Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Byczki
mati2411    3

Mam pytanie odnośnie "odgrodzenia byków". Aktualnie stoją przywiązane na łańcuchach. Zdarza się, że gdy jeden się położy drugi tylnymi łapami przez niego przechodzi i się "plączą", co grozi uduszeniem gdy łańcuch jest mocno naprężony, a ten który leżał wstanie. Myślimy o wstawieniu przegród między te sztuki jednak jest problem jak je zamocować? Z przodu dospawalibyśmy do drabki nad korytem, natomiast jest problem z tyłem. Chcielibyśmy bez kucia i zalewania. Kołki natomiast mogą nie wytrzymać gdy byk będzie za mocno się opierał, a nawet jeśli wytrzymają to będą stale w gnojówce i gnoju. Ktoś z was zna może rozwiązanie? Czy pozostaje jedynie kucie i zalewanie? Jeśli coś nie jasne to piszcie, postaram się wyjaśnić.

Taurus83    88

Wiadomość z agroFakt.pl

wiercisz otwór wiertło 16 wbijasz pręta korbowego 16 i nie wyrwie tego nigdy tylko ciasno musi być wbity robiłem tak z wujkiem i trzymam
i spawasz sb rurę do tego pręta

grzesiek88    76

Kacper dobrze radzi, dodatkowo możesz jeszcze tego pręta na klej wbić, są specjalne kleje do betonu dwuskładnikowe i na bank byk tego nie ruszy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez tymtus
      Co sądzicie o kastracji bydła mięsnego? W Europie nie jest to rozpowszechnione, ale prawie cała reszra świata jednak stosuje tą metode, pozwala to na o wiele tańszy koszt wyprodukowania wołowiny, oraz zmiejsza szanse kazirodztwa, oraz ułatwia prace nam, rolnikom. Bardzo wygodna jest metoda bandingu, która polega na zakładaniu specjalnych gumek na moszne cielaka, po czasie jądra po prostu odpadają. Zestaw do takiego zabiegu, to koszt 50zł, jest dostępny w polsce, chociaż z samą praktyką bandingu się nie spotkałem. Co Wy o tym sądzicie?
    • Przez Theprzemo205
      Witam! Właśnie modernizuje swoją oborę i mam zamiar zrobić wygrodzenia, kratę  do żłobów w postaci litery v czyli  |\/|. Coś takiego mniej więcej. Mógłby mi ktoś podać wymiary?
    • Przez DajanaDoreska
      Cześć wszystkim,
      Mam nietypowe pytanie, chciałabym dowiedzieć się czy jest taka możliwość żeby np. bydło było zarejestrowane w moim gospodarstwie a wypasało się i przebywało gdzieś indziej ??? Chodzi mi np o jakieś kontrole lub inne, czy nie było by albo i byłby kłopot ??
    • Przez DanielJedlak
      Witam, ostatnio postanowiliśmy zrobić remont obory.
      Jednak mamy problem, bo nie wiemy do czego służą koła na górnej rurze, jeżeli mógłby ktoś mi wytłumaczyć do czego one dokładnie są był bym bardzo wdzięczny