Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dawcy narządów

168 odpowiedzi na ten temat

#121 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 17:28

Dawcy narządów A prawda jest taka że większość wypadków jest przez kierowców samochodów którzy nie patrzą w lusterka albo nie zauważają motocykli :P Za dużo słuchacie mediów w których trąbią o motocyklistach z linkami na szyi :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dawcy narządów Dzisiaj, 13:00
  •  

#122 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 17:29

Dawcy narządów nie wiem czy juz wam opowiadalem jak jade sobie szosa, normalna krajowka o jednym pasie ruchu w jedna strone i slysze, ze jakis plastik sie zbliza, ale jeszcze go nie widze zza samochodow (tak myslalem), wiec lekko odchylam sie na prawo, zeby juz wczesniej udostepnic mu przejazd. w momencie gdy koncze manewr widze motocykliste w prawym lusterku!!!!!!!!
kretyn wyprzedzil mnie z prawej strony, po prostu witki mi opadly, bardzo zaluje ze w niego nie przypieprzyłem.

A prawda jest taka że większość wypadków jest przez kierowców samochodów którzy nie patrzą w lusterka albo nie zauważają motocykli :P

dlaczego sie powtarzasz, nie masz innych argumentow??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#123 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 18:51

Dawcy narządów ....A większość wypadków powodowana jest naszym narodowym pszenno-przaśno-buraczanym stylem jazdy-jeździmy TRAGICZNIE-wymuszamy pierwszeństwo,nie wpuścimy nikogo z drogi podrzędnej-co się kurna burak pcha Dodany obrazek-z tego co pamiętam to gorszy styl jazdy widziałem tylko na Białorusi (ale to prawie 20 lat temu było Dodany obrazek )

#124 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 19:30

Dawcy narządów yyy ja w wielu europejskich krajach widzialem gorszych kierowcow, nawet w europie zachodniej np. we wloszech. troche przesadzacie z tym chamstwem, owszem zdarzaja sie buraki i to mocno bije w swiadomych kierowcow, ale wiekszosc jezdzi racjonalnie.
druga sprawa sa warunkami w jakich sie poruszamy i tworzace sie przez nie patologie. jak niemiec wjezdza do polski to ciagnie sie 300 km za ciezarowka 70 km/h, bo jak to jest wyprzedzic bez 4 pasow w jedna strone?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#125 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 19:59

Dawcy narządów nie wiedziałem że w Niemczech wszystkie drogi mają 4 pasy w jedną stronę ;p a niesamowite chamstwo na polskiej drodze to norma!

#126 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 20:47

Dawcy narządów Brzozak-sorry-nie wiem ile czasu byłeś na zachodnich drogach ale ja jakieś osiem lat (i nie na drogach jedynie oczywiście Dodany obrazek )-stąd moje spostrzeżeniaDodany obrazek -no a Włosi-no cóż pizza i Mussolini Dodany obrazek -co się dziwisz

#127 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 20:52

Dawcy narządów Wszystko co zachodnie to lepsze, a popatrzcie na takich Litwinów, nie pozwolą nudzić sie w trasie :P

#128 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 21:00

Dawcy narządów Zapytaj się Litwina jak jeździ u siebie Dodany obrazek

#129 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 16:02

Dawcy narządów

troche przesadzacie z tym chamstwem, owszem zdarzaja sie buraki i to mocno bije w swiadomych kierowcow, ale wiekszosc jezdzi racjonalnie.

Yyy-za mało widzicie warszawiaków na drogach :P

#130 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 16:24

Dawcy narządów A ja już dawno powiedziałem że dla samochodów w Polsce powinny być wprowadzone prędkości minimalne!!I tak na zwykłych drogach gdzie max jest 90km/h to minimum powinno być 70km/h!... Sorki, ale jeśli ja jadę do szkoły bardzo dobrą drogą, przy dobrych warunkach pogodowych to 90km/h się po prostu płynie!!I w pewnym momencie dojeżdżam do jakiegoś debila co jedzie 50km/h albo autobusu czy ciężarówki(które już 10 lat temu powinny zniknąć z naszych dróg bo to się sypie na drodze)co się wlecze max 40km/h i nie mogę go wyprzedzić bo albo zakręt albo z naprzeciwka coś jedzie to po wyprzedzeniu takiego "kierowcy" aby zdążyć muszę cisnąć nieraz po 120-130 niestety... :P Ja tak w zwyczaju nie mam, normalnie jeżdże do 100, ale nieraz to mus!...I ja się wcale nie dziwię że jest sporo wypadków typu "wyprzedzanie na trzeciego" czy rozbicie się na drzewie...Oczywiście to jest tylko pewien % przyczyn, wcale nie duży, ale jednak...
I jeszcze jedną rzecz zauważyłem-ciężarówki polskie po naszych drogach jeżdża 70-80km/h maksymalnie, natomiast na tablicach zachodnich czy litewskich po tych samych drogach jeżdżą z prędkością osobówek i nie hamują ruchu :P
A co do motocyklistów zbyt często miałem akcje, że mnie "coś" wyprzedziło...Jednak troszkę za kółkiem mam to i troszkę widzialem...

EDIT:
Moim zdaniem na egzaminie na prawo jazdy powinno się młodego sprawdzać dobrze w jeździe poza miejskiej...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 19:55

Dawcy narządów taaa ciekawe ilu z was tak strasznie narzekajacych samemu okazuje sie wlasnie takim burakiem, albo pi.da spowalniajaca ruch :/
w polsce na pewno jestesmy mistrzami w narzekaniu, moze obejzyjcie swoj profil w lustrze, bo zawsze gdy sa prowadzone takie dyskusje nikt sie nie przyzna do wlasnych bledow.

przypomina mi to rozmowe w stylu: "jaka ta mlodziez teraz jest okropna"

#132 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 20:10

Dawcy narządów A do czego mam się niby przyznawać ?-że jeżdżę tak aby przezemnie nikt życia nie stracił ?Pewnie że robię błędy-jak każdy-ale kurna potrafię wpuścić gościa z podporządkowanej i przepuścić pieszego na pasach-a wk***iają mnie do bólu goście mający prawko jazdy od trzech miesięcy (wliczając w to kurs) i próbujący z zacięciem godnym lepszej sprawy zabić się (lub co gorzej kogoś) każdego dnia.Taki cwaniaczek jakiś czas temu (dosyć głośna sprawa-wypadek pod Szczuczynem) wepchnął Poloneza pod rozpędzonego Tira-rezultat trzy siostry i ich koleżanka zginęły na miejscu-wyobraź sobie taką rzecz-ile znalazłbyś w sobie tolerancji dla takiego a jakże "super kierowcy" co to nie spowalnia ruchu gdyby zabił kogoś Ci bliskiego ?No ile ?

#133 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 20:21

Dawcy narządów a ty jak byles mlody to od razu miales doswiadczenie i opanowanie za kolkiem?? ja nie, robilem bledy, narażałem swoje i obce zycie/zdrowie, ale jakos przeszedlem bez szmeru, raz tylko rejestracje zgialem.

#134 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 20:23

Dawcy narządów Nie-nie miałem-ale nie miałem też skłonności morderczych.

#135 Share versus

versus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 07 listopad 2009 - 20:57

Dawcy narządów Ehh....@brzozak2-jakoś tak ten zarzut wydaje się do mnie był dość mocno-wytłumacz co rozumiesz pod pojęciem "spowalnianie ruchu", bo ja znam wiele ludzi którzy wypowiadając się w tym tonie na ten temat mówią tak o tych, którzy jeżdżą przepisowo! Jeśli chcesz wiedzieć: tak-robiłem błędy tuż po zdaniu, nawet raz zdarzyło mi się siedzieć w rowie, ze znajomymi. Na szczęście nic się nie stało, po tym oprzytomniałem mocno. Teraz w nie całe 2 lata po zdaniu prawka mam blisko 100tys za kierownicą, przejechane pół Polski, łącznie z dużymi miastami, a troszkę też po hiszpanii i uwierz mi że wiem co mówię. Jeśli chcesz się przekonać kiedyś jak jeżdżę to zapraszam kiedyś na wspólną jazdę i się przekonamy...
I jeszcze jedna rzecz-właśnie po niej mam takie stanowisko co do prędkości- w Hiszpnii jak jest ograniczenie do 50km/h wszyscy jadą 50-nikt nie jedzie 40km/h czy mniej i nikt nie jedzie 60km/h czy wiecej, jak jest 100 to wszyscy jadą 100 i uwierz mi, że wtedy nawet gdybyś chciał to się szybciej nie wyrwiesz przynajmniej przez to, że za mocno na siebie zwrócisz uwagę!I mi właśnie o taki układ chodzi...

#136 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 02:14

Dawcy narządów

mam blisko 100tys za kierownicą

Szczerze? I co z tego? Znam ludzi którzy mają przeszło 2 miliony, zawodowi kierowcy, i zrobili niejednego dzwona... Nie ma reguły, jeśli nie brak doświadczenia to zgubi Cie rutyna.

Szlak mnie trafia jak młodziak tuż po odebraniu prawka dostaje od starego mocny, szybki samochód i chwile potem ląduje na drzewie. Pierwsze kilka lat za kółkiem robiłem na aucie przyspieszającym do setki w pół minuty, z bólem osiągającym 130 i nic więcej, hamującym i skręcającym współmiernie do osiągów, nauczyło mnie to wiele pokory. Zdecydowanie nie jeżdżę tak aby nikt przeze mnie życia nie stracił, inaczej pewnie nie przekraczałbym 40km/h gdziekolwiek. Samochód czy motocykl to śmiertelna broń, z łatwością można nim zabić człowieka, nawet jadąc przepisowo, bezbłędnie a nieszczęsny los może sam wpakować sie pod koła... Jeden trafi taką sytuacje po 103 tys.km, drugi po 904... Oby nigdy.

#137 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 07:37

Dawcy narządów Ooo-tak właśnie jak mówi @mirasek-przed nieszczęściem nie broni stan licznika Dodany obrazek -ja pewnie z paręset tysięcy zrobiłem jak nie milionDodany obrazek (miałem kiedyś taką pracę że dziennie ok.1500 km robiłem) -a tak jak już gdzieś pisałem 400 m od chaty wjechał we mnie gość tak nawalony że nawet nie wiedział że miał wypadek.
A zaczynałem jeździć autem które przyspieszało pewnie 1 minutę do setki i tylko z bólem ową setkę przekraczało Dodany obrazek .

#138 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 16:56

Dawcy narządów widzisz @versus ja np wole, aby kierowca sam swiadomie decydowal o predkosci, warunkach, trajektorii zakretu itp. dlatego chcialbym pojezdzic po islandii gdzie nie ma idiotycznego znaku ograniczenie 70 km/h przed jakims zakretem, a ja w niego wchodze z duza rezerwa swoim autem przy 170, natomiast zima na sniegu przy 40 wypadam i na co mi takie ograniczenie jak nic kompletnie nie mowi????
jestem z tych kierowcow ktorzy wola decydowac za kierownica, a nie po prostu osiagnac punkt B, nie lubie dlugiej jazdy, wole krotkie odcinki do 300 km, gdzie pokonuje ten dystans w niecale 3 godziny w nocy, nikomu nie zagrazam, dojezdzam wypoczety i rano wstaje jakby drogi nie bylo.

co do tych przebiegow i doswiadczen przypomnijcie sobie biografie Janusza Kuliga...
powodzenie na drodze jest skladowa i nie ma co generalizowac, a o to mi chodzilo podejmujac z wami dyskusje i dalej bede bronil swojego zdania, ze polacy nie sa wcale zlymi kierowcami.

#139 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 17:47

Dawcy narządów A kto mówi że złymi ?-zapominają tylko że na drodze nie są sami-zawsze przypomina mi się taka jakaś bajeczka Disneya w której bohater po zajęciu miejsca za kierownicą zmienia się ze spokojnego mieszczucha w krwiożerczą bestię Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 08 listopad 2009 - 19:17

Dawcy narządów nie wiem dlaczego uważacie że tylko młodzi kierowcy są niebezpieczni a reszta to święta i już! brzozak2 napisałeś; ", wole krotkie odcinki do 300 km, gdzie pokonuje ten dystans w niecale 3 godziny w nocy, nikomu nie zagrazam" naprawdę uważasz że taką jazdą nikomu nie zagrażasz? może i Polacy potrafią jeżdzić ale wielkimi chamami na drodze też są...