Skocz do zawartości

Polecane posty

DanielJedlak    20

Witam, ostatnio postanowiliśmy zrobić remont obory.
Jednak mamy problem, bo nie wiemy do czego służą koła na górnej rurze, jeżeli mógłby ktoś mi wytłumaczyć do czego one dokładnie są był bym bardzo wdzięczny ;)

img_20161001_10311664kme.jpgimg_20161001_103038hfk8w.jpg

Edytowano przez DanielJedlak

HANK    2

Niektóre sprytne krowy potrafią odpinać sobie łańcuch rogami, jak przetkniesz przez to kółko i zaczepisz to wtedy nie dadzą rady.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Mateusz231232
      Witam serdecznie mam takie małe pytanie chcemy zasiać 60 arów kukurydzy na kiszonke dla około 12 szt bydła opasowego w różnych grupach wiekowych i chciałbym się dowiedzieć czy taki areał starczy dla tylu sztuk opasów i czy w ogóle opłaca mi się siać qq dla tylu sztuk ? pytam na forum ponieważ pierwszy raz siejemy qq i chce żeby wypowiedzieli się na ten temat użytkownicy którzy mają z tym doczynienia pozdrawiam.
    • Przez Paatryk12dsa
      Witam wszystkich, posiadam 14ha ziemi uprawnej i chciałbym się dowiedzieć ile powinienem z tego obsiać trawą, ile robić kiszonki z kukurydzy i ile hektarów obsiać zbożem na te 15 sztuk opasów. Ile tyle sztuk potrafi wyprodukować obornika przez rok i gnojowicy? (Sianokiszonka w balotach nie wchodzi w grę) Z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam. 
    • Przez Primorac
      Witam! Zmagam się  z małym dylematem, otóż potrzebuje porady odnośnie wygrodzeń dla mamek i rozpłodnika. Obecnie przebywają one w blaszanej hali na prowizorycznych wygrodzeniach. Chciałbym teraz zrobić to trochę lepiej, porządniej tylko nie wiem jak dobrze to zrobić, ponieważ: nie ma różnicy poziomów pomiędzy stołem paszowym a miejscem w którym przebywają zwierzęta. Zastanawiam się  czy murek +/- 30cm zda egzamin z racji tego, że przy nagromadzonym oborniku, pasza dla bydła będzie za nisko? Druga kwestia to jakie wygrodzenie? Drabina skośna czy może  rury poziome? No i która z nich była by na tyle skuteczna żeby małe cielaki nie wychodziły na zewnątrza jak dotychczas sie dzieje? 
    • Przez RolnikFarm
      Witam. Ma ktoś z was jakieś sprawdzone dobre lampy grzewcze i mógłby mi polecić? Bo te aktualnie co mam z pobliskiej agromy to już mnie... strzela. Jak wytrzyma jeden miot to jest dobrze.
    • Przez rolnikhghf
      Od niedawana wraz z tatą zajeliśmy się hodowlą bydła mięsnego jako dodatkowy dochód do gospodarstwa.
      I mamy kilka pytań odnośnie ich żywienia.
      Planujemy hodowlę 10 byczków, nie mamy zamiaru siać kukurydzy bo jednak przy takiej ilości sztuk to mało opłacalne. Byki mamy zamiar karmić ziemniakami (mamy ich dość sporo 3ha które sprzedajemy na rynkach wiec odpadów jest dość sporo), kiszonka z poplonu ewentualnie trawy, wytłoki buraczane i dynia. Jak myślicie takie żywienie ma  sens aby byki dosrosły w miarę opłacalnej wagi?
      I moje drugie pytanie co myślicie o sianie z lucerny podobno jest ono bardzo wartościową paszą dla bydła i chętnie przez nie zjadaną ( wiem ze podsuszone liście odpadną i zostaną same badyle ale sąsiad stosuje to ok kilku ładnych lat i byki osiągają ładne przyrosty

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.