adaskupodkarpacie

Jaka odmiana ziemniaka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jakie ziemniaki wybrać?

galeria
Pszenica
tomi1349    8

Witam. Uprawiał ktoś ziemniaki przemysłowe po kukurydzy na ziarno? Są jakieś skutki uboczne takiego przedplonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Koledzy szukam porady jaka odmiane wziac na nastepstwo po wyzsluzonym Tajfunie ktory jest super jesli chodzi o susze,braki wodne oraz slab klase ziemi. Myslalem na Lily, Satinie badz Belmondo z Solanu, tak jak wczesniej pisalem ziemniak na slaba ziemie, braki wodne, duza temperature i skrobia od 13% w gore odmiany raczej zolte i nie posiadam nawadniania, ziemniak skladowany na pryzmie w przechowalni. Co doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

satina jest bardzo mało wymagająca, w 2015 przy tej suszy miałem ją na 5 klasie ziemi i bez nawadniania dała mi na prawdę dobry plon, już dłuższy okres sadzimy ją ze względu na słabsze stanowiska, a Belmonda jest podobna do satiny. A co do Tajfuna to raczej powiedziałbym że jest bardziej wymagający względem ziemi i wody, a przede wszystkim najgorsze to że lubi się odmłodzić jesienią  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Tajfun wlasnie tez peka i to jest glowny powod jego wymiany, nawet jak ma pekniecia to nie gnije i przechowuje sie super, ale jest juz skaza a teraz ludzie patrza niestety oczami szczegolnie handlarze, u mnie tajfun w tamtym roku byl zielony do konca wrzesnia i nie mam problemu z odmlodzeniem i dal super plon na ziemiach 4-6 klasy i szukam konkretnej alternatywy moze cos z Europlantu albo Agrico? Ta Satina w sumie najbardziej mi odpowiada, ale moze jest mniej podatna na pekniecia jak Tajfun, moze mial ktos oby dwie odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Ja mam satine i tajfuna. U mnie w tych odmianach nie miałem problemów z pękaniem, ale z tajfuna również będę rezygnował ale dlatego że jest bardzo delikatny i łatwo się obija i ciemnieje na obitych miejscach. Z satiny raczej długo nie będę rezygnował, a za tajfuna ostatnio już próbowałem belmonde i jestem zadowolony a interesuje mnie jeszcze melody i lili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

a jak z przechowywaniem madeleina? jak długo można ją przetrzymać bo to jest wczesna odmiana to samo z lili ktoś wie?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KiQ    14

Jedna z lepszych odmian do przechowywania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761

co polecacie zamiast tajfuna ma być wczesne urosnąć na słabej glebie bez nawodnienia kolor miąższu obojętny i dobre do przechowywania ktoś coś ????


u mnie za to tajfun co rok gnije ale może przesadzam z pomiotem kurzym

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

ja  na Tajfuna  nie narzekam -leży dobrze  na 100 %  za dużo  kurzaka.   Każdy  ci będzie gnił  jak za dużo  azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1761

Szymi40 a dlaczego bellarosa leży dobrze z tego samego pola i w tej samej przechowalni

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Melody ma kiepski smak po wykopkach ale juz w listopadzie jest znosna, szybko kielkuje w przechowalni.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    515

Co powiecie o odmianie Zuzanna? Jaki plon, jak się przechowuje, jaka skrobia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

witam . mial ktos ziemniaki queen anne ? jak to plonuje jak ze smakiem zdrowotnoscia  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam255    26

Witam wszystkich,czy ktos sadzi odmiane ziemniaków Sagitta , moze ktos o niej powiedziec , jak plonuje ,jaki dac najlepszy nawóz  itp, zgóry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Red sonia czy bellarosa? Sadze na ziemi lekkiej klIV-V. Zależy mi na plonowaniu w granicach 20t/ha i dobrym smaku. To mój pierwszy post, wiec witam wszystkich i proszę o poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziemniakpl    0

Ja myślę że bellarosa.Czemu masz taki skromne wymagania ilościowe.Myślę że kl IV V to klasa z której można ciągnąć do 40 t.Trzeba tylko dać pod korzeń i po liściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Bellarosa nie ma startu co do smaku do Red Soni i Red Anny .Szymon Kuczok daj 400kg soli+250kg Polidapu + 350kg saletrzaku pod korzeń + ochrony a 40ton ukopiesz spokojnie.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
    • Przez Benzynek
      Witam jak rozpoznać że koło wynoszące (totolotek) jest krzywy? Totolotek potrafi się zatrzymać a w koszykach zbyt dużo ziemniaków nie ma.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj