazone mam wał packera ale on na wilgotnej ziemi zalepia się i staje a znowu na lekkiej też przestaje się kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukash    5

Nabudowane są przeważnie z wałem packera i aktywne, ogółem ciężko uchodzić bierny. Teraz pytam konkretnie o ten, o którym wspomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Ja gdy miałem agregat z hydropakiem był problem z walem pacera bo się zaklejał i blokował. Gdy zmieniłem na agregat nabudowany problem zniknął i tez mam pacera tyle że większy. Co do twojego zapytania o wał croskill to sąsiad ma w Marsie i na razie nic nie popękało a ma pola niektóre bardzo zakamienione tyle że ma wał podwójny tzn samoczyszczacy a ty pewnie masz pojedynczy wał i ciekawe czy w świeżej glinie się nie zaklei. Czy jasiek da radę to myślę że tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam zmienić agregat uprawowo siewny 3m na 4m i trafia się do kupna zestaw: siewnik amazone d8 4m i agregat z hydropakiem 4m z wałem crosskill. Przejrzałem forum w poszukiwaniu czegoś na temat tego wału ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak taki wał radzi sobie z kamieniami. Obawiam się, że może pękać. Druga sprawa to to ,że ma on współpracować z JD 7600 ,a ten wał jest dosyć ciężki i nie wiem czy ten zestaw będzie stabilnie pracował z ciągnikiem. Obecnie w 3m zestawie famarol + amazone mam wał packera ale on na wilgotnej ziemi zalepia się i staje a znowu na lekkiej też przestaje się kręcić.

 

Skrobaki masz dobrze ustawione? Mi przez kilka lat nigdy packer nie stanął w wilgotnej ziemi, a nieraz siało się prawie że w błoto. Na lekkiej owszem zwalnia ale też nie staje. Kiedyś miałem problem na lekkiej ale regulacja skrobaków pomogła w 100%


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Już parę lat robię na kompaktorze z croskilem i żadnych problemów nie miiałem. Wujka też namówiłem na croskila od Stokarka, agregat uprawowo siewny pod siewnik Amazone. I nie narzeka, a wręcz zadowolony.

Pękać nie pęka, nie ma takiej opcji.ładnie kruszy, nie staje, nie zabija się.Godny polecenia, niestety cena duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro1234    6

Witam może nie w temacie ale może orientuje się ktoś jaka jest różnica w wadze pomiędzy packerem a wałem strunowym bądz rurowym?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki4516
      https://www.olx.pl/i2/oferta/zestaw-uprawowo-siewny-2-5m-CID757-IDriL8d.html#:f4ee94d1a5#gallery
    • Przez leon8875
      Pottinger Vitasem 302ADD + Lion303(siewnik mechaniczny) czy Kverneland NGM101 + siewnik DA(siewnik pneumatyczny)   jeden i drugi jest  w granicach 110 tyś  tylko nie wiem które rozwiązanie będzie lepsze bo nigdy nie stosowałem siewnika pneumatycznego,  a dmuchawa jest zasilana elektrycznie.
    • Przez Robercik701
      Witam. Wiem ze temat dotyczacy agregatu uprawowo siewnego do Zetora 7011 sie powtarza ale na dzien dzisiejszy nic niema napisane na ten tema a wszystko zmienia sie jak w kalejdoskopie. Mam na uwadze taki zakup agregat 2.5 m bierny(Janpol lub jaki od rzemieslnika) plus amazone d7 2.5m. Co sadzisie o tym moze ktos ma cos podobnego imi pomoze w wyborze?Czy jest sens na zakup takiego zestawu?
    • Przez lazik11441
      Witam, chcę kupić zestaw uprawowo siewny do siewu zboża, rzepaku. jaki wybrać? pottinger terrasem, vaderstad spirit, amazone cirrus, kverneland, horsh pronto? :) będzie pracowal na roznych glebach, od piachow do ciezkiego iłu, będzie stosowany po orce i bezorkowo, koniecznie z podsiewem nawozu, najlepiej 3 metrowy gdyż ppsiadam opryskiwacz 21 metrów i nie chcial bym się bawic w pol siewnika itp :) także chodzi mi o opinie posiadaczy jak i jaki siewnik się sprawuje? i jeszcze chcialbym wiedzieć jaka cena jeżeli ktoś może niech podaje :) z góry dziękuję za podpowiedzi :)
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj