Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie studia by zostac doradca produkcji roslinnej

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 28 październik 2013 - 21:24

jakie studia by zostac doradca produkcji roslinnej a wiec tak chodze do etchnikum rolniczego i na jakie studia trzeba isc by zostac doradca rolniczym tzn np w chemirolu pan pracuje i jezdzi do rolników i doradza i w sprawach produkcji roslinnej i mnie to bardzo interesuje produkcja roslinna tj zboza rzepak i kukurydza te c osieja u ans w terenie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jakie studia by zostac doradca produkcji roslinnej Dzisiaj, 19:59
  •  

#2 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 29 październik 2013 - 12:24

jakie studia by zostac doradca produkcji roslinnej Najważniejsze to trzeba się znać a nie mieć papierek !!! Co ci po papierku jak na rozmowie kwalifikacyjnych spytają się Ciebie o jakąś fachową wiedzę a ty nie będziesz wiedział. Studia trwają przez 5 lat, strasznie długo a taki materiał odnośnie samej produkcji roślinnej to możesz zgłębić w ciągu roku przy odpowiednim nauczaniu.

Już nie raz miałem styczność z przedstawicielami po "studiach" którzy nie grzeszyli wiedzą na temat produkcji roślinnej a i zdarzają się tacy nie że bez wykształcenia rolniczego ale np. po filologii polskiej lub bez podstawowej wiedzy na temat rolnictwa.

#3 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 29 październik 2013 - 12:53

jakie studia by zostac doradca produkcji roslinnej Wiedza przede wszystkim, ale co ci po wiedzy, skoro papierek też musisz posiadać. Zobaczą, że brak wykształcenia wyższego i automatycznie nie wezmą cię na żadną rozmowę kwalifikacyjną. Idź na inżynierskie studia rolnicze bądź coś ściśle związanego z rolnictwem (choć lepiej byłoby gdybyś wybrał to pierwsze) i zdobądź cenną wiedzę na temat produkcji roślinnej, nawożenia, ochrony roślin. Najlepiej nie tylko teoria, ale też trochę praktyki. Wtedy na rozmowie w takim np. chemirolu pokażesz władzom tej firmy, że warto na Ciebie postawić, masz głowę do tego i jest to Twoim hobby. Powodzenia.

#4 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 29 październik 2013 - 19:50

jakie studia by zostac doradca produkcji roslinnej no bo mnie to bardzo interesuje i wiedze mam poniewaz posiadamy gospodarstwo małe bo 25 ha ziemi tylko ale zawsze cos jest

#5 Share k-krzysiek

k-krzysiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 14:50

jakie studia by zostac doradca produkcji roslinnej @jankes123 Jak wyżej, idź na rolnictwo inżynierskie. Zależnie od uczelni, ale możesz zorientować się gdzieś może być specjalność doradztwo rolnicze, i odpowiednio dodatkowe przedmioty. Wbrew stereotypom studia rolnicze nie należą do tych łatwych lekkich i przyjemnych, trzeba się pouczyć, ale warto zwłaszcza jak ktoś to lubi. Można je oczywiście przejść na samych 3, bardziej studiować jak się uczyć, ale po co? Trzeba być odpowiedzialnym, w końcu kto jak nie sami rolnicy mają zmieniać stereotypy nt. rolnictwa. Życzę powodzenia i polecam Olsztyn. Po za tym, że rolnictwo jest tu na na prawdę dobrym poziomie i nie będziesz żałował, to przy okazji jest piękne miasteczko akademickie.

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 listopad 2013 - 22:43

jakie studia by zostac doradca produkcji roslinnej Zgadzam się, no może poza tym że ucząc się ma się wyższe oceny niż 3. Wiele zależy od szczęścia, a czasami takie 3 cieszy bardziej niż 5 :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#7 Share ak856

ak856

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 23:12

jakie studia by zostac doradca produkcji roslinnej Zgadzam się z poprzednikiem k-krzysiek wybierz rolnictwo inżynierskie, później można dokończyć też magisterskę na produkcji roślinnej u Budzyna i sprawa papierkowa będziesz miał jak najbardziej do takiej pracy (studia takie proponuje m.in Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie) . Ale jak poprzednicy wspomnieli teoria to jedno a praktyka to drugie, więc w takiej pracy ważne jest doświadczenie i umiejętność rozważnego myślenia.

#8 Share Mosull

Mosull

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 10:37

jakie studia by zostac doradca produkcji roslinnej To dodam coś od siebie bo akurat temat nie jest mi obcy.
Jestem od czerwca mgr inż rolnictwa na UR w Krakowie na specjalności ekonomika rolnictwa. Ekonomiczny kierunek ponieważ zawsze cieszyły mnie liczby, ale w toku studiów miałem sporo teorii typowo rolniczej. Jestem też doradcą rolniczym.
I teraz moja opinia: Studia fajne, przyjemne - ale szczerze mówiąc na samej teorii nie odważyłbym się doradzać rolnikom, bo jak wiadomo często teoria z praktyką nie znajduje wspólnego języka. Mam też praktyczne doświadczenie ponieważ mamy gospodarstwo i chyba dla doradców rolniczych ( z różnych zakresów - agronom, doradztwo odnośnie funduszy unijnych, żywieniowiec) takie połączenie jest najlepszym rozwiązaniem.
Osobiście staram się cały czas dokształcać - kursy w CDR, obecność na tym forum, rozmowy z rolnikami oraz szukanie informacji pozwala cały czas poszerzać swoją wiedzę.

Choć jak ktoś lubi kontakt z człowiekiem to naprawdę polecam takie zajęcie - bo jest sporo przyjemności z tego:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jankes123

jankes123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 510 postów

Napisany 13 listopad 2013 - 21:27

jakie studia by zostac doradca produkcji roslinnej no tak dzieki za odpowiedzi my posiadamy gospodarstwo ok 25 ha wiec praktyka roslinna to jest