Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz 82 siłownik reaguje z opóźnieniem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share modelarz

modelarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 19:07

Mtz 82 siłownik reaguje z opóźnieniem Witam, mam takie pytanko, może ktoś miał podobne objawy. Po wymianie rozdzielacza (stary był uszkodzony) mam problem z regulatorem siłowym. Gdy chcem coś podnieść lub unieś same ramiona to gdy przesunę dzwignię regulatora do tyłu podnośnik reaguje dopiero za 3-4sekundy. Tak samo bez jak i z obciążeniem. Co może być przyczyną ? Pozdrawiam Maciej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz 82 siłownik reaguje z opóźnieniem Dzisiaj, 23:56
  •  

#2 Share Zidane105

Zidane105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 19:44

Mtz 82 siłownik reaguje z opóźnieniem witam, może głupio opowiem ale stan oleju może być przyczyną;)

#3 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 00:05

Mtz 82 siłownik reaguje z opóźnieniem Ja stary wyżeracz rusków w okolicy tez się na takim czymś banalnym przejechałem Dostałem belarusa i nie podnosi no wariuje podnośnik no wiec rozebieram a tam piana sama ojćć chyba oleje pomieszane, ta 2 litry były :D No i teraz nie wiem faktycznie bo oby dwa rozdzielacze rozebrałem i zlozyłem faktże w głównym zaworek sie zacinał ale nalałem oleju odpaliłem i działało jak lalunia
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share modelarz

modelarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 13:25

Mtz 82 siłownik reaguje z opóźnieniem Witam, no właśnie olej był wymieniany razem z rozdzielaczem, zalałem go L-HL 68. No właśnie tylko gdyby się olej pienił to miałbym problemy z podniesieniem ciężkich maszyn a z tym nie ma problemu. Mam pług obrotowy waży ponad 700kg i daje dzwignie do końca i za 2-3 sekund zaczyna dopiero podnosić, dodam że podnosi go szybko i nie muszę robić przygazówek i tłoczysko chowa się do końca. Tak samo jest bez obciazenia podnośnik reaguje po 2-3 sekundach. Dodam jeszcze że gdy ustawię dzwignię w pozycji środkowej to ramione nie opadają same (bez obciążenia) a wcześnie opadały, żeby je opuścić muszę teraz dać dzwignię max. do przodu. Teraz jest prawie idealnie z podnoszeniem tylko że reaguje z opuźnieniem (wcześniej gdy nagrzał się olej nie mogłem podnieść nawed 3skibowego pługa). Wygląda tak jakby układ był zapowietrzony ale wydaje mi się że powinien sam się odpowietrzyć ?? Pozdrawiam Maciej

#5 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 19:11

Mtz 82 siłownik reaguje z opóźnieniem Pompa może zapowietrzona i niema jak uciec powietrze. Dopiero jak chwile pochodzi to zaciąga olej a powietrze gdzieś ucieka po czym znowu wraca.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 05 kwiecień 2013 - 20:04

Mtz 82 siłownik reaguje z opóźnieniem Pompa jest poniżej zbiornika więc jak już raz dostanie olej to nie powinna się zapowietrzyć.
Ja sprawdziłbym zawór przelewowy w rozdzielaczu czy lekko chodzi, ten pod dekielkiem na dwie śruby. Może ciężko chodzi i wolno się zamyka a musi się zamknąć gdy zaczynasz podnosić regulatorem. Sprawdź czy jest dokładnie taki sam jak w starym rozdzielaczu.
Masz wzmacniacz hydrauliczny pod kierownicą obok rozdzielacza?

Dodaj odpowiedź