Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką prasę wybrać do u-5314

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Artur321

Artur321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 11:06

Jaką prasę wybrać do u-5314 Mam zamiar kupić prasę rolującą do mojego u5314 pracowała by przy sianie ok. 4ha i słomie ok 6ha. Cena za jaką chciałbym ją kupić to 20-30k. Co wybrać Polską czy zagraniczną ? Jakiej Marki ? Na co zwracać uwagę przy zakupie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką prasę wybrać do u-5314 Dzisiaj, 03:25
  •  

#2 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 09 lipiec 2013 - 11:48

Jaką prasę wybrać do u-5314 Na 10 ha to trochę sobie jaja robisz, ale nie moja to sprawa ja bym poszukał prasę łańcuchową Krone to będzie chyba najlepsza maszyna do tego owijanie siatką i szeroki podbieracz

#3 Share Artur321

Artur321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 lipiec 2013 - 12:42

Jaką prasę wybrać do u-5314 wiesz nie ma ludzi do zbierania kostek a wielkiego tego gospodarstwa nie mam łącznie mam 17ha. nie potrzebuje tyle słomy i tak jeszcze sprzedaje nadmiar :) Tak na oko tyle się zbiera ale w poprzednich latach to samej słomy zbieraliśmy wszystko co było czyli ponad 11ha :D

Edytowany przez Artur321, 09 lipiec 2013 - 14:13.

#4 Share Mf255fan

Mf255fan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 16:39

Jaką prasę wybrać do u-5314 Proponuje ci krone kr 130B lub 130 s (z nożami) U mnie mf 255 ciąga kr 130B i nieżle sb radzi.

#5 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 19:42

Jaką prasę wybrać do u-5314 krone ale 10-16 czy 8-16

#6 Share Artur321

Artur321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 10 lipiec 2013 - 20:50

Jaką prasę wybrać do u-5314 A co sądzicie o Warfamie z-543 ??

#7 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 11 lipiec 2013 - 20:24

Jaką prasę wybrać do u-5314 Ja czytałem że materiały w polskich rolek są słabawe że listwy się krzywią a u mnie w tamtym roku rolował nową (babka K442 padła) z543 i owijanie sznurkiem było i jest wku****** na polu ciągle gość wysiadał i kręcił tył kółkiem od sznurka po prostu się ciągle rozregulowała a w stodole jak wyciągałem to 10 z 35 się rozleciało na podwórku i trzeba było znosić po trochu do obory.

#8 Share Artur321

Artur321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 07:49

Jaką prasę wybrać do u-5314 a gdyby jej siatkę założyć ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 10:44

Jaką prasę wybrać do u-5314 Może by z tego co było ale nie wiem czy aparat na siatkę jest ciężko dostać gdzieś czytałem że gość na af czekał chyba z pół roku(ale pewien nie jestem) kolego a czego nie chcesz zachodniej ja powiedziałem ze jak już do końca babkę wykończę to kupie sobie łańcuchową krone albo new holland. Żadnych polskich ,,pras'' i wynalazków nigdy nie kupie. Ale kolego to już musisz sam zdecydować.

#10 Share Artur321

Artur321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 16:03

Jaką prasę wybrać do u-5314 no a jak z częściami do tych zagranicznych bo do polskich to nie ma problemów

#11 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 19:49

Jaką prasę wybrać do u-5314 http://allegro.pl/li...00&string=krone mp ale poszukaj sobie na google. Pamietaj ze części zachodnie są trwalsze od polskich ale też czasami cena jest spora ale ja uważam ze warto. Musisz prase kupić dobrą a nie szrota.

#12 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 20:05

Jaką prasę wybrać do u-5314 Kolego masz Ursusa 5314, 72km to tylko szukaj prasy łańcuchowej z komoro zamykaną mechanicznie na zamki a nie jak Warfama czy Sipma czerowna i zielona Classic na samą hydraulikę i klapa się uchyla w trakcie rolowania, a jakiej marki?. To już zależy co wpadnie Ci w ręce zdrowego. Tylko Ci powiem, że z polskimi prasami to loteria. Bo jak się trafi udany egzemplarz to śmiga z małymi co jakiś czas awariami a jak wadliwy to od nowosći tragedia, no i minus to mały przerób materiału oraz cholernie są ciężkie i gorzej zbijają i bardziej delikatny materiał. Pomysl o Krone KR 125 podbierak 140cm lub KR130B podbierak 180cm są lżejsze o 400kg np. i baloty robią ładne. Tylko patrz z boku komory przerywanych spawów czy nie popękane i lubią czasami chwycić materiał nad komore u góry pomiędzy osłone a belki łańcucha i narobić bałaganu nawet poważnego. Lub Mascar 120. A jak polska to tylko Sipma zielona model chyba Z279/1 bo to łańcuchowa z zamkami. Jak nie masz aparatu na siatkę to potem drogo kupić bo z 2tyś. za używke to mus dać. A części do Krone są drogie powiem Ci i sciągane z zagranicy w euro. Tylko tam nie psuje się tak nagminnie a nawet wcale, no chyba, że sami coś spsocimy lub się zużyje z czasem. Dlatego sprawdz czy masz serwis Krone w okolicy albo składnice maszyn z cześciami do zagranicznych pras.

Edytowany przez Risto, 12 lipiec 2013 - 20:14.

#13 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 12 lipiec 2013 - 21:23

Jaką prasę wybrać do u-5314 Tez mam Ursusa 5314 do którego czepiam Rollant 44S z zamkiem hydraulicznym i działa elegancko. A wydaje mi się że właśnie hydrauliczny zamek bezpieczniejszy dla prasy bo nie rozerwiesz komory (70KM pewno i tak nie dałoby rady rozerwać) no ale fakt że pewno z czasem sie zużyje. A te Sipmy naprawde cały czas wisza na hydraulice traktora ? nie chce mi się wierzyć żeby to az takie prymitywne było

#14 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 13 lipiec 2013 - 11:21

Jaką prasę wybrać do u-5314 Myślę że do takiego ciągnika to jakaś łańcuchowa prasa! Ja szukałem polskie sipmy czerwone bo najtrwalsze i warfamy a na końcu padło na Krone 125. Części dostaniesz w Agromie(łożyska,osłony łozysk) zęby do podbieracza z netu ściągłem, łańcuchy też nowe produkują w Polsce, zębatki to cenowo sa drogie ale to też jest materiał! To prawda co kolega @Risto napisał, są lżejsze od polskich i na te kilka szczegółów trzeba zwrócić uwagę! Tak więc życzę owocnego szukania i trafienia na ten odpowiedni egzemplarz :)

#15 Share Artur321

Artur321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 sierpień 2013 - 08:20

Jaką prasę wybrać do u-5314

Ja czytałem że materiały w polskich rolek są słabawe że listwy się krzywią a u mnie w tamtym roku rolował nową (babka K442 padła) z543 i owijanie sznurkiem było i jest wku****** na polu ciągle gość wysiadał i kręcił tył kółkiem od sznurka po prostu się ciągle rozregulowała a w stodole jak wyciągałem to 10 z 35 się rozleciało na podwórku i trzeba było znosić po trochu do obory.

Słuchaj mam znajomego handlarza z którym się dobrze znam i akurat miał taką Warfamę z-543. Pożyczył mi jej i powiem ci że działała świetnie. Bardzo ładnie zwijała, belki było bardzo mocno zbite, a wiązała sznurkiem i nic nie trzeba było regulować zrobiłem nią 80 bel słomy i ani jedna belka się nie rozwaliła. Więc nie wciskaj kitu. Ta prasa jest w pełni mechaniczna nie ma żądnej elektroniki i nie musisz się prosić żeby ktoś przyjechał podpiął swój komputer zresetował i wziął za wizytę trwającą 10 min. 200zł. Kolego jonkszi zastanów się co mówisz.

Edytowany przez Artur321, 01 sierpień 2013 - 08:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share situ14

situ14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 20:27

Jaką prasę wybrać do u-5314 polecem claasa mtz w zupełnosci wystarczy bardzo dobrze zbija praktycznie od samej podstawy mam taka do sprzedania wiec wiem
http://tablica.pl/of...er-ID3v6Eh.html