Skocz do zawartości
Łukash

Wał crosskill w uprawowo-siewnym a kamienie

Polecane posty

Łukash    4

Witam. Zamierzam zmienić agregat uprawowo siewny 3m na 4m i trafia się do kupna zestaw: siewnik amazone d8 4m i agregat z hydropakiem 4m z wałem crosskill. Przejrzałem forum w poszukiwaniu czegoś na temat tego wału ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak taki wał radzi sobie z kamieniami. Obawiam się, że może pękać. Druga sprawa to to ,że ma on współpracować z JD 7600 ,a ten wał jest dosyć ciężki i nie wiem czy ten zestaw będzie stabilnie pracował z ciągnikiem. Obecnie w 3m zestawie famarol + amazone mam wał packera ale on na wilgotnej ziemi zalepia się i staje a znowu na lekkiej też przestaje się kręcić.

Łukash    4

Nabudowane są przeważnie z wałem packera i aktywne, ogółem ciężko uchodzić bierny. Teraz pytam konkretnie o ten, o którym wspomniałem.

Wiadomość z agroFakt.pl

boku27    222

Ja gdy miałem agregat z hydropakiem był problem z walem pacera bo się zaklejał i blokował. Gdy zmieniłem na agregat nabudowany problem zniknął i tez mam pacera tyle że większy. Co do twojego zapytania o wał croskill to sąsiad ma w Marsie i na razie nic nie popękało a ma pola niektóre bardzo zakamienione tyle że ma wał podwójny tzn samoczyszczacy a ty pewnie masz pojedynczy wał i ciekawe czy w świeżej glinie się nie zaklei. Czy jasiek da radę to myślę że tak.

Witam. Zamierzam zmienić agregat uprawowo siewny 3m na 4m i trafia się do kupna zestaw: siewnik amazone d8 4m i agregat z hydropakiem 4m z wałem crosskill. Przejrzałem forum w poszukiwaniu czegoś na temat tego wału ale nie znalazłem odpowiedzi na pytanie jak taki wał radzi sobie z kamieniami. Obawiam się, że może pękać. Druga sprawa to to ,że ma on współpracować z JD 7600 ,a ten wał jest dosyć ciężki i nie wiem czy ten zestaw będzie stabilnie pracował z ciągnikiem. Obecnie w 3m zestawie famarol + amazone mam wał packera ale on na wilgotnej ziemi zalepia się i staje a znowu na lekkiej też przestaje się kręcić.

Skrobaki masz dobrze ustawione? Mi przez kilka lat nigdy packer nie stanął w wilgotnej ziemi, a nieraz siało się prawie że w błoto. Na lekkiej owszem zwalnia ale też nie staje. Kiedyś miałem problem na lekkiej ale regulacja skrobaków pomogła w 100%

tomek73    189

Już parę lat robię na kompaktorze z croskilem i żadnych problemów nie miiałem. Wujka też namówiłem na croskila od Stokarka, agregat uprawowo siewny pod siewnik Amazone. I nie narzeka, a wręcz zadowolony.

Pękać nie pęka, nie ma takiej opcji.ładnie kruszy, nie staje, nie zabija się.Godny polecenia, niestety cena duża.

Jaro1234    6

Witam może nie w temacie ale może orientuje się ktoś jaka jest różnica w wadze pomiędzy packerem a wałem strunowym bądz rurowym?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Berpaw
      Witam

Mam zetora 6441 proxime i chciałbym do niego kupić agregat uprawowo siewny w komplecie z siewnikiem tylko sie zastanawiam zaka szerokość i z jakiej firmy.Mógłby mi ktoś coś doradzić na ten temat i podać cenę polecanego zestawu.

Z góry dzięki.
    • Przez haczyk5
      Witam .
      zakładałem już wcześniej temat o agregacie BOMET ale dużo osób mi go odradziło i wielu znajomych mi poleciło agregat uprawowo siewny GRANO SYSTEM 2.7m z wałem packera do mojego pronara 82tsa (90km) . prosze abyście wypowiedzieli się na ten temat. w środę wybieram się na składnicę i będę oglądał ten agregat. czy jest on wart uwagi? wypowiedzcie się z góry dziękuje:)

w ponizszym linku znajduje się ten właśnie agregat.

http://www.maszynyfabryczne.pl/maszyny-rolnicze/agregat-uprawowo-siewny-drapki_p_78.html
    • Przez MalyJohn
      Witam. Mam małe pytanko. Ponieważ rozważamy z tatą decyzję zakupu agregatu uprawowo-siewnego, ale chcieli byśmy pozostać przy naszym siewniku. Lecz jest taki problem że siewnik ten pełny pszenicy waży ponad 1300 kg. Szerokość 3 m. Czy jest agregat który może współpracować z siewnikiem tej masy? Zarówno może to być agregat aktywny, bierny jak i talerzowy Udźwignąć zestaw tej masy raczej mam czym, ponieważ mam JD 3140, a on udźwigu trochę ma i ciężki przód Czy jednak siewnik ten do zastawu się nie nadaje? Dla jasności chodzi o siewnik TIVE HSV. Jest jego zdjęcie w mojej galerii
    • Przez zbycho77
      Pytanie do posiadaczy tych ciągników , czy da radę sobie z agregatem uprawowo siewnym 2.5 m .Planuję coś zakupić nie wiem czy ten ciągnik z tym sobie poradzi. Posiadam ziemię 3 klasy . raczej bez jakiś większych wznieseń .
    • Przez Admiral150
      Witam:)

Mieszkam na Podkarpaciu i mam ok 10 hektarów pola. Posiadam c-330 a w jesieni kupiłem sobie MF 698 .Poszukuje do MF jakiś agregat bierny bo nie mam to niego żadnego sprzętu tylko pługi obrotowe 4 skibowe.Chciałem się poradzić bo mam taki dylemat czy kupić agregat uprawowo siewny 2,5m z hydropakiem do tego mój poznaniak czy agregat uprawny 3m lub 3,2m. Jeżeli uprawowo siewny to jaki talerzowy czy sprężynowy i z jakimi wałami? Który robi w polu lepiej??? Chciałem się zapytać czy te agregaty uprawowo siewne dobrze robią w polu czy opłaca mi się kupować agregat uprawowo siewny do MF czy nie będzie za mały ?? A może lepiej kupić agregat uprawny 3 m lub 3,2 m i siać c-330 .Może mi ktoś doradzi co mam kupić do MF?

Ps. Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam