Skocz do zawartości

Zdjęcie

Valtra A93 problem z mocą w dowodzie.

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kodakz915

kodakz915

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 20:22

Valtra A93 problem z mocą w dowodzie. Witam. Postaram się w jak najbardziej przejrzysty sposób przestawić mój problem. Znalazłem ciągnik taki jak mi odpowiada tzn. przedział mocy w wniosku mam 100-110km .Valtra A93 ma 101km ale w homologacji pisze że ma 75km .Więc w dowodzie rejestracyjnym będzie pisać ze ma 75 km. Jestem ciekawy jak na to zareaguje kontrola z Arimr. Diler mówi że wypisuje oświadczenia dla agencji że ona ma 101km mierzone przy 1500 obrotów a 75 km przy 2350. Spotkał się już ktoś z takim czymś? Może ktoś już składał takie oświadczenie do agencji. Czy przejdzie mi ten ciągnik w moim wniosku? Jutro będę dzwonił do gościa co mi wniosek rozpatruje.Czy agencja wezmie pod uwagę takie oświadczenie ? Jak ktoś miał taką sytuacje to proszę o wypowiedzenie się. z góry dziekuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Valtra A93 problem z mocą w dowodzie. Dzisiaj, 21:38
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 20:38

Valtra A93 problem z mocą w dowodzie. Ona 75 kW a nie KM i nie przy jakichś 1500 obr/min tylko przy 2270. Czyli w homologacji jest wszystko w porządku.

Edytowany przez b0gdan, 02 kwiecień 2013 - 20:39.

#3 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 21:29

Valtra A93 problem z mocą w dowodzie. Ja miałem tak samo z moją N101 nie było problemów wystawili mi jakiś kwit do agencji, spowodowane to jest tymi normami spaln nowymi końcówki serii bez adblue jeszcze weszły :P

#4 Share kodakz915

kodakz915

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 22:46

Valtra A93 problem z mocą w dowodzie. @słomek a ile twoja n101 miała napisane w homologacji?

#5 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 kwiecień 2013 - 23:10

Valtra A93 problem z mocą w dowodzie. W przypadku ,,Mojej" 101 był ten sam problem, po prostu napisałem prośbę o aneks i zmniejszenie przedziału mocy ciągnika ze 105-115 na 70-80 KM ,do prośby dołączyłem zaświadczenie od importera o tym że ciągnik ma 73 KM mierzone przy jakiś tam obrotach i taka moc jest wpisana w homologacji ale jednocześnie informuje że ciągnik jest zdolny do współpracy z maszynami o zapotrzebowani na moc 120 KM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share JohnDeere6330

JohnDeere6330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AF

Napisany 03 kwiecień 2013 - 07:15

Valtra A93 problem z mocą w dowodzie. Wystarczy oswiadczenie dilera ze ciagnik ma taka moc jak w przedziale na wniosku.
Aneks do umowy o zmiane przedzialu mocy pewnie opozni realizacje umowy

#7 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 03 kwiecień 2013 - 14:28

Valtra A93 problem z mocą w dowodzie. U mnie czas od złożenia prośby do podpisania aneksu to trzy tygodnie. czekasz trzy tygodnie i masz pewność że przy wniosku o płatność nie wyjdą kwiatki bo każdy urzędnik ma swoje własne podejście do sprawy

#8 Share kramer316

kramer316

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, hodowla, technika rolnicza, budownictwo, maszyny budowlane, prawo, polityka,...i oczywiście KOBIETY!!! :)

Napisany 27 czerwiec 2013 - 18:40

Valtra A93 problem z mocą w dowodzie. to trzeba przewidywać takie sytuacje, ja mam w zestawieniu rzeczowo-finansowym podane 74-110 KM i każdy ciągnik którym byłem zainteresowany mieści się. - nawet osławiona Valtra A 93, która rzeczywiście ma inną moc homologowaną a inną rzeczywistą. I to nie kwestia 75 kW = 100 KM jak ktoś pisze bzdury wyżej, tylko w przypadku Valtry zrobili mały myk w postaci wgranego oprogramowania do sterownika CR - silnik przy obrotach znamionowych 2350 ma moc 75 KM i tak jest homologowany, w związku z tym ma ulgi w dostosowaniu do norm emisji spalin, a przy obniżonych obrotach przy ok 2000 obr. ma 101 KM
Miałem go kupować ale dźwięk silnika i mułowata reakcja na gaz odstrasza mnie i trochę cena za wysoka....jeszcze znalazłem Kubotę na rzędowej pompie, niższa moc , niższy moment, ale w silniku jest chęć do życia, skrzynia biegów 6 z połówką, duża zwrotność i też gładkie podwozie jeżeli chodzi o krzaki i gałęzie, ładnie zrobiony podnośnik, nawet hamulce hydrauliczne do przyczep w standardzie(oprócz pneumatycznych) i cena netto 20tys. niższa...w cenie 3 lata gwarancji i 3000 godzin + plus dobra oferta finansowania.....tyle w temacie.
Pewnie za chwilę będę żałował, bo Valtra ma obracany fotel i można łatwo pracować z żurawikiem - co też będzie miało u mnie miejsce+ rewers chyba najlepszy na rynku, Axos ma super kabinę- jedyne rozwiązanie na rynku z drzwiami otwieranymi i blokowanymi w przodzie - idealne do moich zastosowań , ale obecnie Perkins z wewnętrzną recyrkulacją spalin i z układem wtrysku Delphi chodzi jak stara krowa....Pozostała Kubota bo najlżejsza na podmokłe łąki...i oczywiście cena - życie jednak jest bezwzględne:)

#9 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 19:23

Valtra A93 problem z mocą w dowodzie. żeby tak zrobili wieksze ciagniki z mocą niby 75km to by sie ludzie ucieszyli co mają problem z wieksza mocą na MGR :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share zaloga224

zaloga224

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 09:47

Valtra A93 problem z mocą w dowodzie. Witam jeśli chodzi o serię A 83 i A 93 to wystarczy oświadczenie od dealera o mocy, chyba że trafisz na trudną osobę i będziesz zmuszony robić aneks.
Podobna sytuacja jest
w N 101 H w normie euro 3 mam takie dwie wolne stoją do odbioru w porcie w Gdyni moc w dowodzie rej. 73 czyli to co jest ważne dla agencji.
moc znamionowa 114 km
moc transport 120 km.
Ja od razu informuję klienta o takich przypadkach , po co potem jakieś zgrzyty
Pozdrawiam

Edytowany przez zaloga224, 03 lipiec 2013 - 09:48.