Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blokada zwrotnic resorowanych

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 11:20

Blokada zwrotnic resorowanych Panowie- ratujcie. Żniwa idą, będzie masa roboty z TURem, a ja biedny zauważyłem, że gdy kucną sprężyny w miękkim przodku, drążki kierownicze ustawiają się pod kątem i ciągnik mocno traci na zwrotności. :mellow: Więc skoro już wiem co jest grane - mam następujące pytanko:

Gdzie można nabyć element opisany w katalogu jako "zderzak II" nr. kat. 80.271.035? Nie mogę tego namierzyć w żadnym sklepie w okolicy (woj. Mazowieckie/ Łódzkie).

Zakup gotowych elementów byłby najprostszym rozwiązaniem, ale rozważam również ich dorobienie. Niestety w tym przypadku również potrzebuję pomocy- gdyby ktoś miał możliwość zmierzenia długości oryginalnego długiego zderzaka (blokady resorowania zwrotnicy) i podzielił się ze mną tą wiedzą - byłbym bardzo wdzięczny. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Blokada zwrotnic resorowanych Dzisiaj, 13:21
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 12:09

Blokada zwrotnic resorowanych http://sklep.techrol...roduct/id/36518 gdyby link nie działał to w wyszukiwarce sklepu wpisz 80271035, cena 22,20zł

#3 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 20:52

Blokada zwrotnic resorowanych Hmmm... musieli je jakoś niedawno zorganizować. Inna sprawa, że ostatnio rozglądałem się za tymi detalami na jesieni i ani w samej hurtowni, ani w lokalnych sklepach zaopatrujących się w niej, towar był nieosiągalny :) W każdym bądź razie- dzięki serdeczne za zainteresowanie i fatygę. ;) I przepraszam, za moje lenistwo- mogłem zajrzeć na stronę Techrolu przed założeniem tematu :mellow:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mac1974

mac1974

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 16:55

Blokada zwrotnic resorowanych Witam serdecznie kolegów.

Mam kilka pytań odnośnie zwrotnic resorowanych.
Mam w swojej 912 bardzo zużyte te zwrotnice. Wczoraj podnosiłem przodek i są wyczuwalne bardzo duże luzy. Czy jest sens to naprawiać czy lepiej wymienić na nieresorowane. Z katalogowym kompletem obciążników dla 912 przód praktycznie jest całkowicie dobity. W orce zwrotnica ta musi być blokowana. Z mniejszą ilością obciążników dobrze się jedzie po drodze ale w polu potrzeba dociążyć przód. Konstrukcja zwrotnicy jest prosta i wydaje mi się że sprzyja wycieraniu tulei mosiężnej i powierzchni samej zwrotnicy. Co sądzicie o tych zwrotnicach, ich zaletach i wadach. Pozdrawiam.

#5 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 16 wrzesień 2013 - 18:53

Blokada zwrotnic resorowanych Przyblokowałem przodek i przy pracy z ładowaczem kosmos. Znacznie poprawiła się zwrotność. Ludziska narzekają, jakie to te 80'tki, są mało zwrotne. No, ale klapnięte sprężyny robią swoje, bo jak wszystko hula, to sprzęt jest zwrotniejszy od 60'tki. Od klapniętych sprężyn wywodzi się mit, o mało zwrotnych 1222 itp. (a zapadnięty przód w 12'tkach to standard)

Do tego uciąg jakby konkretniejszy (jednak zanim sprężyny "wstaną" to masa działająca na tylną oś jest znacznie mniejsza, do tego dochodzi dużo lepsza reakcja przy podnoszeniu i jednakowa głębokość pracy,maszyny ) Ale komfort jazdy odczuwalnie maleje (może dlatego, że biję po 3,5atm w przód pod tura :) ) i mam wrażenie, że po tyłku dostaje sworzeń na kolebie ;) Bo to, co amortyzują sprężyny, na sztywnych zwrotnicach bezpośrednio działa na kolebę.

Edytowany przez Stefano1, 16 wrzesień 2013 - 18:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 listopad 2015 - 20:39

Blokada zwrotnic resorowanych

Witam,

czy mógłby ktoś opisać lub pokazać jak zablokować zwrotnicę, w którym miejscu i czym się blokuje?