Zaloguj się, aby obserwować  
tay29

stanowiska uwieziowe i ich przyszlosc...

Polecane posty

tay29    184

Ostatnio rozmawialem z sasiadem i mowilem mu ze chce powiekszyc stado o 15 sztuk przerabiajac obore (z kojcow dla cielat zrobic stanowiska). Wprowadzil mnie w rozczarowanie mowic ze za 4-5 lat nie bedzie mozna juz trzymac krow w ten sposob. Czy to prawda czy tylko jego wymysl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciekc2    3

a jest też taki wymóg że sztuki agresywne należy trzymać na uwięci i tyczy się to byków więc raczej nie wprowadza tego zakazu wiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj poczekaj , nie bądź taki pewnien , co zrobili z kurnikami , albo z lochami , możliwe że kiedyś wprowadzą zakaz trzymania na uwięzi , bo tak bedzie wygodniej zwierzakom , wiadomo nie za 4-5 lat tylko jak coś to lata 20+ bo na pewnie na samo zmodernizowanie bedzie jakies 5-6 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

znajac unijne pomysły to wcale bym sie nie zdziwił gdyby cos takiego wymyslili te cwaniaczki, przeciez wiadomo ze na zachodzie to wszystko luzem jest trzymane, wiec chcac jeszcze bardziej dobic konkurencje z polski mozna taki wymóg wprowadzic, jaki problem ?

zapłaci sie pajacom od ochrony praw zwierzat, zrobi sie wrzask i juz :)

o psach juz gadaja ze nie wolno trzymac na łancuchu, akurat z tym to sie zgadzam, sam mam psa który ma swoja klatke zadaszona i sobie biega na luzie w tej klatce, takze z bydłem moze byc podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w skandynawi jest wymóg wypasania krów to może i u nas wprowadzą.:) jako inseminator powiem że wielu stadom by się to przydało było by dużo mniejsze brakowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

to chyba w tej skandynawi mają małe stada bo nie widzę niemieckiego rolnika mającego 1000 krów wypasających się na pastwisku heh. Co do uwięzi to ja nie rozumiem ludzi budujących nowe obory powiedzmy na 50 sztuk i dokładając sobie i swojemu zdrowiu roboty bo takie schylanie codzienne przy doju nie jest dobre dla rolnika na starość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba w tej skandynawi mają małe stada bo nie widzę niemieckiego rolnika mającego 1000 krów wypasających się na pastwisku heh. Co do uwięzi to ja nie rozumiem ludzi budujących nowe obory powiedzmy na 50 sztuk i dokładając sobie i swojemu zdrowiu roboty bo takie schylanie codzienne przy doju nie jest dobre dla rolnika na starość

 

kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

No wlasnie 80% obor to obory uwieziowe wiec co by sie dzialo gdyby to weszlo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez mati2411
      Mam pytanie odnośnie "odgrodzenia byków". Aktualnie stoją przywiązane na łańcuchach. Zdarza się, że gdy jeden się położy drugi tylnymi łapami przez niego przechodzi i się "plączą", co grozi uduszeniem gdy łańcuch jest mocno naprężony, a ten który leżał wstanie. Myślimy o wstawieniu przegród między te sztuki jednak jest problem jak je zamocować? Z przodu dospawalibyśmy do drabki nad korytem, natomiast jest problem z tyłem. Chcielibyśmy bez kucia i zalewania. Kołki natomiast mogą nie wytrzymać gdy byk będzie za mocno się opierał, a nawet jeśli wytrzymają to będą stale w gnojówce i gnoju. Ktoś z was zna może rozwiązanie? Czy pozostaje jedynie kucie i zalewanie? Jeśli coś nie jasne to piszcie, postaram się wyjaśnić.
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Właśnie modernizuje swoją oborę i mam zamiar zrobić wygrodzenia, kratę  do żłobów w postaci litery v czyli  |\/|. Coś takiego mniej więcej. Mógłby mi ktoś podać wymiary?
    • Przez DanielJedlak
      Witam, ostatnio postanowiliśmy zrobić remont obory.
      Jednak mamy problem, bo nie wiemy do czego służą koła na górnej rurze, jeżeli mógłby ktoś mi wytłumaczyć do czego one dokładnie są był bym bardzo wdzięczny
       

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Chciałbym się podzielić informacją którą znalazłem, może dzięki niej uda zobaczyć się jak pięknie jest w naszej branży.
      https://oko.press/oszczednosci-w-resorcie-rolnictwa-na-nagrody-wiecej-o-125-mln-zl-przybylo-tez-3-tysiace-pracownikow/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj