Skocz do zawartości
l3ind

Studia rolnicze

Polecane posty

l3ind    0

Witam. Od pewnego czasu borykam się z pewnym problemem. Mianowicie chodzi mi o wybór studiów na ktróry teoretycznie mam jeszcze ponad rok ale chciałbym usłyszeć co o tym myślicie. Chciałbym pójść w rolnictwo gdyż od małego wychowuje się na wsi i jest to po części moją pasją lecz martwi mnie to iż nie jest to właściwa decyzja. Obszar gospodarstwa które chciałbym przejąć i rozwinąć to ok 10ha z czego tylko 1/3 to dziwerżawa i tu mam największy problem gdyż przy większym areale nawet bym się nie zastanawiał. Z maszynami nie ma problemu gdyż mój dziadek prowadził to gospodarstwo hobbistycznie i nie powiększał areału a maszyny są można powiedzieć aż nazbyt wystarczające i na obecnym areale nie mają zbytnio co robić. W ostatnich dwóch tata w pełni przejął gospodarstwo i od tego czasu produkcja zbożowa przynosi dużo większe zyski niż przed laty. Każą wolną chwilę staram się pomagać w rolnictwie i chciałbym wiązać z tym moją przyszłość ale boje się że przy obecnym areale może być to zbyt ryzykowne. Co byście doradzili? 

lukbold    462
Kup se gazetę rolniczą jak Cię to interesuje a idź na bardziej przydatne w życiu studia

johniy861    17
studia zawsze się przydadzą bo to juz wykształcenie wyższe. A poza tym nawet jeśli nie uda ci się prowadzic własnego gospodarstwa to zawsze możesz próbować sił u jakiegos obszarowca jako pracownik

Wiadomość z agroFakt.pl

Piotr0224    11

Dużo zależy od tego jak się uczysz i co zamierzasz w życiu osiągnąć, jeśli myślisz o zostaniu na gospodarstwie może pomyśl o jakimś pokrewnym kierunku dużo nauczysz się przez doświadczenie i samemu jeżeli naprawdę się tym interesujesz. Stałem przed podobnym wyborem kilka lat temu jeszcze nie prowadzę gospodarstwa samodzielnie ale jest ono parę razy większe obszarowo +hodowla, wybrałem kierunek weterynarii, w chlewni poradzę sobie sam, na polu agrotechnikę złapałem z doświadczenia, ochronę roślin tu przychodzi z pomocą ojciec, internet, doradcy, + mam możliwość pracy w dobrym zawodzie a rolnictwo traktować jako hobby taki mam plan co będzie to się okaże

Dużo szybciej nauczysz się sam niż na studiach bo po drodze będziesz miał masę niepotrzebnych przedmiotów. Tylko że 10 ha to można bardziej hobbystycznie traktować bo kokosow z tego nie będzie i raczej będziesz musiał robić coś jeszcze w życiu żeby dobrze radzić sobie finansowo.

l3ind    0

Myślałem własnie o tych studiach  bo nie mam wykształcenia rolniczego i już nie kwalifikuje się do np.; młodego rolnika z tego co czytałem, a to bardzo by pomogło w rozwoju gospodarstwa.

Piotr0224    11

Jeśli chodzi o młodego rolnika to lepiej iść na kurs rolniczy krócej mniej nauki spotkania w weekendy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Raugia
      Witam,

Zastanawiam się jak aktualnie wygląda sytuacja z zakupem ziemi rolnej.
      Nie jestem rolnikiem - dopiero studiuję ten kierunek i wiąże z nim spore nadzieję. 
      Chciałam się dowiedzieć czy jako student (mieszkający w mieście) mogę kupić ziemię rolną na wsi - zamierzam się w niej na stałe osiedlić (w obrębie tego samego województwa)?
      Czy taka możliwość będzie dopiero po zakończeniu edukacji? Ewentualnie jest może jakiś myk który podpisuje się z Agencją (rodzaj pozwolenia?)?

Proszę o odpowiedź bo jakoś nie mogę znaleźć konkretnej informacji.

Pozdrawiam
      Raugia
    • Przez RadosławKowalski
      Dzień dobry

Jestem studentem IV roku kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Prowadzę badania do pracy inżynierskiej na temat wizerunku marki ciągników i maszyn rolniczych. Chciałbym prosić czytelników forum o uzupełnienie ankiety dotyczącej wizerunku marki. Badania w tej dziedzinie pozwolą mi wyciągnąć wnioski o tym jak ważna jest marka, jeśli chodzi o proces decyzyjny zakupu ciągników i maszyn rolniczych.

Poniżej link do ankiety:
      https://docs.google....iewform?c=0&w=1

Dziękuje za pomoc
    • Przez Divinegirl
      Czy są może tutaj jakieś osoby wybierające się na magisterkę, kierunek rolnictwo - UTP Bydgoszcz ?

• Przez paulus
      Witam,
      Czy ktoś słyszał, a może sam jest członkiem rolniczego stowarzyszenia branżowego? 
    • Przez Denis1997
      Jest tu ktoś kto się wybiera na studia niestacjonarne do UP Wroc , kierunek- rolnictwo ?