Skocz do zawartości

Zdjęcie

krone 125

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 13:05

krone 125 witam wszystkich :)
Dzisiaj byłem oglądać prase krone 125 czerwoną, nawet prasa ładna nic nie spawane tylko jak koleś uruchomił prase to coś stukało, a mianowicie łancuch uderzał w wałek co jest w komorze.
Facet mówił że dopiero 2 dni temu do nich przyjechała i jeszcze nie zrobili przeglądu.
A wiec mam do was pytanie, dlaczego łańcuch udzerza w wałek ?? i ile może kosztować nowy łańcuch i gzie go można kupić ??

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
krone 125 Dzisiaj, 14:42
  •  

#2 Share ogonowski21

ogonowski21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem i maszynami

Napisany 27 kwiecień 2013 - 16:36

krone 125 ja myślę że to pewnie łożyska stukają na Łańcuchu bo jak nie są nasmarowane to pękają i wałek uderza o komorę . moim zdaniem to tak wygląda .

#3 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 19:02

krone 125 2000-2500zł za koplet (dwa łańcuchy) oczywiście bez łożysk- czyli ceny podobne do sipmowskich. Wymiana łożysk na łańcuchu banalnie prosta- można to zrobić między ukręceniem jednej a drugiej beli (koszt od 5zł jakieś chińskie do ok 15-18zł kraśnickie). Co do stukania "szczeblem" o wałek na dole to może dało by się skrucić łańcuchy tak by się bardziej napięły na tych sprężynach na klapie i nie udeżały w wałek- u mnie takiej sytuacji nie było. Może to też nie wina zbyt lużnych łańcuchów tylko gdzieś łożysko się rozpadło i "tłucze" po prostu. I jeszcze jedna sprawa- ja kupując taką prasę teraz wybrałbym tą której łańcuchy się obracają przy otwartej klapie co mają takie kółka u góry na zawiasie klapa-prasa (to mają niektóre zielone) wtedy bela lepiej wypada po po sprasowaniu i owinięciu. Bo w takich ze sprzęgłem rozłanczającym przy otwieraniu klapy zdarza się rzadko że bela nie chce wypaść z komory- zdaża się to wtedy gdy pakos jest szeroki i zle się jedzie. Sprawdz też czy nie spawana przy zamkach. Ale ogólnie prasa wg mnie dobra jeśli ktoś nie chce osiągać niebotycznego zgniotu (wiadomo wtedy pasówka ale nie byle jaka lub krone np 10-16).

http://allegro.pl/kr...3176121494.html

http://allegro.pl/ko...3142991814.html

nawet udało mi się znależć tańszy 1150x2=2300zł komplet http://allegro.pl/pr...3141394313.html
http://allegro.pl/ze...3171180943.html

Edytowany przez grzepo, 27 kwiecień 2013 - 19:15.

#4 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 19:57

krone 125 Dzieki za odp
te tłuczenie to powstaje w ten sposób że łozyska udzerzają w ten wałek co jest w komorze.
Podejrzewam że to wina rozciągnietych łańcuchów.
Prasa jest ładna nie spawana łańcuchy wszystkie przesmarowane.

ZETOR TEAM

#5 Share rufik2

rufik2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja.

Napisany 27 kwiecień 2013 - 21:31

krone 125 a może wałek jest wygięty. U nas było kilka wygiętych i ocierały w kilku miejscach albo jak koledzy pisali łożysko.

#6 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 23:01

krone 125 na tym wałku co jest w środku to są ślady jak łożyska ocierają o niego
łańcuch jest rozciągniety i dlatego sa te stuki
łańcuch jeszcze orginalny to niema sie co dziwić, najlepsze jest to że on myślał że to o blache tak stuka, dopiero jak mu pokazaliśmy że to o wałek stuka to biegiem leciał po klucz i wołał mechanika heh
chyba ją zakupie, stan prasy jest najlepszy jaki oglądałem a łancuchy nowe to koszt 2200zł chyba sie skusze

ZETOR TEAM

#7 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 06:17

krone 125 A ile chce za nią jeśli można wiedzieć?

#8 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 08:08

krone 125 na początku mówił 18 ale jak usłyszeliśmy te stukanie to powiedzieliśmy mu że sie zastanowimy
wczoraj do niego zadzwoniliśmy i powiedzieliśmy że 16tyś to możemy dać bo łańcuchy trzeba wymienić i aby sie zapytał czy z tym stukaniem, a my że tak , troche sie krzywił ale sie zgodził

ZETOR TEAM

#9 Share argoz

argoz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 28 kwiecień 2013 - 11:18

krone 125 Ten wałek to można przesunąc z całym podbieraczem do przodu, o ile nie był jeszcze przestawiany.
Ja kupiłem te łańcuchy co są z boku, ten długi co napędza wałek to muszę co kilkaset bel napinac bo się mocno wyciąga. Łańcuchy kupowałem niby potrójnie wzmacniane po 50zł za metr.

#10 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 11:44

krone 125 no przy tej prasie to łańcuch wygląda zdrowo, i nie wyglada na mocno zużyty
jutro jadą ją jeszcze raz obejrzeć
macie jakieś porady przy oglądaniu krone 125, ja wiem tylko tyle że warto sprawdzić czy komora nie była spawana

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 28 kwiecień 2013 - 14:21

krone 125 Zgadzam się z kolegami wyżej!Możesz wałek przestawić, możesz łańcuch naciągnąć. Ogólnie oblukaj dokładnie całą prasę, czy komora cała, łańcuchy, zębatki, sprawdż jak to sprzęgło kłowe wygląda(odkręć osłonę w zaczepie i od spodu bedziesz widział czy wyrobione mocno), bo jak ja swoją kupiłem to tą linke miała zerwaną od tego sprzęgła,ale sprzedający miał mi to zrobić. A rok to wiesz jak sprawdzić? zreszt a chyba ci kiedyś pisałem! A więc udanego zakupu życzę :)

#12 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 14:36

krone 125 a możesz mi przypomnieć jak sie ten rok sprawdzało ??

ZETOR TEAM

#13 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 28 kwiecień 2013 - 15:29

krone 125 Ten numer z tabliczki na prasie porównałem z tymi http://www.agromix.a...atalog.php?id=1 i wyszło mi że moja jest z 1991roku.

#14 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 19:04

krone 125 ok dzieki przyda sie :D

ZETOR TEAM

#15 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 06:28

krone 125 Sprawdz stan przekładni czy nie ma jakiś luzów na wałku, sprzęgło kłowe tak jak koledzy pisali wcześniej, obudowę łożyska wałka napędzającego komorę- potrafi być wyciągnięta(przeciągnięta) jak u mnie- wałka co idzie od sprzęgła kłowego do małej zębatki, ogólnie stan zębatek, sprawdz przed zakupem jak się otwiera klapa czy równo wszystko idzie, czy zamykając klapę zamki bez problemu blokują klapę (czy zamki blokują klapę jednakowo- jeśli nie może to być wina złej regulacji lub skręconego wałka odpowiedzialnego za równe blokowanie zamków). Sprawdz czy wałek wom nie jest skręcony.

#16 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 06:35

krone 125 ok dzieki za porady
dzisiaj ją dokładnie obejrzę

ZETOR TEAM

#17 Share MIKOLAJ276

MIKOLAJ276

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 29 kwiecień 2013 - 11:42

krone 125 Wszystko sprawdziłem tak jak mi radziliście i powiem tak stan prasy oceniam na zajebis*y
dzisiaj mają mi ja przywieść

ZETOR TEAM

#18 Share przemexxx

przemexxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:mój kanał na yt ;) http://www.youtube.com/user/Przemextyn?feature=mhee

Napisany 09 maj 2013 - 20:27

krone 125 to je łancuchowa to musi napidalać! :D

#19 Share voyteknet

voyteknet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:26

krone 125

Ten wałek to można przesunąc z całym podbieraczem do przodu, o ile nie był jeszcze przestawiany.
Ja kupiłem te łańcuchy co są z boku, ten długi co napędza wałek to muszę co kilkaset bel napinac bo się mocno wyciąga. Łańcuchy kupowałem niby potrójnie wzmacniane po 50zł za metr.

potrójnie wzmacniany... hahaha dobre.... jakby od razu nie mogi dobrze zrobic:) i to jeszcze za 50 zloty?? ciągnie się pewnie jak guma w majtkach:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 05 luty 2014 - 10:21

krone 125 @voyteknet a ty to pewnie łańcuchami handlujesz że w każdym temacie związanym z łańcuchami piszesz swoje posty.